Проблем със зърната

  • 2 691
  • 4
Здравейте, кърмя бебето си вече почти 10 месеца и не съм имала сериозни проблеми с гърдите. Но от една седмица зърната ми станаха болезнени, сухи, кожата около тях се бели и  е зачервена, сърби ме и отдолу зърната се подсякоха. Може и бебата да захапва неправилно, ама досега съм имала макар и рядко периоди, в които са ми били по-чувствителни и зачервени зърната, но не и такова нещо. Мажа се със зехтин и кантарион в него - има известно подобрение, но този сърбеж почва да ме притеснява. Да не би да са гъбички? Как изглеждат гъбичките на гърдите? И как се лекуват? На кожен или мамолог трябва да ходя? На бебето в устата не съм забелязала да има нещо нередно.
Виж целия пост
# 1
няма ли мами с такъв опит? Sad
Виж целия пост
# 2
Това, което описваш, не звучи като гъбична инфекция на зърната - при нея има розовина и болки вътре в самата гърда, които са доста силни и неприятни. Така външно вероятно е или алергия, или някакъв дерматологичен проблем.
При всички случаи е добре да посетиш кожен лекар, който може най-адекватно да прецени ситуацията.
А дотогава опитай следните неща - не позволявай на бебето да суче веднага след хранене (при някои майки остатъците от храна в устата на бебето предизвикват силна алергична реакция; особено ако имаш чувствителност към някои храни) и изплаквай зърната след кърмене с чиста вода, като ги оставяш да изсъхнат на въздух и след това ги третираш с каквото препоръча кожния лекар.
Виж целия пост
# 3
 И аз имам подобен проблем. От долната страна на зърната, на самия ореол имам сухи, сърбящи петна, но те се появиха още преди да съм давала твърда храна (захранваме се от около 10 дни). За сега нищо не предприемам, но понякога сърби до побъркване. Имам и някакви сърбящи лишеи отгоре по гърдите и др. кожни проблеми и знам, че кожните заболявания са много упорити и почти нищо не помага, така че ще изчакам докато мога. Чудех се дали Garmastan, който е за разранени зърна и е доста мазен ще има някъв ефект в този случай. И при мен тези петна си стоят от повече от месец, всъщност и аз незнам кога точно са се появили, защото в началото просто ме сърбеше, но изобщо не се бях заглеждала. Ако откриещ че нещо помага, ще се радвам да споделиш Simple Smile .
Виж целия пост
# 4
От мазилата единият вариант е Garmastan, а име и по-евтин препарат - Дефламол. Надявам се да ти помогне
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия