питанка за ОБЖАЛВАНЕ

  • 895
  • 4
Много ви моля,ако някой знае нещо по въпроса,ще бъда много благодарна.
Става въпрос за следното:Моя позната е пенсионирана по болест в областен град,но преди няколко седмици й изтече там решението или ТЕЛК-а.И аз не съм запозната точно с термините.Та като отиде тук в нашата болница да си оправя документите,са й казали че е здрава и нищо й няма.Въпроса не е дали да обжалва,а по какъв начин става това.В здравната каса са й казали че трябва да ходи до София и да мине през кабинетите на всички доктори от които има нужда(само Sunglasses.Има ли някакви срокове за това обжалване.И най важния въпрос:
Не може ли без да се ходи до София?Тя жената ако има пари да ходи и да ги дава по пътища и по хотели,просто ще си купува лекарствата...
Моля ви още веднъж,ако някой има някаква информация по въпроса,или пък знае къде може да се намери подобна,пишете.
Много,много благодаря!
Виж целия пост
# 1
Не ти е ясен много въпроса , но ще ти отговоря принципно как стоят нещата. След като лицето се яви на ТЕЛК и си получи експертното решение има право да го обжалва пред НЕЛК/Национална експертна лекарска комисия/ в 14 дневен срок. Обжалването може да стане от областния град чрез РКМЕ/регионална картотека за мед.експертизи/. Ако се изпусне срока за обжалване ,единствения вариант е нов Протокол от ЛКК след няколко месеца за влошено състояние,тогава вече ще са необходими допълнителни изследвания и прегледи. Ако има нещо питай.
Виж целия пост
# 2
И след като изпрати експертното решение до НЕЛК , те го разглеждат, минава между 6 месеца до 1 година, изпращат и препоръчано писмо в което я уведомяват на коя дата и в колко часа да е в София в НЕЛК. Там трябва да носи това писмо, преглеждат я 10-тина доктора, в зависимост от заболяванията които има, и накрая и казват да чака още 2-3 месеца и ще получи писмо в което ще я уведомят колко процента инвалидност са и дали. Обикновено не дават никакви % защото са страшно корумпирани. Така че да спази сроковете и да чака.
Виж целия пост
# 3
Не ти се разбира въпроса. Как така отишла да си оправя документите и са и казали.... newsm78 В решенията на ТЕЛК няма "казал-рекъл". След като изтече решението, всъщност около месец преди това ТЕЛК праща писмо с необходимите изследвания, които следва да се направят и назначава дата за явяване пред комисия. Комисията решава кой е здрав и кой не е. Възможно е да се намали процента или комисията да прецени, че болния се е излекувал, но това се "казва" в писмена форма.

А за обжалването steff_di ти е обяснила.
Виж целия пост
# 4
благодаря ви момичета,страшно съм ви задължена.наистина съм много на "Вие" с тези работи.Пък и в нашия малкия град ако нямаш познат,който да ти каже,всеки си мълчи.Ето,на приятелката ми са й казали че задължително трябва да ходи до София,без да й обяснят какъв е крайния срок и т.н.
Както и да е.Още веднъж много ви благодаря. Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия