Раждане - Франция или България?

  • 5 321
  • 23
Здравейте, моля ви за помощ?
Съпругът ми замина за Франция този месец. В момента аз се чудя какво да правя - да замина преди или след раждането?
Бременна съм в седми месец. В трайни болнични съм поради специфичната ми работа.С осигуровките ми в България всичко е наред.
Никога не съм пътувала до Франция. Може би неизвестността ме плаши? А и езиковата бариера?
Моля ви, ако някоя от вас може да ми обясни как точно стоят нещата във Франция, ще ви бъда много благодарна.
Приемам всякакви съвети и напътствия.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
не мога да ти помогна с инфо за раждането във Франция, защото аз родих в БГ и заминах когато бебето беше на 3 месеца. Виждам, че си в доста напреднала бременност и не съм сигурна дали можеш вече да пътуваш със съмолет. Моите спомени са, че след 7 месец не е желателно. При всички положения трябва да питаш в авиокомпанията и лекаря. Определено условията за раждане там са по-добри, но трябва да прецениш и всички други фактори- пътуване, осигуровка, езикова бариера, а евентуално и липсата на помощ.
Пожелавам ти успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 2
Аз родих във Франция и меко казано  - не съм доволна!
Раждай в Бг!
Виж целия пост
# 3
Извинявай, излъгъла съм те. Можеш да пътуваш до края на 8 месец! http://www.airfrance.com/double6/passage3.nsf/(LookupPublishedWe … inte?OpenDocument
И аз не съм доволна от раждането в София, но може би е по-добре да послушаш Мystic!
Виж целия пост
# 4
Marcie-МС, осигурена ли си във ФР? Т.е. мъжът ти, който работи тук, вероятно има здравна държавна осигуровка (Sécurité Sociale) + частна (mutuelle), която може да включва цялото семейство.
И да провери дали поема всички разходи по раждането + прегледи (Maternité).

Не знам как протича раждането в БГ, но не мога да се оплача от моето тук. Дори само заради това, че бащата може да присъства, че и да остане да нощува с майката и детето в болницата/клиниката.

П.С. За кой град става въпрос?
Виж целия пост
# 5
Аз бих ти препоръчала ако можеш да родиш тук, и естесвенно ако имаш здравна осигуровка, или по точно да си прикачена към здравната осигуровка на мъжа ти.Аз раждах в една клиника тук , първо няма нищо общо с условията в бг второ персоналът е толкова мил и отзивчив, за моето раждане в клиниката доплащах точно 30евро, но отделно имах една застраховка  Мутуел, престоят ми беше 7 дни там но бях секцио, и тук за разлика с Бг секцио по желание не правят, за нормално раждане престоят е 5дни, но дори и да раждаш в държавна болница тук почти няма разлика с добрите условия в клиниките.
Виж целия пост
# 6
Здравей,

имам доста приятелки, които родиха в БГ и почти никоя не е доволна.
Лекарите в другите страни според мен са не по-малко компетентни, да не говорим, че обслужването и хигиената са на светлинно равнище от нашата БГ действителност.

Според мен се страхуваш от неизвестното и това е нормално, лично аз бих предпочела детето ми да се роди в друга държава. На мен самата ми предстои да заживея скоро във Франция и дай боже скоро и аз да се похваля с радостни вести, тогава определено решението ми е да родя във Франция.

Но все пак ти трябва да сведеш плюсовете и минусите от това твое решение.
Пожелавам ти успех и много радостни мигове  Hug
Виж целия пост
# 7
Тук условията са по-добри, ако и попаднеш на добър лекар, лошо няма. Но трябва първо да си намериш гинеколог в тукашна болница, не знам дали не е късно. Ако може съпругът ти да се поинтересува дали би могла да родиш тук и дали неговата мютюел ще те поеме. Не за друго, но щом ще се местите във Франция, по отношение на документи, педиатри и т.н. ще ти е по-лесно, ако родиш тук.
Аз раждах тук и съм страшно доволна от условията, но не и от лекаря, който присъстваше на раждането.
Няма проблем с пътуването в седми месец.
Виж целия пост
# 8
.Аз раждах тук и съм страшно доволна от условията, но не и от лекаря, който присъстваше на раждането.

Че какво като са добри условията, като най-важното го няма? И в нашата болница тук е страхотно, обаче се държаха като животно с мен. Бедна ви е фантазията. И благодарение на на тези специалисти в прекрасната нова и стерилна клиника, аз не искам и да помисля някога да имам отново дете. Никога, никога, никога няма да забравя това унижение в този тежък за мен момент. Минаха две години оттогава и плача все още само като си помисля.

Разбира се, може аз да съм един случай на милион, но не мога да не си кажа как родих в развитата и хуманна държава Франция.
Виж целия пост
# 9
Към мен не са се държали нехуманно, по-скоро лекарят не знам защо не поиска да ми направи епизиотомия, пък да не говорим, че забравиха огромен компрес в мен. ooooh! Това с компресите, обаче се случва и в България - лично познавам жени с такива случаи. Naughty
Виж целия пост
# 10
Здравей ,
мисля 4е сама трябва да притеглиш плюсовете и минусите ,за раждане в БГ и Франция .
Всяка от нас ,ще ти даде отговор според първия си опит ,който има.
За условията - тъй като пътувам 4есто до БГ свързано е с работата ми - виждала съм клиники страхотни ,със страхотно обслужване и персонал,с компетентни лекари,но съм виждала и ужасни неща.Вси4ко е много относително,ако мога така да се изразя.
В момента 4акам второто си дете , реших да родя във Франция ,но не заради обслужването ,и аз като Мистик имах ужасно раждане, не искам да си спомням и като разказвам ,даже на лекари във Франция , вси4ки се у4удват ...Имам приятелки в БГ ,които са раждали при много по-добри условия от мен , и със страхотно внимание от страна на лекари.
Като отидох да се запиша и за това раждане в болницата тук бях посрещната нелюбезно , когато поисках да ми направят ехография за определяне на датата на бременността , и то с бележка от лекаря ми ,беше ми отказано под претекст ,4е не се правело....нещо което не е вярно,тъй като се практикува 4есто....отидох на 4астно платих си и така ...Въпреки това ,реших да родя пак във Франция , поради една може би глупава при4ина - не ми се разправя с документи после в бг....Съпругът ми е французин,ако родя в БГ ,трябва после да се ходи до френското посолство и разни там....не ми се разправя....
Определено не о4аквам 4удеса или по добро обслужване при второто раждане, даже ме е страх да не е по зле и от първото ,но вси4ко се забравя....
Още нещо-помисли си кой ще ти помогне ,ако родиш във Франция, и в БГ ?Дали съпругът ти ще има отпуска ...
Та така вси4ко е много относително и съм съгласна с Мистик,не само заради моите преживявания....имам приятелка тук ,роди в 4астна клиника и после една година след раждането не можа да се оправи ,просто защото доктора забравил да я зашие, и в последствие заведе дело към този доктор.....Има и много които са раждали без проблем....Това ,4е една държава е по развита ,не озна4ава ,4е ка4еството на мед.услуги са по-добри....
Успех. Peace
Виж целия пост
# 11
Е Мамба, с това, дето лекарят забравил да зашие приятелката ти направо ме разби ooooh! Май тук е пълно с лекари заплеси Close На моето раждане не беше моята лекарка, защото не и се обадихме. Но пък аз от отношението съм доволна Thinking
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря за отговорите!
 
Виж целия пост
# 13
И аз родих във Франция-Париж, в държавна болница.
Мога да се оплача от много неща в тази държава,но не и от професионализма и доброто отношение преди,по време на и след раждането...Ако решим да имаме второ дете-пак искам същата болница и същия екип...
Моят мъж,който присъства ,после дълго се шегуваше,че съм отишла на почивка там...

Момичетата добре са обяснили за осигуровките и разноските...

Мистик,може би в моят случай помогна това,че раждах в многонационална градска болница.Там родилките имаха  най-различни националности(французойка,сръбкиня,Аз,три африканки...) и някой не говореха френски...А персонала?Акушерка-малка сладка полякиня и гинеколог испанец(най-красивия мъж,когото съм виждала).Нямаше и помен от дискриминация...   
Виж целия пост
# 14
Да бе Шомонке, така е. Моят случай е да речем едно изключение, но с това искам да кажа, че всичко е въпрос на късмет и това, че си "на запад" не гарантира цивилизовано обслужване.

Бях в 9ти месец, когато тръгна по БТВ "Такъв е животът - Шейново". Гледах първия епизод, останах шокирана от болницата, говоренето на "ти", маниера на акушерите, който граничеше с грубост. Тогава пишех във форума на дир.бг и си спомням, че бях написала в тази връзка следния коментар:
"Радвам се, че няма да раждам в България"

Излишно е да казвам, че вътре в себе си съм сигурна, че в България едва ли щяха да се държат с мен така, както тук. Невероятно, но факт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия