Разпределение на дрешник

  • 4 613
  • 27
Рових се доста, но така и не попаднах на нещо, което да ми е от полза. Ако някой може да помогне с предложения за разпределение на дрешник 2,12 кв.м., ще съм благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 1
Има една тема за дрешници,доста коментирахме по нея,потърси я и аз ще опитам.
Иначе от опит:
-трябват ти рафтове за дрехи
-чекмеджета за бельо ,чорапи,колани.../по 3 на човек/
-високи рафтове за багаж/сезонни завивки,сезонни дрехи,неща,които се използват рядко/
-тръби за закачалки като:
-две части да са разделени на половина/горе-долу/ или 2 към 1 с втора тръба.Те ще са за къси дрехи.Например отгоре ризи,отдолу панталони.Отгоре блузи,отдолу поли.
-Една част за дълги дрехи:палта,якета,рокли.Аз под тези дрехи си държа прахосмукачката и коша за дрехи.Иначе отдолу би могла да сложиш ниски рафтове или стойки за обувки.

Нещо такова описвам:




Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, но съм пропуснала да уточня, че дрешникът не е към спалнята, а отделно помещение, в което се влиза от коридора. Т.е. там няма да се държат вещи за ежедневна употреба. Освен това помещението е доста малко, та основната ми цел е да оптимизирам пространството.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти, но съм пропуснала да уточня, че дрешникът не е към спалнята, а отделно помещение, в което се влиза от коридора. Т.е. там няма да се държат вещи за ежедневна употреба. Освен това помещението е доста малко, та основната ми цел е да оптимизирам пространството.
Все тази,разпределението ти си го избираш спрямо нуждите.Аз ти дадох идеи за разпределение.Помисли ти какво ще държиш там и нареди нещата.Кажи за какво ще се използва?
Виж целия пост
# 4
За всичко, за което нямам място в спалнята-допълнителни завивки, палта, някои костюми, обувки, прахосмукачка.....В този смисъл ме интересува не толкова самото разпределение, колкото вид гардероби, вратички, механизми, врата на самото помещение, на което дългата страна е 180 и вратата е откъм късата страна, така че със самото й отваряне навътре губя доста място Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 5
Може да дадеш и планче с размери  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Щом ще е дрешник, тоест не е част от стая можеш спокойно да не слагаш врати на корпусите.
Виж целия пост
# 7
За всичко, за което нямам място в спалнята-допълнителни завивки, палта, някои костюми, обувки, прахосмукачка.....В този смисъл ме интересува не толкова самото разпределение, колкото вид гардероби, вратички, механизми, врата на самото помещение, на което дългата страна е 180 и вратата е откъм късата страна, така че със самото й отваряне навътре губя доста място Rolling Eyes.
Ами разпределението ти сама ще си го измислиш,ние как да знаем какво ще държиш и как ще ти е удобно,както и количеството на дрехите,на завивките.Миоки е права,няма нужда от вратички,помещението е самостоятелно.Колко е късата страна на дрешника.Ако е тясно мястото,направете вратата да се отваря към празната страна/защотт при тясно помещение можеш да наредиш шкафове само под буквата Г/ Ако е широко става да сложиш мебели и на буквата П.При тва положение вратата или се отваря навън или е плъзгаща.Моя дрешник е аст от спалнята и няма врата,въпреки,че е отделно помещение.
Виж целия пост
# 8
Миоки, това с планчето ме затруднява Laughing. Значи 2,12 кв.м., като дългата страна на правоъгълника е 180 см. На късата максимално до стената е разположена вратата, която се отваря навътре.
А какво печеля пространствено, ако няма вратички на корпусите? Незнам защо, може би просто не съм виждала нещо идейно, но някак си ми прилича на килер newsm78 Врата откъм коридора абсурд да няма, но си мисля за плъзгаща.
Виж целия пост
# 9
Миоки, това с планчето ме затруднява Laughing. Значи 2,12 кв.м., като дългата страна на правоъгълника е 180 см. На късата максимално до стената е разположена вратата, която се отваря навътре.
А какво печеля пространствено, ако няма вратички на корпусите? Незнам защо, може би просто не съм виждала нещо идейно, но някак си ми прилича на килер newsm78 Врата откъм коридора абсурд да няма, но си мисля за плъзгаща.
Колко е късата?Не печелиш пространство,но реално нямаш нужда от вратички.Все пак на 2 кв.ще ти е трудно да отваряш врати.
Ето,виж моя дрешник:
 
Виж целия пост
# 10
Печелиш това, че нямаш нужда от пространство за отваряне на вратите.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за снимките, така се ориентирам по-добре Peace Късата страна, ако мога още да смятам, което не е сигурно Mr. Green е около 117см. Преди изобщо да ми е хрумвало, че ще ми потрябва, бях срещала из нета идеи с различни системи за дрешници, пестящи доста пространство. Разбира се сега, като ми трябват, потънаха вдън земя Laughing Иначе за мен трябва да е на Г, предпочитам със затваряне, защото не съм от най-подредените.
Виж целия пост
# 12
При този размер на късата страна и на Г ще е трудно.
Затваряне те съветвам да направиш само са на самото помещение. Вратата колко е широка, 80см ли?

Ето едно набързо скроено планче. Не знам колко е вярно с оригинала, но и да не е съвсем, сама виждаш ,че няма кой знае какво място.

Направи го като голям гардероб с врата, вратата на помещението.
Виж целия пост
# 13
Благодаря за снимките, така се ориентирам по-добре Peace Късата страна, ако мога още да смятам, което не е сигурно Mr. Green е около 117см. Преди изобщо да ми е хрумвало, че ще ми потрябва, бях срещала из нета идеи с различни системи за дрешници, пестящи доста пространство. Разбира се сега, като ми трябват, потънаха вдън земя Laughing Иначе за мен трябва да е на Г, предпочитам със затваряне, защото не съм от най-подредените.
Сметни дълбочината на шкафовете,коло 60 см,тест 117 -60 =57.Няма как да отвориш вратички на тази ширина.Колкот до разпределението,ако е на Г, 180-60=120 .Това ще ти остане,за да влезеш вътре,прецени дали ще можеш да се завъртиш.120-80/вратата/= 40 см ще останат като се 0твори вратата навътре,няма да ти пречи,но няма как да слагаш нищо зад нея.Според мен няма как да слжиш вратички на конструкцията.
Виж целия пост
# 14
70 см. е вратата.
60см. за минаване покрай мебел стига, ама за завъртане newsm78 То сега съм и с корем де, та всичко ми се вижда тясно Mr. Green В тази връзка, Деси, завиждам ти на долната лентичка Crazy Аз тъпча баклава, докато ви мъча да смятате, че с моя бременен мозък hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия