Как да откажа достъп?

  • 2 019
  • 21
Извинявам се че пускам тема тук.Просто се надявам да я прочетат повече хора и да ми помогнат.Живеем на квартира като по договор предплащаме месец напред.Предплатили сме за февруари и дадохме предизвестие на хазяите че от март напускаме.Да обаче още днес се започна звънене от агенции и желание за оглед почти непрекъснато.Това означава аз да съм на разположение по цял ден и да ми се мъкнат непознати в дома за който съм си платила!!!Искам си спокойствието и не желая да ми се мъкнат хора постоянно вкъщи!
Въпроса ми е мога ли да откажа да идват да оглеждат и на какво основание?Не смятам за коректно да ми се натрапват в къщата която до края на февруари е моя!Ще съм Ви благодарна ако ми помогнете със съвети.Има и още едно неудобство бременна съм в 7 ми месец и немога постоянно да чистя след посетилите дома ми.Бясна съм бясна!
Виж целия пост
# 1
Искат да си намерят по-бързо нови наематели, за да не изпускат наем.
От агенцията е нормално да напират.
Няма ли как да говориш със собствениците? Не вярвам ако изчакат месец да е толкова фатално.
Виж целия пост
# 2
на първо време ми идва на ум, просто да не отваряш вратата
иначе наистина изглежда ужасно, редно е според мен да изчакат да се изнесете
не знам обаче по закон или договор как е
Виж целия пост
# 3
Това означава аз да съм на разположение по цял ден.....
Не мисля, че означава това. Не си длъжна да си на разположение по цял ден. Можеш примерно да кажеш, че оглед ще има само в петък между 16-17 часа и който дошъл- дошъл, по друго време нямаш възможност. Не знам как стои въпроса с пълен отказ, естествено че можеш да се запънеш като магаре и 1 месец да не отвориш врата на никого, но пак зависи в какви отношения си със собствениците. Ако са били винаги коректни към вас мисля, че  е добре да им дадете възможност да си намерят нови наематели колкото се може по-бързо, а не да ви чакат да се изнесете и от там нататъка да търсят желаещи да оглеждат и т.н.
Успех
Виж целия пост
# 4
Изнасяме се точно заради хазяите..то какво да пиша повече като просто не ми се припомнят простотиите им.Ако някой може да ми каже законово как е ще съм му много благодарна.В договора никъде не пише че съм длъжна да им предоставям достъп за оглед.
Виж целия пост
# 5
А не можеш ли да говориш със собствениците и твърдо да им заявиш, че тая работа с огледите няма да я бъде докато вие имате право да ползвате жилището.
Виж целия пост
# 6
В последната квартира имах същия проблем.
Твърдо заявих, че оглед може да се прави сутрин от 8 до 10 часа, и че само тогава ще съм на разположение.
Имало е дни, в които съм отказвала достъп до жилището.
Виж целия пост
# 7
Аз го преживях преди няколко дни. Много е неприятно. Ако не искаш да ти влизат в къщи, никой не може да те накара да ги пуснеш.
Аз го правих за да не понесат загуби хазяйте, въпреки, че не съм доволна от апартамента им. Но аз съм си добра душица.  Grinning
Виж целия пост
# 8
А не можеш ли да говориш със собствениците и твърдо да им заявиш, че тая работа с огледите няма да я бъде докато вие имате право да ползвате жилището.

Тъкмо това искам да направя и искам да го обоснова и законово!Докато съм си платила за моя собственост не искам да ми се водят непознати през ден!Това е моя дом за който съм си платила по дяволите и не желая да пускам хора!
Виж целия пост
# 9
Е това си е баси унижението... Сигурно трябва да намерите компромис от типа "сутрин от 8 до 10 часа" и да се спасявате по-бързо от там. Явно не е от полза да си коректен с наемодателите си. Ставаш и се изнасяш без предупреждение.
Виж целия пост
# 10
nelipyxo, а вие имате ли договор с наемодателите си? Thinking
Виж целия пост
# 11
ако сте в лоши отношения с хазаите, а те имат ключ, биха могли и в твое отсъствие да влязат. супер неприятно е непознати да се разхождат, ние затова ще продаваме апартамента след като се изнесем, тъй като не понасям разни да ми се разхождат.

ако обаче хазаите нямат ключ, и без това не сте в добри отношения, просто не пускай никой и това е. и гледай да не се ядосваш много, че вредиш на бебо.
Виж целия пост
# 12
Да имаме договор,как без договор???Тъкмо питах мъжа си къде е точно че да го прочета!А тези от агенцията са супер нагляри с това непрекъснато звънене по тел.
Именно Касис,не понасям непознати да ми се разхождат из къщата.Дразнещо е!
Виж целия пост
# 13
Защо не кажеш: "Платила съм си и искам да ползвам изцяло това, за което съм платила, без да бъда притеснявана." и точка. Ти си била коректна и си им дала предизвестие. Разбира се, човешко е да направиш компромис и 1-2 пъти в седмицата /в удобно за теб време/ да пускаш за оглед, но в останалото време не би трябвало да имат право да те притесняват. Прочети наистина какво пише в договора. Успех!
Виж целия пост
# 14
ако сте в лоши отношения с хазаите, а те имат ключ, биха могли и в твое отсъствие да влязат.
E, това вече наистина е незаконно и ако се забележи подобно нещо спокойно може да се подаде жалба.
Щом не се имате с хазяите няма какво да си даваш зор да им правиш услуга, казваш, че оглед ще има само веднъж- на 15.02 за 1 час и край  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия