Помощ - кърмата ми спира!

  • 2 503
  • 44
Привет мили мами кърмачки,

от няколко дни бебето ми след активно сучене по 10 минути накрая започва да засмуква и дърпа зърното на гърдата, сякаш няма повче мляко и се опитва да изтегли. Вследствие на това започнах да го слагам и на двете гърди, но така в повечето случаи повръща (не зная дали пък не преяжда?!). От два дни бебето не е акало, иначе мокри памперсите добре. Гърдите ми са меки, пробвах да изцедя след хранене  с помпа на Авент и почти нито грам не потича - възможно ли е бебо да изсмуква всичко или пък тази помпа да не си върши добре работата?! Иначе бебо е спокоен, не плаче, спи добре, е има интервали през деня, в които мрънка, но мисля че това е нормално.
Чух се с педи, тя естествено веднага каза, че ще трябва да дохранвам..

Моля ви кажете ми дали според вас кърмата ми намалява, това неизхождане нормално ли е и какво да правя!

Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Maphia, според мен нямаш проблеми с кърмата.При мен се случва абсолютно същото понякога, но най-много за ден(като се има предвид, че нормално акаме на всяко хранене) и накрая всичко свършва с кралско серенгети Joy Joy Joy,ама направо до ушите Mr. GreenДаже току що го преоблякох.Меките гърди не значат, че нямаш кърма, нито пък невъзможността да изцедиш.Хич не сте за дохранване ,според мен де Peace
Виж целия пост
# 2
Щом бебчето пишка нормално не трябва да се притесняваш, че кърмата не му достига. Меките гърди и това, че не можеш да изцедиш след хранене, не са критерии за недостигаща кърма. Аз и преди да нахраня Али не мога да изцедя повече от 20грама. Но вече почти пет месеца сме само на кърма и бебка си наддава супер, спокойна е. Е, и ние имахме такива периоди, но те отминават за няколко дена. Само трябва ти да си спокойна.
Виж целия пост
# 3
Нека и аз да пиша, че нямаш проблем с кърмата, само с педиатъра Grinning
На мен гърдите ми са меки мнооого отдавна, но кърма си имам Grinning Цеденето също не е критерий, аз също не мога нищо да изцедя.
Обикновено по това време (около втория месец) бебето изведнъж започва да ака по-рядко. Помня, че много се шашнах-както акаше по 5-6 пъти на ден, изведнъж-по веднъж на ден, че и пропускаше дни!
Важното е да пишка достатъчно, да изглежда жизнено и доволно детето и да наддава!
Ако се съмняваш, че яде малко-даваш да суче по-често и от двете гърди (точно както си направила) Grinning
Приятно кърмене Grinning
Виж целия пост
# 4
Тези педиатри ми се струват някаква мафия  Thinking За всяко, ама буквално за всяко нещо те карат да дохранваш, направо съмнително ми се струва вече. Чак си мисля, че получават процент от търговците на АМ.

И според мен нямаш никакви проблеми с кърмата. Дори и само едната гърда да не достига за едно ядене, като даваш двете се справяш добре, значи няма проблем. Явно бебето е започнало да яде по повече, след няколко дни ще се увеличи и кърмата според нуждите му  Peace
Виж целия пост
# 5
.
Цитат
Нека и аз да пиша, че нямаш проблем с кърмата, само с педиатъра Grinning
На мен гърдите ми са меки мнооого отдавна, но кърма си имам Grinning Цеденето също не е критерий, аз също не мога нищо да изцедя.
Обикновено по това време (около втория месец) бебето изведнъж започва да ака по-рядко. Помня, че много се шашнах-както акаше по 5-6 пъти на ден, изведнъж-по веднъж на ден, че и пропускаше дни!
Важното е да пишка достатъчно, да изглежда жизнено и доволно детето и да наддава!
Ако се съмняваш, че яде малко-даваш да суче по-често и от двете гърди (точно както си направила) Grinning
Приятно кърмене Grinning
Peace HugАбсолютно  съм съгласна с другите мами!!!
Само да добавя и моя опит:
Каката съм я кърмила 1ги 5м.,малкия е на почти 9м.и е основно на кърма.Не съм се цедила никога(а и аз имам помпа на Авент,за тях знам,че са най-добри)
Просто нуждите на твоето съкровище са нараснали,а щом повръща,като му даваш и от двете гърди,пробвай
да кърмиш от едната само но по-често(през 2 часа примерно).
Най-най-важното е да си спокойна,и всичко ще се оправи!
Стискам палци!!! Praynig
P.S.не го дохранвай,поне изчакай1-2 седмици. smile3521 Praynig
Виж целия пост
# 6
Щом повръща значи преяжда, а щом преяжда за какво дохранване говорим  Laughing Смени си педиатъра (или не се впрягай толкова), кърми си спокойно и се наслаждавай на малкото съкровище!   bouquet
Виж целия пост
# 7
 PraynigСамо да добавя,че 10 минути са му напълно достатъчни,да си вземе"дажбата"!!!
Каката ми висеше по 40 минути на гърдата,докато малчо за 5 мин.е гов Laughing
Ако не сте свикнали с биберон-залъгалка,може сега да пробваш?!
Виж целия пост
# 8
Мами, благодаря за експертните съвети и подкрепата! И аз имам чувството, че дистрибуторите на АМ имат взимане даване с педиатрите, защото не мога да си обясня как винаги причината за всичко е нямането на кърма и единственото решение е дохранването...но това е друга тема.
Мен ме притеснява това неакане обаче, вече станаха два дни....Между другото педи препоръча някакво чайче срещу запек, ама аз не го купих вчера. То бебето ми още вода не е пило, та какво остава за чай ?!?!?! Ще изчакам и днес да видя дали ще се изака и ще решя. newsm78
Виж целия пост
# 9
Тези педиатри ми се струват някаква мафия  Thinking За всяко, ама буквално за всяко нещо те карат да дохранваш, направо съмнително ми се струва вече. Чак си мисля, че получават процент от търговците на АМ.


Не знаеш колко си права  Mr. Green
Maphia, и според мен нямаш проблем с кърмата. Успокой се! На моята Ева й се е случвало да не ака по 5 дни, когато беше само на кърма. Кърмата се усвоява толкова пълноценно от бебешкия организъм, че явно понякога няма какво да се изходи. Щом бебока е спокоен, наддава и мокри памперсите, няма причина за притеснение.
Виж целия пост
# 10
.....Мен ме притеснява това неакане обаче, вече станаха два дни....

Значи днес се зареди с памперси Laughing
В краен случай опитай с термометър,но само в краен!
Пробвай масаж на коремчето.
Виж целия пост
# 11
 Ще се възползвам от темата, за да споделя и моя проблем, който е сходен. Обикновено гърдите ми преди хранене са твърди и напрегнати и от тях направо блика кърма, но от два дни не е така - станаха меки и ги чувствам празни, а бебо не спира да мрънка. Когато го сложа на гърдата засуква и след 5 мин. заспива. Когато го пощипвам и погалвам подръпва 2-3 пъти и продължава да спи, а след малко започва да се дърпа и извива на гърдата, да ръмжи и да плаче. Снощи седя 30 мин. като му предлагах и двете гърди, но той постоянно задрямваше и после започва яростно да търси , но явно нищо не течеше. Дадох му АМ и си спа спокойно 3часа и половина, което не се беше случвало. Усещам понякога бодежи в гърдите и започнах да се притеснявам дали нямам някакво възпаление или гъбички, които да водят до спиране на кърмата. Може да звучи глупаво, но всичко ми минава през главата, а бебо е гладен и нещастен. Кърменето се превръща в мъчение и за двамата. Зърната вече ме болят от постоянното висене на тях. Реших да започна да се изцеждам с помпата, за да опитам да провокирам лактацията, защото бебето не иска да стои на гърдата. Вече и аз не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 12
Точно на вашата възраст започнахме да акаме на 2, 3 дни. Стига бебчо да не изпитва дискамфорт и да мокри памперсите повод за тревога няма. Естествено тогава и аз се бях притеснила, особено заради твърденията на педиатъра ми, че щом не ака не му достига кърма и да дохранвам. Грешката ми беше , че го послушах - цедях  и давах от шише - качихме 1800 за този месец #Crazy, но не акахме по-често. Даже педиатъра малко се сконфузи на консултацията, а за неакането предписа дуфалак #2gunfire Вече за нищо почти не го слушам.
Третия месец се характеризира и с криза на растежа, желанието на бебчо да суче по-често може да се дължи на това, а не на липса на кърма. По принцип ако с уригването връща малко означава, че даже му е дошло множко.  Бъди спокойна и продължавайте с кърменето.
Много ме е яд на педиатри, които си знаят, че нищо не разбират от кърмене, а дават все най-умни съвети. #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Не че са мафия, ама заработват хората, с тия заплати...
Преди Коледа ги гледах дистрибуторите на Нестле как наобикаляха последователно всички кабинети с пликчетата с подаръци.  #Cussing out
Виж целия пост
# 14
Искам да се похваля, че ние преди малко се изакахме, ама направо до ушите  Laughing Отдъхнах си поне, че не е запек...Добре че не го дадох това чайче, ах тези гадни педиатри!

Между другото в последните броеве на 9 месеца и Моето дете има статии за това как трябва първо да се слушат лекарите и после да се допитваме до интернет. Да бе да! То ако не беше интернет, и по-специално форумите тук, детето ми до сега да е преминало на пържени картофи и кола  Joy Joy Joy

Благодаря ви още веднъж за помощта!

Поздрави и целувки на бебоците!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия