коронка - 600лв

  • 31 800
  • 76
Как ви се струва тази цена за лечение на канали и слагане на коронка. newsm78 Моят стоматолог каза, че лечението на всеки от каналите щяло да ми струва по 120лв и самата коронка около 200лв-средно.  Shocked На мен ми се вижда доста солена сумата. Кажете нормални ли са тези цени и аз не съм в час или просто съм попаднала пак на най-скъпия доктор.  Confused
Виж целия пост
# 1
Aуууу, що за цени са това?  ooooh!
Аз досега за лечение на канали не съм чувала, това да не е нова мода?? Вади се нерва и канала се почиства. Работа за 5 мин.
При моя зъболекар има ценоразпис и там такова нещо нЕма. Не мога да кажа цени, защото на мен ми взима много по-малко, отколкото пише, ама ми се струва, че някой иска да те прекара.
Виж целия пост
# 2
те нервите са извадени, само че имаше инфекция и сега трябвало да се лекуват каналите и да се запълнят наново, че пълнежа зачезнал. Ама нещо скъпичко ми се струва. Дано се изкажат повече хора да видим някои чувал ли е за такова нещо  Crazy
Виж целия пост
# 3
Доста е скъпичко според мен, ама доста. Потърси си друг стоматолог.На мен ми капълваха канали и ми сложиха коронка за 125 лв Peace
Виж целия пост
# 4
Как ви се струва тази цена за лечение на канали и слагане на коронка. newsm78 Моят стоматолог каза, че лечението на всеки от каналите щяло да ми струва по 120лв и самата коронка около 200лв-средно.  Shocked На мен ми се вижда доста солена сумата. Кажете нормални ли са тези цени и аз не съм в час или просто съм попаднала пак на най-скъпия доктор.  Confused

И на мен толкова ми излезе подобна процедура.. Tired  Цените зависят и от квалификацията на стоматолога - ако е доцент или професор, цените съответно са по-високи  Money
Виж целия пост
# 5
На мен ми се вижда доста скъпичко. На мен лечението и запълването на каналите и металокерамична коронка ми излезе около 130-150 лв.
Виж целия пост
# 6
за коронка ми взеха 150 лв за ваденето на нервите не си спомням
Виж целия пост
# 7
Болната ми тема.  На мен ми взима за каналите 15лв. всеки път и каза , че ще ги промива още няколко пъти. Явно зъболекарските услуги много са поскъпнали.
Виж целия пост
# 8
сумата е над средните към момента цени.НО ако се работи под кофердам, с машинна обработка на кореновите канали,запълване с гутаперча,последващо изграждане с фотополимер,изпиляване за прагова металокерамична коронка с точен отпечатък,включващ конци и добър химичен контрол върху течностите,опитен зъботехник цената може да не излезе толкова много погледнато перспективно.можете да се ориентирате и по времетраене на манипулации-например 3-канален зъб се почиства,иригира и запълва с гутаперча за 1,5-2-2,5 часа(прочетох нагоре мнение за 5 минутно вадене на нерви и запълване-това просто е неадекватно лечение,резултатите няма да закъснеят),изграждане-1-1,5,изпиляване-45 мин-1 час и пр.качествена стоматология не се получава евтино.но спокойно в българия зъболекарите не са милионери към днешна дата Grinning
Виж целия пост
# 9
сумата е над средните към момента цени.НО ако се работи под кофердам, с машинна обработка на кореновите канали,запълване с гутаперча,последващо изграждане с фотополимер,изпиляване за прагова металокерамична коронка с точен отпечатък,включващ конци и добър химичен контрол върху течностите,опитен зъботехник цената може да не излезе толкова много погледнато перспективно.можете да се ориентирате и по времетраене на манипулации-например 3-канален зъб се почиства,иригира и запълва с гутаперча за 1,5-2-2,5 часа(прочетох нагоре мнение за 5 минутно вадене на нерви и запълване-това просто е неадекватно лечение,резултатите няма да закъснеят),изграждане-1-1,5,изпиляване-45 мин-1 час и пр.качествена стоматология не се получава евтино.но спокойно в българия зъболекарите не са милионери към днешна дата Grinning
Все пак тук не сме стоматолози, надявам се не сте го описали толкова сложно, само за да оправдаете тази цена?
Виж целия пост
# 10
 Shocked направо ми се вижда прекалено много. На мен коронка фотополимер ми струваше 110 преди една година, по принцип на мен винаги скъпо ми излиза като хода на зъболекар, защото моя доктор нерабооти със ЗДРАВНА КАСА , ама чак 600 лв. Ще ти кажа че една приятелка си смени предните зъби за 250 . Мисля че е много алчен твоя д-р.
Отиди при друг зъболекар. Naughty
Виж целия пост
# 11
Моята стоматоложка не работи със Здравната каса, но мога да ти кажа за последното ми лечение от месец декември:

Слагане на арсен+Чистене на канали и вадене на нерв+Лекарство в каналите+пълнене на канали+пломба фотополимер ми излезе (това са общо 3 посещения) 60 лв.

На мъже ми през ноември му лекува пулпит, значи тези процедури дето съм ги описала, но без пломба, а изграждане на щифт и коронка керамична му излезе 100 лв.

Мен ако питаш 600 лв са безбожно много Peace
Виж целия пост
# 12
описал съм какво точно се прави,как се прави и времетраенето,не знам честно казано как да го обясня просто,всяка манипулация има технологична последователност и времетраене,всяка изисква различен набор апаратура и материали,всичко това се калкулира в цената.най-скъп разбира се е труда-високоспециализиран  и добър зъболекар работи за едни цени,зъболекар работещ с арсен,пастов пълнеж,непрагова корона на други.за да илюстрирам тезата си ще припомня,че авторката ПРЕЛЕКУВА този зъб,тоест веднъж вече е обработен (колко канала и докъде?),запълнен с паста,изграден.на колко от вас се е налагало да прелекувате веднъж вече ""пълнен" зъб,сигурен съм че на много,половината ми коренови лечения са именно прелечения.докато лекуван със съвременни материали,апаратура и най-вече познания зъб не се налага да се прелекува в огромен процент от случаите и то практически завинаги.цените на зъболекарите ,които работят качествено естествено варират много,но за такава манипулация-3 канала,изграждане, корона цената не е "безумна"-просто е висока.
П.С.разбира се идея си нямам нито кой е въпросния зъболекар,нито как работи,разсъждавам си.
Виж целия пост
# 13
сумата е над средните към момента цени.НО ако се работи под кофердам, с машинна обработка на кореновите канали,запълване с гутаперча,последващо изграждане с фотополимер,изпиляване за прагова металокерамична коронка с точен отпечатък,включващ конци и добър химичен контрол върху течностите,опитен зъботехник цената може да не излезе толкова много погледнато перспективно.можете да се ориентирате и по времетраене на манипулации-например 3-канален зъб се почиства,иригира и запълва с гутаперча за 1,5-2-2,5 часа(прочетох нагоре мнение за 5 минутно вадене на нерви и запълване-това просто е неадекватно лечение,резултатите няма да закъснеят),изграждане-1-1,5,изпиляване-45 мин-1 час и пр.качествена стоматология не се получава евтино.но спокойно в българия зъболекарите не са милионери към днешна дата Grinning

Преди месец ми се наложи да посетя ендодонт. Всичко, което сте описали като манипулации при мен траеше около час и половина. Болките след това траяха 2 дни и бяха просто нетърпими, за което ме предупредиха. В България съм лекувала корени, но никога не ми се е случвало такова нещо. Подготовката за коронка и поставянето и се извършва тук от личния зъболекар в рамките на една седмица след операцията, за да се даде възможност на травмираното място да се възстанови.

Извинявам се, че не съм по темата, но мога да ви кажа тук колко струва Mr. Green
Може пък после 600лв. да ви се сторят смешна цена.
Виж целия пост
# 14
Fish-creek,на мен за същите процедури миналия месец ми взеха 200 лв.общо,спомням си,че цената на  коронката беше 90лв.,а другите парички бяха за вадене на корен,лечение на канали,запълване и поставяне на самата коронка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия