бцж имунизация

  • 5 838
  • 15
привет мамчета!
да ви питам- още ли е задължително поставянето на бцж ваксината след раждането на бебето в българия?
тук ми отказаха с обяснението че българия вече не е в черния списък.а мен ме е страх че няма .
мерси за помоща отново!    bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, поставят я в родилният дом. Към 7-8 месец се прави преглед дали има белег, ако няма правят манту. Ако мантуто е отрицателно се прави ново БЦЖ. Сигурна съм, защото минахме през всичко това.
Виж целия пост
# 2
а дали мога да си я направим на частно в българия?
Виж целия пост
# 3
Не знам, но защо да не може? Тази ваксина е безплатна по принцип, дори да го заведеш на частен педиатър няма да ти вземе пари за нея, а само за прегледа и манипулацията по поставянето.
Ето ти тел. на болница Вита, това е частна болница, работеща със Здравната каса, 960 49 50. Там работи един от най - добрите педиатри, според мен и според други форумски мами, - Д - р Масларски. Това е телефона на регистратурата, можеш да попиташ за наличието и поставянето на ваксината.
Виж целия пост
# 4
Никки,ще ми опишеш ли точно какво представлява манту-то?На нас ни предстои,а ме е страх,чувала съм,че е болезнено,а при отрицателен резултат реваксинацията с БЦЖ била много болезнена и се понасяла тежко?Има ли нещо вярно в това?
Виж целия пост
# 5
не е болезнено, малкия по принцип е ревлив на обождания, но това не го и усети. подкожно боцване е за секунди.
и да ако  отрицателно се поставя нова. На Филип не са му слагали.
На мен ми слагаха в средното, защото мантуту ми беше отрицателно. Не бих казала, че е по-болезнена от тов да ти вземат кръв например...странични ефекти никакви нямах, да не говорим за тежки...

Не знам до колко ти бях полезна май не много всъщност.....
Виж целия пост
# 6
Нищо, което описваш не ни се е случвало!!!
Мантуто е една много тънка инжекцийка в ръчичката, дори нашия не разбра и не плака, наистина иглата е съвсем тънка. До 3 дни мястото трябва да се зачерви или подуе - това означава, че детето има имунитет, въпреки, че няма белег на рамото от родилния дом и в този случай нещата спират дотук.

На нас нито ни се зачерви, нито се поду.
Води се пак детето на 3-ия ден и педиатърката го установява и ти дава направление да отидеш до някакъв диспансер на ул. Кирил и Методий.
Ние не ходихме до този диспансер, защото случайно хванахме манту и при първокласниците и имаше много дечица за ваксина и педиатърката ни ги поставяше, та минахме и ние с мъжете.  Laughing

Иначе ви карат да отидете в този диспансер, защото ваксината е в банка по 10 ваксини и като се отвори банката трябва да се ползва веднага, съответно педиатрите ако нямат толкова дечица наведнъж ще ви пратят там.

След като ни биха БЦЖ в рамото не е имало никакви странични реакции, нито детето е било неразположено или нещо такова. В момента на рамото има една синкава точка, равна с кожата, не е подута, това е. Hug
Виж целия пост
# 7
ние направо във въпросния ТУБ диспансер ходихме за манту и проверка. http://www.dispanser-bb.com/kontakti.htm
DoGma_PrObe
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132562.0 ето темата, която бях пускала навремето...виж и мнението на Birdie за мантуто и повторното поставяне на ваксината. За повече инфо просто.
Виж целия пост
# 8
bubu_to,благодаря за линка!Прочетох много ново инфо,което ми беше от полза.В крайна сметка реших да оставя нещата така,както са.Имаме поставена БЦЖ в родилното и манту ще правим само ако го искат за записването на ясла или градина по-късно.
Виж целия пост
# 9
а има ли период точно определен за поставянето и?нещо като краен срок?
Виж целия пост
# 10
Здравейте.Когато ходихме да слагат на дъщеря ми ваксина в диспансера ни казаха ,че до 20 дни може да стане червено петно,гнойна пъпка,раничка и не трябва да го пипаме и мажем с нищо.Дотук нищо страшно.Но искам да попитам нормално ли е всичко това да закъснее с цял месец?И за колко време минава?Ако може някой да ми отговори ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 11
Да, на бебо му я поставиха в родилният дом, в деня, когато ни изписваха.След 6 м. се прави преглед дали има белег, ако няма правят манту. Ако мантуто е отрицателно се прави ново БЦЖ. Ние си имахме малък белег, така, 4е не се налагаше да правим манту. 

kriss1103 поразпитайте, кое как трябва да е.  Peace
Виж целия пост
# 12
привет мамчета!
да ви питам- още ли е задължително поставянето на бцж ваксината след раждането на бебето в българия?
тук ми отказаха с обяснението че българия вече не е в черния списък.а мен ме е страх че няма .
мерси за помоща отново!    bouquet  bouquet
Като раждах щерката, още беше в черния списък, но от както сме в ЕО, са ни махнали  Mr. Green
Ето кои страни са рискови зони, България вече я няма в списъка!
Виж целия пост
# 13
да бе, аз като забременях акошерката ме записа за бцж-бяхме от рисковите държави,това бе миналия юни ,като родих се оказа че вече нямаме нужда....много се колебая какво да правя....
тъпите англичани им се свиди ена ваксина  Wink
Виж целия пост
# 14
Здравейте.Когато ходихме да слагат на дъщеря ми ваксина в диспансера ни казаха ,че до 20 дни може да стане червено петно,гнойна пъпка,раничка и не трябва да го пипаме и мажем с нищо.Дотук нищо страшно.Но искам да попитам нормално ли е всичко това да закъснее с цял месец?И за колко време минава?Ако може някой да ми отговори ще съм благодарна.
Не е повод за притеснение. Това все пак е реакция от забавен тип и зависи от организма. До 9-10 месеца всичко трябва да приключи с белег и това означава, че се е получил нормален имунитет. Ако обаче мехурчето стане твърде голямо-20мм или повече, това е усложнение, което може да продължи години. Тогава би трябвало да се обърнете към тях, за да Ви предпишат медикаменти.  В този случай не чакайте 10месеца, а ги търсете веднага! Не е нормално и да бъде твърдо като бучка-също усложнение. А ако не се образува белег или е прекалено малък(под 5мм), може да се предполага, че имунитетът не е достатъчен. Отново манту и ако е отриц.-пак БЦЖ. Преди години специалистите, като правеха БЦЖ по училищата, всичко това го проверяваха, минавайки по няколко пъти.(измерваха диаметъра на фистулата с линийка, както се измерва и мантуто)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия