Такси при изследвания

  • 10 291
  • 40
Според Вас нормално ли е да искат потребителска такса в размер на 2 лв.+2 лв. за изследване на урина (седимент) на 6 - месечно бебе. Първо доколкото знам бебета са освободени от тази такса. Освен това урината сме я вземали ние, с наше шишенце, т.е. от лаборатовията не са свършили никаква работа за да ми вземат такава такса. При вземането на кръв пак ми взеха такса, но тогава я преглътнах-все пак свършиха нещо-взеха кръв от пръстчето. На Вас събирали ли са ви такава такса и законно ли е?
Виж целия пост
# 1
Вземаха ми. Като попитах ми казаха, че таксите за изследвания се заплащат от ВСИЧКИ.
Виж целия пост
# 2
Не е нормално ,ако гледаме моралната страна на нещата но кой ти се съобразява с това!Така е по здравната каса
Виж целия пост
# 3
А педито тогава защо не взема потребителска такса като ходим на консултации? Педито поне върши някаква работа, а онези от лабораторията даже бебето не са виждали, но пък събират такси  smile3540
Виж целия пост
# 4
И на нас ни вземат пари и според мен не е правилно ,абе това е бебе!
Виж целия пост
# 5
Педи не ни взима такса. За изследванията също не съм плащала, нали са с направление по ЗК.
Виж целия пост
# 6
специално за кръв и урина всеки път съм плащала по 2лв, за двете общо, за педито докато малката не стана на 2г, не съм плащала потребителска такса, отскоро обаче почнах,
Виж целия пост
# 7
Педи не ни взима такса. За изследванията също не съм плащала, нали са с направление по ЗК.

Явно в Габрово по друг начин тълкуват законите  Joy Или пък в София  #2gunfire
Виж целия пост
# 8
Ние си плащаме винаги....изследването ти е безплатно, а потребителската такса си остава.
как от лабораторията да не вършат работа - та те ти я изследват, ти като си голяма, да не би санитарка да идва да ти държи чашката за урина....ама си плащаш 2 лв...
Виж целия пост
# 9
Педиатърката никога не ни е искала пари, но за изследванията в шестия месец платихме около 2 лева общо - за кръв и урина.
Виж целия пост
# 10
И аз платих 2 лв за изследванията на 6 месеца и на 1 година. Плащах си и като бременна.  Rolling Eyes Не знам на какво основание, всеки път питам и всеки път ми казват, че за изследвания не важат приоритетите на децата, бременните и останалите "облагодетелствани" групи.
Виж целия пост
# 11
Ние си плащаме винаги....изследването ти е безплатно, а потребителската такса си остава.
как от лабораторията да не вършат работа - та те ти я изследват, ти като си голяма, да не би санитарка да идва да ти държи чашката за урина....ама си плащаш 2 лв...

За работата на лабораторията си плащам отделно-толкова колкото струва изследването. И все пак не ми е ясно какво точно плащам с тази потребителска такса  newsm78
Виж целия пост
# 12
Само аз ли не съм плащала нищо.Аз даже незнаех,че трябва да се плаща Embarassed
Досега нито за едната,нито за другата съм давала пари за изследванията когато са с направление
Виж целия пост
# 13
Напротив за дете не си плащаш работата на лабораторията, а само потребителската такса.
Таксата - така са го измислили да има, има я....за кво е не знам, за тва, че ти казват добър ден сигурно....или за обождането с иглата...или за да си плащат заплатите....


Аз лично за това изследвания си правя само в големи часни лаборатории - хем не се чудя кво плащам, кво не, хем резултатите са по-точни, хем хората са по-приветливи, хем накрая резултата мога да си го видя през интернет, вместо да ходя да кисна здрава (или по-зле с детето) отново в поликлиника, сред болни хора....
Виж целия пост
# 14
За прегледите и задължителните имунизации на деца до 18 - годишна възраст не се дължи потребителска такса.
Когато се извършват изследвания в лаборатория,се заплаща цена за вземане на биологичен материал,като сумата не може да бъде по - висока от 2 лв.(1% от мин. работна заплата) за едно посещение в лабораторията (независимо от броя изследвания).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия