Новата ваксина против рак на матката за раждали жени-Цервирекс!

  • 3 390
  • 10
Здравейте на всички!
Вчера гинекологът ми даде брошурата за новата ваксина за раждали жени-Цервирекс.
Една доза от нея струва 300 лв., а се слагат 3 дози.
Той ми каза, че те предпазва доживот, но на брошурата пише 5,5 г., тъй като е изпробвана за 1 път през 2002. и няма как да се наблюдава действието за по-дълъг период.
Тъй като съм в рискова група-ПАП 2 и имам вече една обгорена раничка, си помислих за това.
Странното е, че не знаех досега, че ЧПВ се предава и при орална любов и дори да сте моногамни, ако вашият мъж е преспал с друга жена и тя е била заразена с ЧПВ, ще го лепне и на вас.
Четох някои мнения във Форума обаче, че в СА Щ имало смъртни случаи, без обаче пищещите да уточняват за коя ваксина става въпрос-тази, която я рекламират постоянно е за девствени жени, до 25 г.,а тази, от която аз се интересувам е за по-голямата част от женското население, водещи активен полов живот.
Има ли някой, който може да изкаже мнение за ваксината или да ме препрати в сайтове за нея-може да бъдат на англ. или немски.

Виж целия пост
# 1

http://www.nachrichten.at/regional/oesterreich/635699
http://www.kurier.at/freizeitundgesundheit/gesundheit/121548.php

Виж целия пост
# 2
Тъй като съм в рискова група-ПАП 2 и имам вече една обгорена раничка, си помислих за това.


ПАП2 не е рискова група!
Виж целия пост
# 3
Тъй като съм в рискова група-ПАП 2 и имам вече една обгорена раничка, си помислих за това.


ПАП2 не е рискова група!
Peace ПАП 2 си е налълно нормален резултат.  Peace
Виж целия пост
# 4
Забравете за тези ваксини, поредният опит да се паникьосват хората и да йм се промиват мозъците.
Има смъртни случаи до този момент, в Австрия ваксината е изтеглена от пазара и забранена.
Редовните гинекологични прегледи веднъж на 6 месеца и цитонамазка също 2 пъти годишно ви гарантират здраве.
Виж целия пост
# 5
ами питай лекаря защо има противоречие в упътването и неговите думи Thinking
Виж целия пост
# 6
Виж първо това.
После тези:
http://www.newstarget.com/Report_HPV_Vaccine_0.html
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.1300
Виж целия пост
# 7
Благодаря за линковете.
Гинекологът ми предложи първо да се изсладвам за наличие на Папилома вирус.
И тъй като знам, че по принцип всяка ваксина е опасна, се отказвам.
Споделям по-горното мнение, че при цитонамазка 1,2 пъти в годината ракът може да се улови навреме и да се предприеме нужното лечение.
Де да имаше ваксина за другите, около 500 вида рак, които няма как да се хванат, но това е друта тема.
А иначе, няма връзка между смъртните случаи и поставената ваксина-немският сайт.
Виж целия пост
# 8
А иначе, няма връзка между смъртните случаи и поставената ваксина-немският сайт.
Ох, май не съм ти пуснала правилния линк Embarassed
Извинявам се...

Радвам се, че си се отказала  bouquet
Виж целия пост
# 9
Въпросът ми е щом HPV  се предава по полов път защо след конизация не се препоръчва и личение на партньора тъй като предполагам той си остава носител???Или то е заразно,но само жената си го носи...ако е така как се предава по полов път между мъж и жена може би жената трябва да е с друга жена която е заразена,но и така не става???Е питам аз защо не се препоръчва профилактика и лечение и на мъжът или след първата конизация той отново може да си ни заразява а ние само да се режем по малко.И друго с тези реклами не мисля,че се помага-може би на тези които продават ваксината но не и на пациентките!!!Вече ме е срам да кажа,че имам рак на шийката на матката.БЛАГОДАРЯ,МНОГО МИ ПОМАГАТЕ
ЗА ВАКСИНАТА ВЪОБЩЕ НЕ ВЯРВАМ!!!някой да ме убеди ако може !Всичко е за пари ,ако имаше ваксина за този вид рак щеше да има и лекарство за всеки рак,но такова до колкото зная няма
Виж целия пост
# 10
ЧПВ по принцип не се лекува. Той си остава в нас, макар и "приспан" след лечение. И мен ме вълнува въпроса, партньора ми не трябва ли да "приспи" своя вирус, за да се сведат рецидивите до минимум?  Thinking Питах лекаря си и той каза, че иска да прегледа съпруга ми, за да реши какво ще правим. Любопитна съм какво ще последва... Ще пиша.
А за ваксината.... скептик съм! Би било прекрасно да можем да се предпазим с ваксини от всички болести, но... уви. Може би в някое далечно бъдеще...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия