Защо при АБКМ не може Пентаксим?

  • 801
  • 4
Питането ми е породено от една обява в Продавалника - продават се три броя от ваксината поради факта, че на детенцето е открита АБКМ и не може да се изпълни ваксинационния план.
 Питам най-вече, защото педиатърката ни ме посъветва сега, когато трябва да се направи реимунизация година след първите ДТК на дъщеря ми- да сложим Пентаксим. А когато Моника беше на 7 месеца направи ужасна алергична криза от животински млечни белтъци-крави и кози. Сега е овладяна ситуацията, в храната и има месни белтъци но млечните са минимални и всеки път ако хапне нещо в повече се появява лек обрив.
 За това искам да знам сега, когато трябва да направим реимунизацията дали мога да предпочета Пентаксим или пак ДТК?
Виж целия пост
# 1
Питането ми е породено от една обява в Продавалника - продават се три броя от ваксината поради факта, че на детенцето е открита АБКМ и не може да се изпълни ваксинационния план.
 Питам най-вече, защото педиатърката ни ме посъветва сега, когато трябва да се направи реимунизация година след първите ДТК на дъщеря ми- да сложим Пентаксим. А когато Моника беше на 7 месеца направи ужасна алергична криза от животински млечни белтъци-крави и кози. Сега е овладяна ситуацията, в храната и има месни белтъци но млечните са минимални и всеки път ако хапне нещо в повече се появява лек обрив.
 За това искам да знам сега, когато трябва да направим реимунизацията дали мога да предпочета Пентаксим или пак ДТК?
щот педиатърката е.... особенно компетентна...
Виж целия пост
# 2
tonev, моля ви ако сте компетентен да ми помогнете с информация за да мога овреме да не допусна усложнения Praynig
Виж целия пост
# 3
в пентаксима няма такива белтъци.
ваксинацията при алергични пациенти е показана, а не обратното. като се изключат алергените разбира се.
Виж целия пост
# 4
Мен също ме озадачи тази обява в продавалника.Досега не бях чувала ,че не може да се слага тази ваксина на деца с АБКМ. Аз също ще слагам март месец Пентаксим,а детето ми има тази алергия и днес питах нашата лекарка за мнението и.Тя ми каза ,че няма белтък в тази ваксина и да не се притеснявам. Но очаквам и други да се включат с мнение. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия