Арабски мами-52

  • 28 287
  • 292
Заповядайте в нашата арабска приказна темичка !Тук сме се събрали на сладка раздумка мами женени в арабски страни и много техни приятелки от България и света ! Заповядайте при нас , настанявайте се и добре дошли! Разкажете ни за себе си , за семействата си , за ежедневието си ! Нека празнуваме празниците си заедно ! Нека бъдем  едно голямо и задружно семейство !

Всичко за арабската култура,изкуство и история можете да намерите тук :                                                                                                                                                  http://arabia.start.bg/

                                                                         
                                                                          Кои сме ние:
                                                                                AniSim-BG                                                                       
                                                                                     Amal-Siria
                                                                                Bonbonela-BG
                                                                                     DanielaMakaui-Italy
                                                                                DesertPrincess-BG
                                                                                      Другарче-BG
                                                                                DUA-Lebanon,BG
                                                                                      dtti-Siria
                                                                                Jasmin-Siria
                                                                                        Hariette-UK
                                                                                Iman-BG,Dubai
                                                                                        ЛиУбс-UAE
                                                                                Марси-Тунис
                                                                                        Mariabutti-UAE
                                                                                Mln-UAE
                                                                                         Муцка-Marocco
                                                                                Muhsina-UK
                                                                                          Nafissima-BG,Afganistan
                                                                                Snowflake-BG
                                                                                          Svear-Morocco
                                                                                Tahmine-BG
                                                                                           TarikMom-Kanada
                                                                                Um_Sami-BG
                                                                                           Water Lily-UAE
                                                               
                                                                         От скоро с нас са:
 
                                                                                      Iska-BG
                                                                              Mama*Mia-BG,Lebanon
                                                                                          Magda mm3-BG
                                                                               svetla-Dubai
                                                                                          bliznacite2004-BG

 
 


Виж целия пост
# 1
Добър да е деня!

Ей не мога да ви насмогна с четенето  Confused добре дошли на новите момичета, тук ще получите много полезни и мъдри съвети  Peace

Лили, много е хубава хената и аз си правих в ОАЕ  Blush жалко че бързо се изтрива...моята издържа към 10 дена.

За филма "Не без дъщеря ми", доста е стряскащ и повечето хора, имат такава представа за арабския свят, за съжаление. Действието се развива след революцията в Иран, когато ислямистите идват на власт и ситуацията в страната и за жените доста се променя в негативна насока. Преди революцията през '70те години Иран е бил доста по-светска държава. Та като цяло идеята ми беше, че филма представя една доста негативна картинка и от него не може да се генерализира  Naughty

Като заговорихте за филми, освен "The Мessage", са ми препоръчали за гледане и "The Lion of the desert", филмът е за либийския лидер Омар Муктар  Peace и на двата филма режисьор е Мустафа Аккад.

Не мисля, че арабските букви в заглавието на темата са проблем, те по-скоро изглеждат като декорация  Simple Smile, а самото заглавие си е на български, все пак.

Виж целия пост
# 2
Добто утро на всички страхотни мами   bouquet    Hug   bouquetБлагодаря много за невероятното посрещане и съветите,които сте ми дали.На мен снощи изведнъж ми изчезна интернета  Sick,много е скапан,будувах до 4 мислейки какво да правя  Tired  Tired,затова станах преди малко и докато ви изчета...
Марси мерси за информацията,не разваляш хубавото,напротив радвам се,че си искрена Simple Smile Hug,а за четенето на инфо-аз вече 3-4 месеца се ровя,ей сега пак ще се поровичкам из нета.
Принцеске и на мен все повече ми се струва,че най-добре да го накарам той да дойде тук Wink
magda_mm3 и на мен ми се струва,че това за визата го говори просто,защото се опитва да ме убеди да отида аз,че му е по-лесно да не се разкарва  #Cussing out,Много ме ядоса тази история с училището на децата ти  #2gunfire  #2gunfire-как не ги е срам тези учители!Ако не се намери по-добро решение да проблема,може би наистина е хубаво да ги преместиш в друго училище.
Амал мен точно от това ме е страх,че понякога съм прекалено доверчива ooooh!
tahmine  след като прочетох съветите ви май наистина е по-добре да не се хвърлям с главата напред,а може би да го накарам първо той да дойде.
Лек и успешен ден ви пожелавам на всички   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 3
Старите теми :
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43 44 45 46 47 48  49 50  51

Виж целия пост
# 4
Ето ме и мен в новата тема, токущо излюпена от леглото. Пак се оспах цял ден.  Crossing Arms Уж вече щях да ставам рано.

Лиле както винаги темата ни и заглавието е страхотно!  Heart Eyes Сега като видях хената се сетих, че бях гледала в един док.филм за една от арабските страни и бяха казали, че в сватбите правили декорации на ръцете на булката с хена. Използва ли черна къна или червена (ако булката е вярваща и отдадена на Аллах). Много искам и аз някой ден да имам хена на ръцете. Голяма красота е наистина.  Heart Eyes

Иман мерси за кафенцето!  Hug

Магда Съвсем нормално е да си изнервена от това, защото си майка не тези деца. Не им позволявай в никакъв случай да се отнасят така с децата. Трябва да предприемете сериозни мерки и с другите майки.

Амал Добре съм!  Hug Е на мързелувам по цял ден и виж по кое време ставам. Развалих си режима на спане. И сега не мога да спа нормално.  Laughing Ти как си?

Кате и Нафасима И аз съм много ревнива ама се старая да не показвам много много.  Laughing Кате и аз съм същата като теб....много ме дразнеше м,исълта за бившата му....какви ли не сцени си въобразявах...все му задавах въпроси...тя такава ли е била, онакава ли е била. Луда работа!  Crazy Ама е съвсем нормално човек да ревнува и да го е страх, че ще загуби човека който обича. Peace

Анисим Този филм : "The Lion of the desert" сигурно ще е интересен. Ще си го потърся някъде, че ми стана интересно то заглавието.

Марси Ти ли беше тази мама, която тренираше май карате  с дъщеря си. Аз като бях новобранка тука при вас с това ми беше направила впечатление, докато ви запомня все ви свързвах с нещо писано от вас.  Laughing Линда е много хубаво име. Сещам се за една такава мн стара песен, нещо се пееше: Линда Линда я Линда, ене бахеббек яя Линда......  Whistling ooooh! Sunglasses

Хената от Лилито, арабските букви от свеар, а дюните от кой.....  Laughing естествено от пустиннатааа... Crazy Party



Виж целия пост
# 5
Хената от Лилито, арабските букви от свеар, а дюните от кой.....  Laughing естествено от пустиннатааа... Crazy Party


 Joy много ми хареса  Joy  айде и от мен златцето.
http://images.ibox.bg/2006/12/01/gold/519x389.jpg
само да отбележа, че не ми е подарено за ...абе няма значение, сетихте се  Joy


Деска, коя е тази хубава булка бееее, и младоженеца и той  bowuu, а пък за резултата да не говорим Simple Smile  Мн й отива на малката с къдрава коса (пристрастена съм може би, нали и аз съм овчица)
Виж целия пост
# 6
ей най накрая успях да пусна старите теми
МАГДАаз и за по-малки неща съм ходила и съм се карала,защо не опитате в сирийското,щом детето не се 4увства добре в ливанското или в б г у4илище,разпитай Амал тя ще ти каже как е там
добре дошла на 4ерешката моми4етата са прави,не заминавай още пове4е 4е и език на знаеш-при това положение вси4ко може да се о4аква
КАТЕ както винаги страхотно пишеш,зарадвай мом4ето тук пак валя,а в някой 4асти и сняг не знам при тях как е
в новите снимки -пуснах сниммки на големите когато бяха малки и Сами първоо беше руса,а после и къдрава
сега отивам да готвя 4е едната се прибра сега 4акам и другата да пристигне
УСМИВКА-може да си я 4увала като Делидимова,тя май4е се води със старата фамилия
снощи работих до 3 ,4е мъжо днес занесе големия комп да му пренсталират нов уиндоус и  добре 4е и хлапетата имат комп 4е да не остана на сухо
ЛИЛИ не знам защо ,оба4е когато про4етох новото заглавие про4етох дюни като дюнер-можеби защото при нас дюни няма
КАТЕ аз съм Blush Blush Blush,абе ме4таех да си остане такава ама се изправи,дано през пуберитета пак се накъдри-не 4е тук на по4ит е къдравата коса е,а за златото да не си обрала някоя банка baby_neutral
Виж целия пост
# 7
Хайде и аз да се запиша в новата темичка  Grinning
Лиле, шукран джазилян   bouquet
Черешка, и аз като другите бих те посъветвала да си по-внимателна. Дано всичко да е наред. А виза се вади лесно - трябва само копие от паспорта му. Успех!
Марси, измъкна ме от ученето и зачезна на някъде  Laughing. Ох, нощем само арабски думи сънувам , а все си мисля ,че нищо не ми е влязло у главицата  Crazy
Миле, Миме, как сте?
Любе, сигурно си много заета покрай разпродажбите. Включвай се по-честичко  Hug
Ясмин, хапнах си сутринта от вчерашните пуканки, докато прочета всички среднощни писания  Laughing
Виж целия пост
# 8
Ей супер сте девойки с тези снимчици, а тази пустиня как ми е слабост, не да живея там, но да  се наслаждавам на безбрежните пясъци и дюни  Peace

Дезърт, филма е тежък и дълъг, на мен ми отлежава на хард диска, че чакам да ми се отвори време и настроение за гледане, иначе много се рових и успях да го отркия и изтегля от един торент тракер, май нямаше субтирти обаче и това малко затруднява гледането...
Виж целия пост
# 9
Здравейте пак- въпреки че не съм в списъка на новите членове  Peace

Страхотна тема и много мили картинки Wink
desert- страхотни дюни истинско злато
Черешка - бъди внимателна- за любовта няма граници и прегради
Лиле- надявам се да ме включиш в списъка с новите членове   bouquet

Успешен ден момичета Hug
Виж целия пост
# 10
Анисим Незнам откъде ни е дошла тази страст към пустинята. Пустинята ме зове.  hahaha Crazy А за филма жалко, че няма Бг субтитри ...демек няма да мога да го гледам. Той и моя комп е фулл и трябва преинсталация...горкото много го мъча.

Иман ч мятай от време на време по някоя арабска дума, че покрай теб и аз да науча нещо. Ето на .. сега незнам и за пръв път чувам думата джазилян.  newsm78 Какво означава, че ми стана любопитно сега.  Simple Smile

Кате С това злато ме уби направо, не е нещо мъничко ами цели кюлчета... Ах тииии.. Laughing Hug

Деси и аз снощи ти разглеждах новите снимки. Много хубава и нежна булка..така ти се възхитих.  Hug

Лилито къде изчезна?  newsm78

мамамария здравей  Hug
Виж целия пост
# 11
Здравей desert  Hug
ако намериш откъде  да си изтегля филма ми кажи- дори без български субтитри

 Peace  bouquet Wink
Виж целия пост
# 12
Само да се ''закача'' и аз  Simple Smile.
до после момичета,на всички хубав и спорен ден и здрави дечица. Peace Hug

Ама вие какво е това писане бе жени #Crazy, вие все едно за арабски шейхове сте женени...нямате ли домакинска работа. Naughty Wink

(Миленке...мерси за хубавите думи.Да се надявам че и биото храна поне малко спомага за по хубав вид,че то иначе толкоз пари в магазина оставяме хе хе Crazy.Ма като те гледах и ти на какичка им приличаш на твоите. Grinning)

Виж целия пост
# 13
Принцесо, аз на едро работя  Twisted Evil   Срам не срам да си призная, омаях навремето татко да му накупи едни топчести пръстени, че харесвам масивничо. Аз още си ги харесвам, но вече ме е срам да ги нося. Ахмед като ме видя в нас направо така  #Crazy  не било прилично вика, аз веднага опонирах, че при тях още повече се кичат, ама той каза, че момичетата не носели по много, а само старите жени  newsm78.  Сега отвреме на време ги изваждам, радвам им се и ги прибирам пак, сърце не ми дава да ги продам, нали са ми от татко  Cry

Странен вкус имам, направо съм си като от техните географски ширини и шарени дрешки си обичам, ама гледам да се въздържам  Embarassed

Деска, щом искаш, дано й се накъдри косичката, пък на който не му харесва да си яде ушите Joy

 Като съм черна и къдрава да се самоубия, че не съм им по вкуса ли  Mr. Green  
Виж целия пост
# 14
Аз пък злато много не обичам. Освена ако не е бяло.  Rolling Eyes И като ходихме - нищо не си купих. Ама ще си купя този път, за да има и аз с к`во да се фукам.  Mr. Green
Ани Сим, този филм го гледахме наскоро с Антъни Куин в главната роля - тази на Омар Мухтар. Имал две версии - на арабски и на английски. Хубав филм. И човечеца си го е бивало. Нещо като нашия Левски.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия