Бебето не се получава-много ми е тежко. Вие как се справяте?

  • 8 442
  • 70
Здравейте,

Може би ще кажете, че е рано да се отчайвам - правим опити от два месеца. И аз все това си повтарям, но не мога да се справя, като се сетя за това и ми се доплаква.  Cry Имам нужда да споделя с някого, тъй като почти никой не знае за нашите опити (не ми се ще да казвам, за да не получавам съчувствени погледи).
Около мен всички имат деца и на всички събирания това да темите за разговор. И на мен ми става адски тъпо и тъжно. Толкова много го искам това бебе. Пък и вече ми е време Embarassed
Разкажете ми как беше при вас, как се справяхте с чакането?
Виж целия пост
# 1
Здравей, maigto,
наистина 2 месеца са кратко време, за да се отчайваш. Ние опитваме целенасочено от 4 месеца, а има момичета, които упорстват и много по-дълго. Прочети библиотеката, посети и сайта www.zachatie.org На мен това, както и момичетата тук, ми помагат да се справя по-лесно с чакането, тъй като от статиите разбрах, че не става лесно и бързо, а момичетата ми дават подкрепа и разбиране
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз те разбирам ,защото по отношение на всичко съм страшно нетърпелива. Но се постарах да се самодисциплинирам и да го давам по-кротко.Но 2 месеца е страшно кратък срок, ако се разровиш из темите ще видиш че има бременни или вече родили дами, които са чакали бебето над 1 или дори 2 и повече години, въпреки това сега се радват на своите бебоци. За жалост ролята на психиката е много важна в случая, колкото да ти е трудно се постарай да бъдеш спокойна, въоражи се с търпение, просто му дай шанс да се случи на чудото. Също би могло да помогне, ако планирате контактите във фертилните дни, не знам дали си пробвала с тестовете за овулация например?Но не се отдавай на стреса и не превръщай идването на М. в трагедия, защото и половинките се стресират. Аз ти пожелавам успех още при следващата възможност, скоро да се похвалиш с  EFP   bouquet
Виж целия пост
# 3
Maigto здравей,

Ние също опитваме от два месеца, но съм далеч от отчайването все пак съм взимала две години противозачатъчни ... на машинката и трябва време да се нагласи  Wink

Радвам се че казваш нещата простичко, и аз имам усещането, че като кажа, че съм нетърпелива и едва ли не се глезя  Confused

Виж целия пост
# 4
Абсолютно заставам зад постовете на Шарк и Лаурен, всички сме нетърпеливи към този момент, з-то го искаме, нооооо съдбата е решила че трябва да минем и през това, все пак в живота нищо не ни е дадено даром! Успех мила, дано бързо имаш повод да се похвалиш, а дотогава - ние сме насреща!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви на всички  bouquet

Хубаво е, че ви има.
Знам, че сте прави. Аз самата постоянно си го повтарям.
Има момичетам, които са чакали много повече, за да видят така желаните чертички, може би и това ме притеснява. Ами ако и аз съм от тях???

Този месец мерих БТ и правих тестове за овулация, мисля, че улучихме момента, обаче има всички признаци, че ще ми дойде Cry

Благодаря ви още веднъж и стискам палци на всички ни следващия месец да се получи Simple Smile

Виж целия пост
# 6
Има момичетам, които са чакали много повече, за да видят така желаните чертички, може би и това ме притеснява. Ами ако и аз съм от тях???

Извинявай, не искам да ти се сторя рязка, но ние, които не сме успели да збаременеем след първите, два, три месеца опити ( аз все още продължавам и след година опити съм в изходна позиция ) не сме прокажени, и ние го искаме това бебе не по-малко от всяка една пишеща в "Искам бебе". Просто е нужно търпение, малко мъдрост, много любов и разбиране. Не забравяй, че всяко хубаво нещо, не се получава толкова лесно, колкото ни се иска. Пагубно за психиката ти е, ако униваш и превръщаш в трагедия два неуспешни опити. Стискам палци, скоро да видиш двете чертички. Успех!  Дано признаците, за които говориш са по-скоро бебешки, а не ПМС. bouquet

П.П Отново искам да те помоля да ме извиниш, ако съм ти се сторила груба.
Виж целия пост
# 7
Искам само да ти кажа, че Шансът да настъпи бременност, ако сте правили секс по време на овулация е от 20 до 25 % Така че не се притеснявай, че Ще си от теzи, при които не става. Затова се каzва, че след 1 година неуспеШни опити е време да се посети специалист. Знам как се чувстваШ и не те упреква zа това. Пожелавам ви на всички, които правите опити скоро да се похвалите.  Hug


П.П. Нали zнаеШ колко е важна фолиевата киселина? Всеки ден най малко 0,4 мг.  Peace
Виж целия пост
# 8
Има момичетам, които са чакали много повече, за да видят така желаните чертички, може би и това ме притеснява. Ами ако и аз съм от тях???

Извинявай, не искам да ти се сторя рязка, но ние, които не сме успели да збаременеем след първите, два, три месеца опити ( аз все още продължавам и след година опити съм в изходна позиция ) не сме прокажени, и ние го искаме това бебе не по-малко от всяка една пишеща в "Искам бебе". Просто е нужно търпение, малко мъдрост, много любов и разбиране. Не забравяй, че всяко хубаво нещо, не се получава толкова лесно, колкото ни се иска. Пагубно за психиката ти е, ако униваш и превръщаш в трагедия два неуспешни опити. Стискам палци, скоро да видиш двете чертички. Успех!  Дано признаците, за които говориш са по-скоро бебешки, а не ПМС. bouquet

П.П Отново искам да те помоля да ме извиниш, ако съм ти се сторила груба.

Комикс, права си абсолютно, може би се държа като лигла. Знам, че има момичета, които са чакали много дълго, но не успявам да се справя. Почти всяка вечер очите ми са пълни със сълзи. Вече съм на 30, женени сме от около година и всички очакват да има бебе вече и постоянно питат, а от това ме боли Sad Освен това в събота сме канени на детски рожден ден и всички, които ще са там, имат деца. Разбираемо е да е тежко. Но хора като теб, които не се отчайват, въпреки всичко, ме окуражават. Извинявам се, ако съм обидила някого Embarassed Най-малко това съм искала. Исках само да споделя с някого
Виж целия пост
# 9
Мила наистина те разбирам как се чустваш! Heart EyesАз съм минала по този път и много ми е помогнал съпругът ми!Винаги ме е успокоявал и уверявал че ще стане когато му дойде времето!Е при мен това време дойде след 1г и 6 месеца опити!Много съм му благодарна за подкрепата,сега като се заговориме за онези месеци ми споделя че адски се е притеснявал и той че причината е в него!Само като си помисля какво съм му причинявала EmbarassedАз така ревях на всеки цикъл и всяко закъснение го мислех за бременност ,а после ставаше още по зле newsm45След като мина първата година си направих всякакви изследвания на мен и на мъжа ми ,а доктора ми каза че всички главоболия ми идват от главата и ще имам бебе когато престана да мисля за това и се оказа наистина прав!Вярна е ,че е адски трудно да спреш да мислиш когато толкова силно го желаеш но и това успях да направя!
А преди да видя двете черти имах закъснение от два дни и всички симптоми за идване на М.И понеже имах и ужасно главоболие не знам защо този път реших да си направя тест преди да си изпия Аналгина!И ето ти изненада!Пожелавам ти ,както и на всички които чакат с трепет най-скоро да ви изненедат двете чертички!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Не трябва да се отчайва човек!Аз съм на 36г и имам дъщеря на 16г.,но това не ме притеснява да правя опити за второ дете.Просто така се получиха при мен нещата,че допреди 4 месеца бизнеса за мен беше по-важен,но след като всичко си дойде на мястото решихме,че "ниевреме" за второ дете.Така,че горе главите и успех на всички! Laughing
Виж целия пост
# 11
ОО, мила спокойно - аз първото си дете го чаках 4 години ( не че ти трябва да чакаш толкова). Ходих по изследвания, влачих мъжа ми, и навсякъде  ти казват едно и също - Споко, нямате проблем ще сатне.
Накрая отидох и си направих хидротубация - казах си майната му, направих всичко което зависи от мен - и чудото стана - забременях. Просто вече бях спряла да мисля за бебе, тестове за уво и т.н.
За второто бебе ми трябваха 6 месеца- месеца в който забременях ми се струпа какво ли не на главата, не мислех въобще за бебе - и хоп , на другия месец бременна.

Опитай се да си намериш някое занимание, да не мислиш ( знам,че мн трудно), просто ума ти да е зает някъде с нещо. Ще стане Peace, УСПЕХ!
Виж целия пост
# 12
maigto изобщо не си лигла!!!Напълно нормално е човек,който е взел решение да има деца,да иска това да се случи веднага.
Към момичетата,които те успокояват или укоряват,че бързаш,а видиш ли-те чакат с години...Ами замислете се за изходната позиция на възрастта.Ако започваш да чакаш на 20,25 е едно, а да започнеш от 30 е съвсем друго.А и в случай,че бебето се забави повече от 4,5 месеца/за жените над 30г/е наложително да се потърси специалист.Казвам това,защото моя добра приятелка загуби 12г в лутане и успокояване,че все някога ще стане,докато преди 8 месеца се разбра,че няма да стане по естествен път.И докато се случи ще мине още време...
maigto,от сърце ти пожелавам още другият месец да видиш EFPКакто и на всички момичета,които мечтаят за бебче Hug
Виж целия пост
# 13
Комикс и Миле са много прави Blush
Просто времето по което ще извървиш,то ще те направи по-силна,по-чакаща и по-вярваща Wink
Кураж и много успех Hug
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай миличка сигурна съм,че скоро ще видиш двете черти Hug .Пожелавам ти го от все сърце. PeaceНужно е малко спокойствие и повечко търпение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия