Как се пазите от забременяване?

  • 11 441
  • 26
Интересно ми е какъв метод за контрацепция използват мамите, които наскоро са родили и не искат скоро пак да забременеят. Wink
На мен ми изписаха Фарматекс, докато кърмех, но не съм го ползвала. Дали е добро?
А хормоналните контрацептиви имат ли някакви странични ефекти?
И изобщо какво бихте препоръчали?
Знам че трябва да се консултирам с гинеколог, но искам да съм подготвена
Виж целия пост
# 1
Цитат на: lilita
Интересно ми е какъв метод за контрацепция използват мамите, които наскоро са родили и не искат скоро пак да забременеят. Wink
На мен ми изписаха Фарматекс, докато кърмех, но не съм го ползвала. Дали е добро?
А хормоналните контрацептиви имат ли някакви странични ефекти?
И изобщо какво бихте препоръчали?
Знам че трябва да се консултирам с гинеколог, но искам да съм подготвена


Аз съм за противозачатъчните. Разбира се, ако кърмиш може да не са йан-подходящия вариант.
Виж целия пост
# 2
Grinning Ние ползваме презервативи.Мисля си че след време ще си сложа спирала.Искаме още едно дете след две-три години и чак след това ще си я сложа.Лично аз не съм привърженик на хапчетата(защото съм оперирана от киста на яичниците и не искам да приемам допълнително хормони )
 Grinning нещо off topik-в неделя бяхме на купон по случай раждането на синът на наш приятел.Ошашавеният чисто нов татко ни помоли да направим списък с нещата,който да купи за бебето(те не бяха купили нищо).На купона ,на който бяхме към 20 човека,почти всички с бебета или малки деца -се прие единодушно че най-важното и първо нещо в списъка е да се снабди с достатъчно качествени презервативи! Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз си сложих спирала след раждането. Грешката ми беше,че избързах със поставянето и получих доста обилен кръвоизлив и болки в корема. Но сега отмина и се чуствам добре. Понеже искам да имам второ дете ще я махна след година две може би.
Виж целия пост
# 4
А дали е вярно, че спиралата предразполага към влагалищни инфекции. Много съм си патила от тях и ме е страх. Sad
Виж целия пост
# 5
Мисля, че за жените, които биха избрали спирала като противозачатъчно средство най-добре е да поразпитат за системата Мирена - това е едноврменно спирала като формата й е леко оптимизирана за да приляга по-добре към матката и да намалява усещането за дискомфорт в първите дни и от друга страта в самата спирала има хормон, който преминава в матката в съвсем малки количества като така дава втора защита против забременяване. Предимствата са, че при жени с болезнен и обилен мензис кървенето намалява, понеже и маточната стена се поддържа по-тънка от хормоните. Предпазва от ендометриоза - доста неприятно заболяване - разраства се тъканта на матката, ама да не пиша страхотии сега Laughing
И не на последно място - за сега тази система я дават като най-надеждна между хапчетата и спиралите.
Единствен недостатък - цената, която е около 200-250лв., но спиралата не се сменя в продължение на 5 години!
Дано съм била полезна Laughing
Виж целия пост
# 6
Аз съм на хап4ета,вземах ги и преди да забременея.Нямам никакви страни4ни ефекти,те са най-ниско дозираните от рода си.Спиралата си заслужава да я слага6,ако не прави6 сметка да забременява6 в близките 5-10г. Winkина4е няма смисъл. Говори с лекаря си,той сте ти даде най-то4на информация.
Успех!!!
Виж целия пост
# 7
Цитат на: twins_mama
Аз съм на хап4ета,вземах ги и преди да забременея.Нямам никакви страни4ни ефекти,те са най-ниско дозираните от рода си.Спиралата си заслужава да я слага6,ако не прави6 сметка да забременява6 в близките 5-10г. Winkина4е няма смисъл. Говори с лекаря си,той сте ти даде най-то4на информация.
Успех!!!


Какви хапчета пиеш?
Виж целия пост
# 8
А колко време след раждането може да се сложи спирала?
Виж целия пост
# 9
И аз да питам нещичко - доколкото знам спирала не може да се сложи при миома ? Така ли беше?
Това и за Мирената май се отнасяше изрично.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: lilita
А дали е вярно, че спиралата предразполага към влагалищни инфекции. Много съм си патила от тях и ме е страх. Sad


DA,viarno e!

Moeto absolutno li4no mnenie e,4e spiralata e otjiveliza.

As ispolsvam protivosa4ata4ni ot 10 godini,estestveno s po4ivki,pres koito po4ivki polsvame preservativi.

Mnogo sam dovolna,niamam nikakvi oplakvania.Edinstvenia nedostatak e,4e triabva vsiaka ve4er da pomni6,4e triabva da si glatne6 hap4eto.

Ima ve4e tolkova dobri tabletki,pri4istini s malko nali4ie na hormoni.
Виж целия пост
# 11
Моля ви,кажете кои са най-пречистените хапчета с малко наличие на хормони.  Rolling Eyes

В смисъл хем да вършат работа,хем да не се пълнее от тях  Wink
Виж целия пост
# 12
А ти какви таблетки ползваш? И много ли са скъпи?

Благодаря ви, момичета, вашите мнения означават много за мен! Grinning
Виж целия пост
# 13
Някой ще каже ли марка хапчета все пак?
Виж целия пост
# 14
Цитат на: zvetizvetkova
Моля ви,кажете кои са най-пречистените хапчета с малко наличие на хормони.  Rolling Eyes
В смисъл хем да вършат работа,хем да не се пълнее от тях  Wink


Според мен няма хапчета, които да са наи, наи.... тъи като всеки органиЗъм реагира раЗлично (някои жени получават веднага или с времето главоболия, напълнявания и др. такива), така че е строго индивидуално. Аz вЗемах напр. над 5 години Cilest (0,035 mg Ethinylestradiol + 0,25 mg Norgestimat), първоначално нямах никакви проблеми, но към 5тата година Започнах да получавам проблеми с кожата и др. Така че ги смених с  Petibelle (Drospirenon 3 mg + Ethinylestadiol 0,030 mg) и съм доволна Засега от тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия