Помогнете. Оказва да яде в яслата.

  • 679
  • 12
Здравейте мами, надявам се да ми помогнете. Сина ми (2г 9м) от 2 седмици ходи на ясла но до този момент отказва да хапне на закуска и обед каквото и да било, дори залъче. Поради тази причина засега не можем да го оставим след обед за спането. По-принцип не е злояд и не е много затворен и срамежлив. Но там странял от всички дечица, не искал да сяда с тях на гьрнето, не искал да сяда с тях на масичките да яде, не искал да се пусне на пързалката когато има и други деца и т.н.  Сутрин разбира се реве.
     Знам че не е добре да се отказваме, но сърцето ми се къса.  Да бъда строга ли с него .... не знам ? Лелите казват че го отказжал храна от инат, иначе твърдят че е много добро дете.
     С интерес чета всички теми за ясла и градина, но незнам дали друго майче е споделяло за подобен детски протест.
Виж целия пост
# 1
Да аз съм срещала този протест.
Ние не се хранехме там доста дълго време. Сега вече не яде там само на закуска.
И ние седяхме само на пейката и не играехме с другите деца.
Но го подкупихме. Той искаше много едно лъвче. Ние обещахме да купим лъва ако той чде цяла седмица за обяд в яслата. И успяхме. Купихме и лъва де Wink
Но не успяхме нито със строгост , нито с глад.
Не знам как да подходиш, все пак всяко дете е уникално.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Благодаря за подкрепата, но и аз днес сутринта му обещах джип, ако е ял, но за съжаление пак нищо не е близнал  Sad
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Пламена
Благодаря за подкрепата, но и аз днес сутринта му обещах джип, ако е ял, но за съжаление пак нищо не е близнал  Sad


Според мен подкупа няма да работи. дай му време на детенцето и като го водиш, въпреки, че започва да реве и рита ти весело му се усмихвай все едно не забелязваш, нито КАПКА съжаление, само разказвай колко е важен, че вече ходи на голямо училище.

не са толквоа глупави.....веднага усещат как може да се манипулира и с храната е най лесното.
Остави го,не го прави на въпрос, ще прояде. Няма вечно да стои гладен я  Laughing само че ти не му двай нищо вкъщи преди яслата, и вечерята давай малко по късно..... и все така весела и усмихната все едно никога не еплакал и там да ходи е наааааааааааай-хубавото нещо на земята. Дори и го похвалвай пред другите деца- ето моя син ходи дори и на ясла!
предложи му да купите заедно торта или някакви сладки(бисквитки, незнам в БГ дават ли им сладко в яслите- тука "непълноценни" храни да носим са забранени) за да занесе да хапнат заедно с другите деца. По една бисквитка със чая сутринта която той е донесъл и раздал на децата ще му вдигне настроението...

Ама нещо в главата  ми ме кара да мисля, че ти не го оставяш да яде сам в къщи с вилица и лъжица..... или че поне като му писне ти вземаш лъжицата и го дохранваш....
ако не е научен да яде сам, в яслата е малко вероятно  да прояде.
Виж целия пост
# 4
Дори и да неможе сам да се храни-не мисля че това е проблема.Моята дъщеря също не се хранеше сама,а мога да кажа,че ако не ходи на ясла-ще умре от глад/яде само в яслата/.Мисля,че му трябва повече време-децата са различни.
Виж целия пост
# 5
Явно на вас ви трябва повече време, не се отказвай и не се отчайвай!
Само сутрин ли реве? Ако се успокоява, като влезе вътре значи няма проблем, но ако реве и вътре през цялото време тогава би било по-трудно. А и не си заслужава да го взимаш от ясла по-рано, само защото не яде. Остави го да спи, нищо че е гладен, ако спи, значи всичко е наред и с времето ще почне и да яде.
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички. Истина е че в къщи го храня аз, но откакто ходи на яслата все по-често започна сам да иска да си яде у нас.
      А относно реването, казват ми че после се успокоявал, но често се присещал и почвал да реве за мама, а и за това не искат да го оставим да спи след обед при другите деца, защото щял да реве и да ги събуди. Днес пробвахме да го оставим за първи път да спи, заспал е, но след минути се събудил и ревал. Баба му го е взела в 13.30, защото лелите не искат да безпокои останалите.
        Мерси за подкрепата, дано утре е мъъъъъъъничко по-добре.
Виж целия пост
# 7
Това ми е много познато Simple Smile. Дъщеря ми така отказваше да яде в яслата. Тя на 20-тия ден пожела да седне на масата при децата, така, че спокойно с времето нещата ще се оправят. Сега вече си ходи с усмивка и казват, че добре си хапвала.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: snezha
Това ми е много познато Simple Smile. Дъщеря ми така отказваше да яде в яслата. Тя на 20-тия ден пожела да седне на масата при децата, така, че спокойно с времето нещата ще се оправят. Сега вече си ходи с усмивка и казват, че добре си хапвала.


             Да, да по същият начин и той изобщо не искал да седне на масичката, а за ядене дума да не става. Днес е заспал на обед, сега ще видим дали случайно след сън няма да склони.
Виж целия пост
# 9
Подкупи лелките да влезеш и да погледаш, докато се хранят децата. Не с пари, разбира се.
Ако самото ти присъствие не му подейства, огледай просто обстановката и се опитай да копираш нещо от нея у дома. Например купи такива чинийки, приборчета, оставяй го сам да се храни, слагай мечовците край него и те да се хранят самички...
Виж целия пост
# 10
и ние сме на този хал ooooh!
вече от един месец ходиме на ясла, но там нито яде, нито дори пие вода Thinking
естествено и с децата не контактува все още, но надеждата умира последна................
надявам се нещата при вас скоро да се нормализират и да влезе детенце в "пътя" Wink
Виж целия пост
# 11
Цитат на: desiyaneva
и ние сме на този хал ooooh!
вече от един месец ходиме на ясла, но там нито яде, нито дори пие вода Thinking
естествено и с децата не контактува все още, но надеждата умира последна................
надявам се нещата при вас скоро да се нормализират и да влезе детенце в "пътя" Wink


Благодаря. Аз пък дори не съм се сетила да питам поне водица дали пие  Cry  Явно има и други такива дечица, може би защото са вече по-големи    Thinking . Сега сме болни, но ще опорстваме.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Пламена
Благодаря на всички. Истина е че в къщи го храня аз, но откакто ходи на яслата все по-често започна сам да иска да си яде у нас.
      А относно реването, казват ми че после се успокоявал, но често се присещал и почвал да реве за мама, а и за това не искат да го оставим да спи след обед при другите деца, защото щял да реве и да ги събуди. Днес пробвахме да го оставим за първи път да спи, заспал е, но след минути се събудил и ревал. Баба му го е взела в 13.30, защото лелите не искат да безпокои останалите.
        Мерси за подкрепата, дано утре е мъъъъъъъничко по-добре.


Оставяй го повече той да се храни сам. Дори ако искаш сядай с него да ядеш, за да те гледа. А относно спането - той как заспива у вас? А що се отнася до лелките според мен не им се занимава да го успокояват и да му отвличат вниманието му с други неща. По- добре ако може не го взимайте на обяд. Ами какво ще стане ако неможе никой да го взима на обяд? Той така може и да свикне и да чака всеки път някой да го взима и колкото по-дълго отлагате това спане там, толкова по-зле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия