Лак за паркет

  • 6 691
  • 13
Предстои ми лакиране на паркета. Предлагат ми два варианта.........сатен ( почти без блясък ) и обикновенния лъскав лак. Казвайте бързо , кой да избера?
Виж целия пост
# 1
... лъскавият лак,колкото повече се ходи върху него,толкова повече се "излъсква",а щом казваш обикновен,това реактивен ли означава?
Виж целия пост
# 2
... лъскавият лак,колкото повече се ходи върху него,толкова повече се "излъсква",а щом казваш обикновен,това реактивен ли означава?

И нашият е лъскав и е страхотен. Преди 2-3 години, когато правихме ремонт на спалнята, купихме на немска фирма, чието име не помня. Струваше около 15 или над 15 лева едната кутия. Тогава ни казаха, че е най-добрият на българския пазар.

 Като купуваш, недей да пестиш пари. Вземи някой наистина качествен(може би вносен), защото, когато купувахме ние, ни предупредиха, че има евтини, които скоро започват да се белят. Peace
Виж целия пост
# 3
Не ми харесва лъскавият. Аз не бих си сложила. Първо, че чисто визуално не ме кефи, ами и всяко боклуче, всяка драскотинка личат. А и с времето се изтърква малко или много и се набива в очи. У нас е мат и стои много стилно, пак си има блясък, но е по-естествен, изпъква красотата и шарката на дървото. Сатенът също мисля, че би стоял добре, за спалнята много се колебаех дали да не е такъв, накрая пак сложихме мат.
Виж целия пост
# 4
Сатен! Не става въпрос за евтин и скъп - на една ценя бяха... немски... Имаше и мат - демек матирано, най ми хареса сатен - изглежда страхотно, него сложихме. Въпрос на вкус!
Виж целия пост
# 5
Да и аз се колебая между мат и сатен, но клоня към сатен повече  Flutter
Виж целия пост
# 6
И ние избрахме сатена...
Виж целия пост
# 7
Нашият е много здрав яхтен лак(лъскав е).Много сме доволни.Не се бели и изтърква...
Виж целия пост
# 8
И на мен ми предстои циклене и лакиране на паркет другата или по-другата седмица - сатен съм избрала. Досега бяхме с гланц / "лъскав", но много лошо лакиран - така и не можах да разбера колко красиво стои. 
Виж целия пост
# 9
В офиса ни е лъскав, хич не ми харесва. Но и паркетът е гаден - буков. На всичкото отгоре чистачката го мие непрекъснато с вода и парцал и по края ламелите са потъмнели от влагата. За такъв вид паркет, може би матов лак би бил по-подходящ.
Но пък в едни приятели  паркетът е тиков - страшна красота, всяка ламела е абсолютно равна, като погледнеш отстрани стои като ... хм /много лошо сравнение!/ - като ламинат. Е, разбира се няма нищо общо с ламината, просто е толкова гладко, не се виждат фуги, няма къдравини по дървото и т.н. Та този паркет също е с гланцов лак, но няма нищо общо с паркета в офиса ни. Лъскавото много му отива. Всъщност този тиков паркет би стоял също така добре и със сатенен или матов лак. Май по-важно е каква е настилката, а не какъв е лакът.
Виж целия пост
# 10
И аз имам същата дилема, но май се спрях на матов лак. Паркета в новото ни жилище  е буков, но е реден  ефектно и качествено. Мисля на този етап да не го сменям, пък ще видим.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз съм почитателка на лъскавия лак- на мен ми изглежда още по-слънчево дървото така. А и не знам защо, но ми напомня на красивите, големи бални зали thumbsup
Виж целия пост
# 12
И аз сам за яхтения лак наши роднини са с него и са много доволни
Виж целия пост
# 13
Аз също се бях спряла на сатен,но когато отидох да купувам за спалнята нямаше и купих мат,после за хола взех сатен.Ами какво да ти кажа мат ми харесва много повече,по-естествено,по-топло и по-уютно ми стои.Дървото сякаш излъчва топлина.После видях,че в големите магазини има мостри лакирани с различни видове лак и така най-добре можеш да решиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия