Толкова ли е опасна лактулозата? Помощ, запек!

  • 27 668
  • 7
Помощ мами! Бебчо е на точно 3 месеца, почва четвърти и има запек. Изчаквам по около 4-5 дена и му давам лактулоза и само така ака, но това се повтаря непрекъснато и четох тук във форума едно мнение, че за деца под 6 месеца не е безопасно да се дава лактулоза освен само инцидентно. Затова ме е страх да му давам вече. Трябва да ви кажа, че съм изпробвала всичко - масажчета, вдигане на крачетата, термометър намазан със сапунена вода, чай Блевит Л. Вече направо се побърквам с този проблем. Старите бабини рецепти за мушкато и т.н. не смея и не искам да позлвам, защото имало опасност от перфориране на червото или нещо такова. Сумати неща изчетох, но вичко напразно. Детето е на кърма, бил е и на адаптирано мляко, когато имах здравословен проблем, но пак си възвърнах кърмата. Понякога като недостигне кърмата пак му давам АМ, но все по- рядко. Но и само на кърма или пък на АМ пак си се запича детето. Помислих, че е от допълнителната храна, която му давам и смених марката на млякото, но пак си се запича. Иначе се нахранва добре, наддава доста, т.е. запека не се обяснява например с това, че не си хапва достатъчно. Към 4-тия ден вече е нетърпимо, реве, свива се, пръцка и много го боли, но си остава с пръцкането, ако не дам лактулоза. Интересно, че пък като се изака никога не му е твърдо, напротив доста редичко. По съвет на педиатъра почнах да давам сокчета първо от ябълка, после смених на круша, уж разхлабвало. Но вместо да разхлаби, сокът така му усили коликите, които бяха почнали да понамаляват, че в чудо се видяхме от писъци. Сега вече съм спряла всякакви сокчета. И в моята храна включвам разхлабващи храни, е не и не.  Whistling И чай Блевит не помага, не иска да го пие, ако е с биберон го бута, а ако е с лъжица плюе всичко. Наистина ли с лактулозата има опасност от слепване или възпаление на червата? Защото само тя ни помага и ни посъветваха да даваме лактулоза 4-5 дни последователно като лечение.  Tired Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Изключително кърмени деца могат да имат само по едно изхождане на всеки 5-6-7 дена.
Консистенцията на изпражненията на детето Ви също говори за това, че това НЕ е запек.
Това не е запек и не подлежи на "лечение".
Детето ще се оправи след около 1-1.5 месеца.

"...По съвет на педиатъра почнах да давам сокчета първо от ябълка, после смених на круша, уж разхлабвало."
->Да се препоръчва даването на такива неща на 2 месечно дете е белег на много ниска професионална квалификация.
Виж целия пост
# 2
наистина не е запек и след Бърди няма какво да добавя,освен да не бързаш със сокове и всякакви други храни освен мляко
Виж целия пост
# 3
Подкрепям горните две мнения Peace Само да добавя,че с големия бях се побъркала и аз и какво ли не го мъчих детето-никакъв ефект(включително с термометър и мушкато)дали от това или просто тип храносмилателна система,незнам,но и до сега е супер нередовен и никога не го знам кога ще ака,а малкия го оставих  без да го тормозя,ходеше веднъж седмично и постепенно зачести и се нормализира.Сега е като часовник и не пропуска ден(дор ходи по два пъти).
Виж целия пост
# 4
Момичета, благодаря за бързите отговори. И аз това съм си мислила, че може да усвоява всичко от храната и просто да си се изхожда на 4-5-6 дни, но пък, ако е така, защо тогава пищи толкова точно на 4-тия-5-тия ден? Ето като днес, точно от толкова дни не се е изхождал и направо положението му е плачевно, пръцка, крещи пищи, отказва да яде, има страшни кризи, с нищо не може да се успокои, чак целия става вир  вода от рев - червен, мокър, просто не е на себе си, а аз мисля, че получавам мигрена вече. То не се издържа, такъв ад никому не пожелавам. А и не иска да яде, много се мъчи, миличкият. Затова искам да му помогна по някакаъв начин и питах за лактулозата, дали сте чували и други мнения, че не е безопасна.
Виж целия пост
# 5
в руски сайт четох ,че лактулозата е за деца над 3години,но в упътването на дуфалака пише,че е безвреден и става за кърмачета/дуфалака съдържа лактулоза/
http://www.solvay-pharma.bg/pacjenci/gastro/gastro_sch03.html
ако виждате много зор пък помогни с термометъра-по-добре отколкото да се мъчи детето.явно е период,но е добре да е само на кърма и повече вода,ако пие...
Виж целия пост
# 6
и ние имахме такъв проблем.погагаше ни само дуфалак-давах го на 3-я ден.така продължи около 1,5 месеца, а беше само на кърма.
Виж целия пост
# 7
и ние бяхме със страшен запек на същата възраст,помагах с термометъра и давах повече вода.педиатъра ми препоръча лактулоза,ако съвсем започне да не може да се изхожда,но с уговорката,че не е мн хубаво.ние така и не я пробвахме.всичко се оправи след време-децата имат такива периоди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия