Сън през деня при 11 месечно бебе

  • 4 100
  • 6
Синът ми е на 11 месеца и половина. Ще се радвам да споделите колко  често и по колко време спяха на тази възраст вашите бебета през деня.
Синът ми до скоро спеше по два пъти на ден, но в последно време режимът му по отношение на дневното спане е пълен хаос. Колко сън е нормално за тази възраст? Моля, споделете
Виж целия пост
# 1
Марто спеше по два пъти на ден -преди обед и след обед. По един час и двата пъти. Вечер обаче и още си ляга рано в 20.00часа-сутрин до 6.30-7.00. Това прави около 12-13 часа сън на денонощие.Незнам колко часа са нормални за тази възраст, всяко дете си е различно.
Виж целия пост
# 2
детето само ще ти покаже.Дъщеря ми около годинката започна да пропуска съня преди обед и разбрах, че веднъж дневно сън и е достатъчно
Виж целия пост
# 3
О, няма нормално, всички деца са различни. Има деца, които дори и по-малки спят само нощем и изобщо през деня. Моят спеше все още по два пъти на ден на тази възраст, но той си е голяма спиола по принцип  Crazy
Следобяд не иска ли да спи? Около годинка лека полека отпада сутрешния сън, остава следобедния. Какво имаш предвди под хаос със спането?  Hug

Виж целия пост
# 4
Моите деца бяха поспаливи - общо им се събираше около 15 часа сън на тази възраст. Но пък деца на мои приятелки едва покриваха 10 часа. Всяко дете си е различно, не можеш да ги подведеш под един знаменател. Те сами си показват от кое по колко и кога, от теб се иска да изградиш режим, който да отговаря на техните потребности.
Виж целия пост
# 5
детето само ще ти покаже.Дъщеря ми около годинката започна да пропуска съня преди обед и разбрах, че веднъж дневно сън и е достатъчно

Съгласна съм с това мнение.  И моята дъщеря на тази възраст започна да спи само веднъж през деня - за обяд около час и половина максимум два.
Виж целия пост
# 6
Следобяд не иска ли да спи? Около годинка лека полека отпада сутрешния сън, остава следобедния. Какво имаш предвди под хаос със спането?  Hug


Ами имахме гости за няколко дни и режима му тотално се обърка. До скоро спеше два пъти - преди и след обед, като преди обедният сън му беше половин час във времето 11-11:30. И после в ранния след обед от 14:30 до 17:00ч.

В последно време обаче преди обед спи 1,5-2 часа (11:30-13:30ч), вследствие на което не ляга пак да спи в ранния следобед (както досега), а му се приспива чак към 17:00-17:30ч. Ако го сложа да спи по това време, вечер ляга не по-рано от 23:30ч. (иначе към 21ч). Ако ли пък не спи втори сън през деня, то до нощния сън вече е много уморен, изнервен и много трудно заспива.  Ох, не съм сигурна дали се изразих много ясно.

Опитвам от няколко дни да "избутам" първия сън към 12:30 и се старая да му осигуря поне 3ч сън. Но 12:30 определено му е късно.  Или да го пробвам пак на стария режим - така се чувстваше много добре. 

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия