Една по-различна картофена салата

  • 12 449
  • 43
Предлагам ви една интересна идея за картофена салата с колбас

Венец от картофена салата с колбас

около 1,5 кг картофи
1 и 1/2 майонеза
1 малка кофичка заквасена сметана
5-6 кисели краставички
около 300 гр колбас, шунка при мен пушен врат
1 глава лук, черен пипер, сол
1 желатин

Картофите се сваряват в подсолена вода, обелват се и се нарязват на едри кубчета. Колбасът и краставичките се нарязват на ситни кубчета, нарязваме на ситно и лука, нарязаните продукти се смесват. Майонезата се омесва със сметаната и черния пипер. Желатинът се разтваря в 120 мл вода, оставя се да набъбне, след което се разтваря на водна баня и се добавя към майонезената смес.
Обърканите зеленчуци и колбас се миксират с майонезената смес.
Всичко това се изсипва в кексова форма и се оставя да се охлади и втвърди за около 2-3 часа в хладилник.

Като се извади от хладилника, формата се потапя за 5 минутки в гореща вода, за да се размекне желатина и да се освободи лесно от тавичката. Обръща се върху поднос, украсява се по желани и се сервира   chef

Ето готовата салата:



и парче от салата:

Виж целия пост
# 1

Страшно вкусно изглежда! Не ми е идвало на ум, че може да се желира такава салата. И понеже съм фен на желетата, ще опитам да я направя.  bouquet за идеята!
Виж целия пост
# 2
marulka_s,
салата е разкошна и аз съм си я правила,но с бекон, а веднъж и с пушени гърди.
Срахотна е и не ми трябва вечеря.
Единствено не слагам лук.
Виж целия пост
# 3
Изглежда страхотно, задължително ще я пробвам  Peace
Виж целия пост
# 4
И на мен ми изглежда много интересно. Нем и е идвало на ум, че мога да желирам салата. Желатина по принцип го свързвам само със сладък вкус, но ще пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Хм, никога не ми е идвало наум да желирам картофена салата, супер идея ! Обаче съм скарана с желатина и всичките му форми, ако пак ми стане на парцали  Confused Иначе тази салатка и аз си я правя зимно време, като опростен вариант на руската салата  Laughing
Виж целия пост
# 6
Изглежда превъзходно   bouquet
Виж целия пост
# 7
Изглежда страхотно, задължително ще я пробвам  Peace

и аз  Peace
Виж целия пост
# 8
Mмммм....вкусно!! Laughing
На вид е страхотна, много добре си се справила с декорацията!
Виж целия пост
# 9
marulka_s , снимките ме оставиха без дъх!
Начинът ти на оформяне и украсата е още едно доказателство, че и една салата може да се превърне в нещо специално!
Ще я направя задължително!А за "розичките" просто нямам думи!
Виж целия пост
# 10
marulka_s , снимките ме оставиха без дъх!
Начинът ти на оформяне и украсата е още едно доказателство, че и една салата може да се превърне в нещо специално!
Ще я направя задължително!А за "розичките" просто нямам думи!

Благодаря за добрите думи Blush. Розичките са от прошуто, купувам го нарязано, навивам си го около пръста и оформям розичка, нищо особено, просто изглежда ефектно.
Виж целия пост
# 11
НЕвлизам често в  този форум но има найстина вкусни неща  и аз ще изпробвам рецептата  изглежда божествено мъжа ми обича изненадите ще се възползвам  Hug
Виж целия пост
# 12
Много вкусно изглежда. Бих я пробвала, ама досега имам няколко неуспешни опита да желирам солени неща и ще си помисля дали да я направя. Иначе много обичам желирани неща.
Марулка искам да те питам съвсем точни ли са пропорциите с желатина? Множко ми се виждат 120 мл. вода.
Виж целия пост
# 13
Много вкусно изглежда. Бих я пробвала, ама досега имам няколко неуспешни опита да желирам солени неща и ще си помисля дали да я направя. Иначе много обичам желирани неща.
Марулка искам да те питам съвсем точни ли са пропорциите с желатина? Множко ми се виждат 120 мл. вода.

Не е много, при условие, че едно пакетче желатин се разтваря принципно в половин литър вода. Ако те притеснява това количество не пречи да го намалиш, по-малко вода става, но повече не е добре.  Аз лично ползвам само и единствено желатина на д-р Йоткер и съм много доволна.
Виж целия пост
# 14
Marulka нали ти писах за неуспешните си опити за солени желирани неща, затова питам тапи въпроси. С желираните плодове нямам проблем, но зеленчуците нещо не ми станаха. Ще пробвам и ще се отчета, че нещо много ми хареса салатката!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия