Web kамери в ясли и ДГ

  • 3 625
  • 89
Зачестиха инцидентите в ДГ. Чета във форума теми - тук удрят детето, там инциденти с лекарства. Явно липсва качествен контрол. Затова бих ви била благодарна ако споделите мнението си за камери в ДГ, които родителят може да гледа чрез Интернет по всяко време от денонощието. Аз лично съм фен на идеята, не мисля че ще е необходимо голямо финансиране, но си мисля че ползата ще е голяма. Вие как мислите?
Виж целия пост
# 1
Лично аз не съм привърженик на идеята да бъда "Големият брат" или "Воайорът"
А и ми звучи невъзможно за осъществяване.
А сниманите ще знаят ли, че  ще ги записват. Защото ако не знаят ще бъдат нарушени конституционните им права. А пък ако знаят - камерите нямат обхват навсякъде.
Виж целия пост
# 2
Целта няма да е воайорство, а да се убедите , че децата ви са добре. Peace
В някои страни, след някои случки на тормоз на децата от гледачки, семейства си слагат камери за да ги наблюдават.
В Емирствата има услуга на мобилния оператор, с която камерата се свързва с мобифона и от там може да се види какво става в къщи или да си говориш с видео кол.
Не знам дали е изпълнимо в детските във България, но аз бих била за  Peace
Виж целия пост
# 3
Не ми допада идеята, да дебна учителките. Ако не мога да им се доверя как да им оставя изобщо децата си. Ако подхождам с идеята че ще ги бият, тровят, тормозят и т.н. с какво ще ми помогне камерата?!? Ако, приема че ги оставям при изроди които ги мразят, то те ще намерят начин да го правят и с камерите ...
Виж целия пост
# 4
При наличието на толкова проблеми в тези заведения според мен е наложително. Крайна мярка, но пък единственият начин да се контролират нещата вътре. Иначе едно казват на нас родителите друго се върши. А не виждам защо персонала да е против освен ако наистина работят некачествено и прикриват неща.
Виж целия пост
# 5
А не виждам защо персонала да е против освен ако наистина работят некачествено и прикриват неща.

А ти би ли се съгласила да ти монтират камера на работното място и да бъдеш наблюдавана през целия ден? Нека детето ти и мъжът ти например да те виждат как и колко работиш, също и шефът ти, естествено.  Mr. Green
Ех, защо ли не се монтира по една камера на всяко работно място, само сървърът на бг-мама колко ще олекне самооо...  Joy
Виж целия пост
# 6
Звучи много хубаво, но неизпълнимо. Някои градини са пред разпадане, от къде ще се намерят пари и за това.
Би било хубаво да виждам какво прави детето ми във всеки един момент. А и родителите, които тепърва пускат децата си на ясла/градина ще са по-спокойни, а няма да чакат с нетърпение края на работния ден.


А ти би ли се съгласила да ти монтират камера на работното място и да бъдеш наблюдавана през целия ден? Нека детето ти и мъжът ти например да те виждат как и колко работиш, също и шефът ти, естествено.  Mr. Green

Никой не ме е питал искам или не искам камера на работното си място, но тя е факт Peace
Виж целия пост
# 7
А не виждам защо персонала да е против освен ако наистина работят некачествено и прикриват неща.

А ти би ли се съгласила да ти монтират камера на работното място и да бъдеш наблюдавана през целия ден? Нека детето ти и мъжът ти например да те виждат как и колко работиш, също и шефът ти, естествено.  Mr. Green
Ех, защо ли не се монтира по една камера на всяко работно място, само сървърът на бг-мама колко ще олекне самооо...  Joy

Има камера на работното ми място, отдавна спрях да й обръщам внимание. Свиква се. И да във форума влизам само от къщи, но не заради камерата, а просто защото съм постоянно ангажирана с работа на работното си място. По въпроса с камерите в детските заведения мисля, че не би било лошо да ги  има.
Виж целия пост
# 8
аз съм за камера , но не по този начин
трябва да има камери, но не да може да се набюдава постоянно , ами със запис и ако стане инцедент да може да се види
Виж целия пост
# 9
В ф-та /в момента,кьдето сьм по майчинство/ имаме камери навсякьде.В стаята на управителя има монитори работещи денонощно.През една нощна смяна мои колежки НАРОЧНО играха хоро пред камерите!На другият ден шефовете "се спукали" от смях и не наказаха никой.Та не сьм против камери в ясли и ДГ.
Виж целия пост
# 10
Не ми допада идеята, да дебна учителките. Ако не мога да им се доверя как да им оставя изобщо децата си. Ако подхождам с идеята че ще ги бият, тровят, тормозят и т.н. с какво ще ми помогне камерата?!? Ако, приема че ги оставям при изроди които ги мразят, то те ще намерят начин да го правят и с камерите ...

И аз мисля така  Peace
Виж целия пост
# 11
Абе, тези, които имате камери на  работните места, сещате ли се, че работното място на една детска учителка или леля в ясла не е само стаята за игра, но и тоалетната, и спалното помещение? И че тези камери няма да снимат само персонала, но и голите задници на децата ви? Вие имате ли си камери в тоалетните?
И мога да ви гарантирам, че ако някой иска да ошамари или инжектира тайно дете, все ще намери някакво скришно местенце, защото няма начин цялата територия на детското заведение да е под наблюдение, не и за смешните суми, които плащате като такса.  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Не ми допада идеята, да дебна учителките. Ако не мога да им се доверя как да им оставя изобщо децата си. Ако подхождам с идеята че ще ги бият, тровят, тормозят и т.н. с какво ще ми помогне камерата?!? Ако, приема че ги оставям при изроди които ги мразят, то те ще намерят начин да го правят и с камерите ...

Аз нямам нищо против да се сложат камери в моята група, само тогава ще се разбере от всички как се работи от 1 човек с 20-25 деца, при това почти бебета...
Виж целия пост
# 13
Абе, тези, които имате камери на  работните места, сещате ли се, че работното място на една детска учителка или леля в ясла не е само стаята за игра, но и тоалетната, и спалното помещение? И че тези камери няма да снимат само персонала, но и голите задници на децата ви? Вие имате ли си камери в тоалетните?
И мога да ви гарантирам, че ако някой иска да ошамари или инжектира тайно дете, все ще намери някакво скришно местенце, защото няма начин цялата територия на детското заведение да е под наблюдение, не и за смешните суми, които плащате като такса.  Mr. Green
Сийке, случват се разни неща, които не трябва по принцип да се случват в градините. Бях свидетел как лелката леко подбутна детето ми по главата, защото шапката за плуване му скубе и той се размрънка. Също така минавайки покрай яслата съм чувала истерията на една от лелите. Това обаче го направих на въпрос, за разлика от горното подбутване. Обикновено се действа първосигнално в такива ситуации и едва ли някой би търсил тайно местенце.
Аз също съм ходила на градина и имам лоши спомени от отношение към мен. Смятам, че ако има камери, тези неща малко или много ще се предотвратят. Никой не е казал да има в тоалетната камера. Но там където се хранят, играят и занимават никой не се разхожда по голо дупе. А и не е казано, че записа ще е видим за всеки, който пожелае. Или викаш като плащаме смешни суми трябва да сме съгласни някакви елементи, незнайно как попаднали в детското заведение(справка няколкото теми в този подфорум за неадекватен персонал) да правят каквото си искат с децата ни.
Виж целия пост
# 14
Не, просто намеквам, че претенциите са икономически необосновани. Естествено, че неадекватният персонал няма място там, но не камерите ще решат проблема. Каква е разликата дали ще побутнат детето ти пред тебе или пред камерата? В първия случай не си реагирала, защо трябва да го направиш и във втория?  newsm78
А какво правим, когато родителите започнат масово да се хващат за косите чие дете кое първо ударило и защо само едното е наказано, а другото - не? Нали се сещате, камерите няма да улавят само действията на персонала, ами и на мамините рожби, с все лиготиите им, липсата на домашно възпитание, да не говорим за колоритните разказчета какво правят мама и тати под юргана или с какви думи се обиждат, когато се карат?  Mr. Green
Е, ако сеирджийството ви стига чак дотам, добре. Моето дете е голямо вече и този проблем не ме засяга. Само ще си приготвя пуканките и ще гледам редовно новините, ще има много интересни събития, сигурна съм. А, и темите във форума ще станат много по-интересни...   Wink Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия