Сънищата на децата, кошмарът на майката, или какво ми се случи преди малко...

  • 3 516
  • 15
 Сигурно не е за този под форум тази тема, така че ако трябва да се премести на подходящо място.

 Габриел (2г5м) спи в нашето легло по няколко причини. Така започна да си ляга на време, до скоро пиеше мляко през ноща, често се буди и плаче и се успокоява като го гушна и му поприказвам малко. Никога не ми е пречило това, че спи с нас и не ме притеснява даже ми е приятно.
 Преди около час, изпищя на сън и спря да диша за около 5 - 6 секунди. Не съм сигурна, че намирам подходящите думи точно сега. Аз и Вальо веднага се събудихме, като изпищя. Опитахме да го събудим, тогава видяхме, че не диша. Аз го взех, а Вал стана и светна лампата. Побърках се, стори ми се че минават часове преди да покаже признаци на живот...
 Той често сънува кошмари (Боже, какво страшно сънуват толкова малки деца?!) и се събужда плачейки и понякога отнема доста да се успокои. А сега беше съвсем различно. Промънка малко, дори не се събуди и не отвори очи, извъртя се от ръцете ми и си легна отново. Като че ли се завърна от някъде...Много страшно...
Виж целия пост
# 1
Може да е сънна апнеа. Заведи го на лекар, мисля на невролог трябва.
Виж целия пост
# 2
При всички положения го заведи на лекар. Дано да не е сънна апнеа. Само ,че е малко вероятно да му направят магнитен резонанс толкова малък. а иначе не може да се установи въобще.наскоро гледах филм за това как точно става.
Виж целия пост
# 3
 Shocked Shocked
Ти ме разби!!!! Моят син продължава да спи с нас.....май скоро няма да се престраша да го махна. ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 4
Нана Куул дано не е нищо сериозно !
 аз исках да ти напиша за моя опит ,защото от няколко дни преместихме Гери в  неината стая, до този момент спеше с нас но реших 4е ве4е е голяма . та когато спеше с нас винаги беше много неспокоина , постоянно шаваше, пла4еше,  риташе....уморявах се неимоверно спейки с нея  , а тя имаше много неспокоен сън ( както описваш ти за твоето дете - постоянно пропкаваше ). леглото ни не е малко и тя сама иска да спи с нас -но все пак явно нещо не и е било удобно  . какъв е резултата сега - в другото легло явно и е по-широко  и удобно . както заспи така я намирам сутринта . даже първите дни в ужас ходех да я проверявам диша ли Simple Smile . може пък това да е "проблемът" - не си мисли за болести и про4ие !
Виж целия пост
# 5
ами Борис сънува много, дори бълнува. Даже и на обед когато спи пак бълнува.
Често се събужда с мрънкане и плач, даже снощи когато се случи, ми каза 'Аз сънувам". Вероятно започва да осъзнава какво е сънят.
И аз съм така, сънувам ужасно много и какви ли не лудости. Joy

Не зная дали спането в родителското легло има значение.
Борис спи в своето креватче от бебе. Ина нас ние хувабо да се гушкаме, леглото ни е 2 на 2 метра, но всеки си има собствено пространство. Той спи при нас когато е болен, с Т или когато е прекалено неспокоен се прехвърля през нощта. Но дори и в такива случаи спи неспокойно и често като се пробуди отново казва "Искам в моето креватче".

Но не се притеснявай, както каза героинята в един филм, ще дойде ден в който ще ни се иска да спят при нас но... Гордо ще са се изнесли от родителското легло!

Виж целия пост
# 6
На тази възраст често спят при родителите си. Или поне искат да спят при тях. Доста често приемахме гости и съм ги гушкала почти до към 4-5 годинки. Но не са заспивали или оставали при нас за постоянно.
Не съм наясно чак толкова с медицинските гледни точки на проблема който описваш, но бих го завела на лекар за свое спокойствие. Дано е просто кошмар, дано не е нищо сериозно . Praynig
Виж целия пост
# 7
При всички положения го заведи на лекар. Дано да не е сънна апнеа. Само ,че е малко вероятно да му направят магнитен резонанс толкова малък. а иначе не може да се установи въобще.наскоро гледах филм за това как точно става.
   Защо да е малко вероятно? На синът ми, при когото невролог предположи проблем, му направиха във Военна болница магнитен резонанс на 1г. и 2м. и анестезиологът ми разказа и за много по-малки бебенца...(Слава Богу всичко се оправи после).
   Във всеки случай, аз, ако бях на мястото на авторката бих завела детенцето на лекар. Най-малкото за успокоение. Никак не е приятно човек да се тормози с догатки. А е и излишно.Стискам палци да не е нещо сериозно Peace. Успокойте се и се консултирайте с лекар за най-сигурно!   bouquet
Виж целия пост
# 8
КОлко време след като заспа се случи това? Ако е през първите 4 часа много е вероятно да става въпрос за т. нар. нощно стряскане. Кошмар било ако е през вторите 4 часа след като детето е заспало. В литературата това нощно стряскане го описват точно така както и ти разказваш. Детето не се събужда, много е трудно да го събудиш, на следващата сутрин няма спомени от случката. Няма нужда да го успокояваш и не можеш да му помогнеш.Точно обратното е при кошмарите, детето се събужда, помни на следващата сутрин че се е будило и че е сънувло нещо неприятно и можеш да го успокоиш. Единствено не си спомням дали пишеше нещо за спряло дишане. За децата на тази възраст нощното стряскане е нормално и в повечето случаи отшумява само.
Виж целия пост
# 9
И на мен ми прилича на сънна апнея. Заведи детето на лекар. Дано не е това!
Виж целия пост
# 10
Определено резонанс се прави и на бебета, така че ако се наложи, не се притеснявай за това изследване  Peace
Виж целия пост
# 11
Какво е сънна апнея? Моето дете /1.6г/ до 10м. спеше по цяла нощ без да се буди. И оттогава до сега няма нощ, в която да не ставаме. Имаше период на ужасни писъци, когато го гушна се изпъва назад - направо кошмар. В повечето случаи не беше буден. Сега като се събуди е само мрънкане да дойде при нас на леглото. Може би след онези кошмарни нощи го научихме да спи на нашето легло.
Виж целия пост
# 12
 При сънната апнея има моменти на вдишване, при които меките тъкани в стеснената зона на дихателните пътища прилепват и така въздухът изобщо не може да премине, обяснява доц. Лолов. При тези състояния спящият спира да диша за 10-20 секунди. Непоемането на въздух може да продължи дори до 40 секунди. Натрупването в кръвта на въглероден двуокис, който при нормално дишане би трябвало да се отдели, води до дразнене на дихателния център, разбуждане на спящия, волево поемане на въздух и повторно заспиване. Това може да се повтори десетки пъти през нощта и страдащият от сънна апнея не си набавя качествен сън. Затова през деня чувства постоянна умора и сънливост, което е особено опасно при шофиране или работа, която изисква повишено внимание. Освен това спадът на кислород в кръвта води до нарушения в дейността на сърцето и мозъка, казва доц. Лолов. Последиците са високо кръвно налягане, нарушен баланс на захарта в кръвта, склонност към депресии, намалено либидо и потентност, сърдечно-съдови заболявания, според доц. Лолов. Повечето засегнати са мъже. При случаите на сънна апнея пък се използват обдишващи машини с постоянно позитивно налягане. Целта е да държат отворени дихателните пътища по време на сън, за да няма спиране на дишането.
Виж целия пост
# 13
ivben, благодаря за изчерпателния отговор Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Моят син е на 4 год.  и той от бебе не спи спокойно последните месеци и той реве пищи на сън идва при мен в леглото и ми казва че сънувал нещо страшно някой път помни какво а друг път не.По принцип съм чувала че по чувствителните и емоционални деца сънуват повече.Интересното е че винеги се буди към 3-4 сутринта значи се води кошмар както пишеше по горе.Даже вече не иска да си ляга сам но какво да очакваме когато ежедневието и детските са изпълнени със страхотии.СПОРЕД МЕН ТОЗИ ПЕРИОД ЩЕ ОТМИНЕ А ЗА ТАЗИ БОЛЕСТ КОЯТО ПИШАТ МАМИТЕ можеш да заведеш детето на доктор за собствено успокоение.Пожелавам ти успех и дано нищо му няма на твоето секровище.Ако го водиш пиши после какво е станало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия