за дарение на кръв знаете ли?

  • 4 550
  • 15
Искам да питам дали знаете ако няма кой да дари кръв  колко се плаща за банка кръв? И има някакви дето висят пред болницата те колко искат? Ще съм ви благодарна за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 1
Има,има-всеки ден минавам оттам с количката и вече съм им научила физиономиите на циганята.За цени не знам,но наскоро имаше репортаж-мисля в ,,частен случай,,-казаха и цени.
Виж целия пост
# 2
Виж какво намерих-http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-06-18&article=192681
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти много. С тези цени държавните ако е истина ще се справим.  bouquet
Виж целия пост
# 4
А дали някой знае аз като съм доста слаба мога да даря кръв?
Виж целия пост
# 5
А дали някой знае аз като съм доста слаба мога да даря кръв?

 Зависи колко си слаба.Едва ли, ако си 35кг. ще ти вземат кръв.Обади се в Центъра по кръводаряване и попитай.
Виж целия пост
# 6
Според мен съм ормална 48 кг на 158височина ама майка ми не та не слаба си. Аз понеделник ще ходя и ще питам, просто предварително се осведомявам ако някой знае.Благодаря
Виж целия пост
# 7


   И според мен си нормална.Но в понеделник ще кажеш как е минало Simple Smile
Виж целия пост
# 8
мисля.че за да дариш кръв трябва да имаш 50 килограма и да не си с анемия,разбира се!Аз преди няколко години исках да дарявам кръв и не ми взеха,точно защото нямах 50 килограма,но нещата може да са се променили....
Виж целия пост
# 9
Ако нуждаещият се от кръвопреливане не е кр. група 0 /-/, дарителите може да са с всякаква кр. група и може да не ти се наложи да плащаш, а ще успееш да намериш близки. Ако обаче ви трябва 0 /-/, дарената кръв трябва да е от същата група. Успех!
Виж целия пост
# 10
Няма такова нещо!  Naughty
Когато аз се нуждаех от кръв, (0- съм), ми преляха от същата група, естествено, но казаха близките ми да възстановят кръвта като количество, без значение от каква кръвна група ще бъде.  Peace
Виж целия пост
# 11
Няма такова нещо!  Naughty
Когато аз се нуждаех от кръв, (0- съм), ми преляха от същата група, естествено, но казаха близките ми да възстановят кръвта като количество, без значение от каква кръвна група ще бъде.  Peace
Ами вероятно си се нуждаела от спешно кръвопреливане и не е имало как или просто е имало повече 0 /-/ на разположение.. Мои пациенти са чакали по 4-6 дни за кръв, защото кръвна банка не даваше без изогрупов донор, а въпросът не беше на живот и смърт. Що скандали сме вдигали на кръвен център и що мастило сме изписали...
Виж целия пост
# 12
Ако нуждаещият се от кръвопреливане не е кр. група 0 /-/, дарителите може да са с всякаква кр. група и може да не ти се наложи да плащаш, а ще успееш да намериш близки. Ако обаче ви трябва 0 /-/, дарената кръв трябва да е от същата група. Успех!

Групата и е А, иначе и аз знам за нулевата,че се иска същата явно на различни места е различно. Знае ли някой как се чувстваш след кръводаването и за колко време се възстановява човек?
Виж целия пост
# 13
Възможно е да се чувстваш замаян, с обща слабост, сънлив в първите часове, а възможно е и въобще да няма промяна в общото състояние.
Виж целия пост
# 14
Като отидеш за кръводаряване, ти дават да попълниш един въпросник - да си над 50 кг, да не си раждала скоро, да не кърмиш в момента, да не си боледувала от хепатит, да нямаш случайни полови контакти и разни такива.
После ти вземат кръв от пръста и ти мерят кръвното. След няколко минути ти казват дали ставаш. Искат хемоглобина да е над 125 за жени и над 135 за мъже.  За ниско кръвно връщат, за високо не знам. При анемии и подобни също връщат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия