саламура за маслини

  • 15 874
  • 3
Как?Имам маслини,набрани от дърво.Изсиднах ги във вода,за да им се махне горчилката.Как да ги съхраня,в каква саламура?По пътя на логиката - вода,сол,дафинов лист и олио...Някой ако знае точно нека вземе отношение Hug
Виж целия пост
# 1
Погледни тук, може би ще ти помогне.
Виж целия пост
# 2
Да махнеш горчилката на маслините не означава, че са готови за консумация Wink. Измиваш ги и ги слагаш в съд (буркан, бидон, леген), след което ги заливаш с вода със сол. На кило маслини около чаша и половина морска сол(зависи от сорта маслини). Покриваш съда и го оставяш на прохладно място. След минимум месец и половина ги опитваш, (този период може да е и шест месеца) ако ти се сторят готови (зависи как ги харесвате по-горчиви или не) ги измиваш отново и ги връщаш в съда, след това ги заливаш със зехтин (не друг вид мазнина). Колкото повече стоят в зехтина толкова по-вкусни стават.
Това е само един от многото начини за консервиране на маслини, така ги прави свекър ми. Иначе има и варианти с вода, сол, оцет; вода, сол, лимонови резени; в промишлени условия съкращават процеса на зреене до седмица, но използват солна киселина.
Трябва да се знае, че в зехтина маслините не зреят т.е. ако си ги извадила от маринатата горчиви, такива ще си останат, дори да ги държиш година в зехтин. Желателно е съдовете с вече готовите маслини да не държат в хладилник, защото в зехтина се получава неприятна утайка.
Надявам се да съм била полезна.

П.С в някои краища на Гърция слагат подправки в зехтина- риган, δεντρολίβανο, θυμάρι (за съжаление тези две подправки не ги знам как са на български Embarassed)
Виж целия пост
# 3
Благодаря,упътихте ме!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия