помощ свит при пране плетен пуловер

  • 1 818
  • 13
Майка ми има пуловер от жива вълна ,който решила да изпере.След прането той се е свил(степъл се е - така ли се казва не знам). Може ли да се оправи по някакъв начин 
Виж целия пост
# 1
за съжаление май не може да се оправи до предишния си вид.

преди имаше пак подобна тема и някой беше обяснил, че при пране, особено с топла вода, самото влакно се променя и оттам целия пуловер  Confused

някой беше казал, че при свит пуловер, който и къс е станал, има положителен резултат при пране с вода с оцет.
ако искаш пробвай, но едва ли ще стане пухкав като преди.

вълна пера само на ръка със студена вода и шампоан.
така остават пухкави и в нормален размер  Hug
Виж целия пост
# 2
Ми няма да може да се оправи,от опит знам.
Виж целия пост
# 3
Няма оправия,ще остане за внучето. Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Аз така от заплес съм си скапала два любими вълнени пуловера.На 30 градуса в пералнята нищо им няма, но на 40 станаха 3 размера по-малки.Много ме беше яд, но ги прежалих.Няма да си купувам вече вълна, явно при мен не вирее.
Виж целия пост
# 5
Не при всички пуловери се получава, но аз ги разтеглям още докато са мокри или ги потапям отново в балсам за вълна и опитвам.

Виж целия пост
# 6
Няма надежда!
Аз преди години съсипах един оригинален пуловер от шотландска вълна, но вместо да го изхвърля го прибрах за щерката.
Виж целия пост
# 7
Зависи от материята. Аз скоро съсипах любимата шапка на дъщеря ми, като я пуснах в пералнята. Още докато беше мокра, я разтеглих хубаво, докато не придоби първоначалните си размери, и я изсуших хубаво опъната. Стана дори по-голяма.  Joy
Виж целия пост
# 8
И аз съсипах няколко пуловера....Не можах да ги оправя..  Sad
Виж целия пост
# 9
Опитай да го изпереш с шампоан и с оцет отново, разпъни го да изсъхне на кърпа, но не очаквай да добие предишните си размери.  Tired
Виж целия пост
# 10
С оцета по скоро не е пране, а киснене в оцет. Преди това го разпъваш да изпука колкото може и  ...колкото стане. След това переш много леко в балсам за вълна.

Пробвана рецепта - малко се отпусна.
Виж целия пост
# 11
Само някой от добрите омекотители може да помогне (може би), и то в огромни количества от него и дълго време да кисне вълната.
После влажен теглиш на всички страни.
Виж целия пост
# 12
Няма оправия,ще остане за внучето. Mr. Green

Май-май това е отговорът. И мъжът ми имаше такъв пуловер. Сега го носи едната щерка.  Wink
Виж целия пост
# 13
Май нищо неможе да се направи.Попитай в химическо чистене дали при гладенето на пара могат да ти го разпънат.Аз така, без да искам си "модернизирах" един пуловер.След прането ми стигаше до пъпа.Проблем бяха ръкавите, но ги набирах. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия