Въпросче за бибероните за хранене с регулируем поток на млякото

  • 1 122
  • 15
Мили Мами,
От скоро се храним с АМ и взех от кварталното магазинче някаква бибка на Би Фри с регулируем поток на млякото според магазинерката и един клиент. На самата бибка има нарисувани на три различни места съответно една капчица, две капчици и три капчици. В магаинчето ми обясниха, че например ако искам млякото да тече по бавно, трябвало едната капчица да е отгоре. За съжаление обаче вече две вечери си изпиваме млякото за норматив и после рев. Ако може някой ползвал въпросните биби да ме конултира дали правилно сам разбрала и защо ние нещо не успяваме да си регулираме потока на млекцето и независимо на кои капчици сме млякото си тече барзо.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
не знам на колко е бебчето ти. Да, има подобни шишета или само биби, но синът ми така и не можа да ги ползва преди да навърши годинка. Давеше се, повръщаше, оригваше се, течеше по брадата му... Има деца, които ги възприемат и по-рано, но май са рядкост.
Виж целия пост
# 2
Аз ползвам такива биберони. Доволна съм, незнам защо при вас не става. Явно просто детето не може да гълта толкова бързо колкото тече.
Иначе правилно си разбрала, това което е отгоре (една, две или три капки) е силата на изтичане.
Успех  Peace
Виж целия пост
# 3
И дъщеря ми не можа да пие от такива биберони - давеше се ужасно. Давала съм с биберони на Чико, които си имат малки и големи дупки, според случая.
Виж целия пост
# 4
Здравей Graziela, ние ползваме такива биберони, но от съвсем скоро. Имах ги от по - рано, но и ние не ги ползвахме по същата причина. Млякото много бързо им влиза в устичката (макар и на една капка), гълтат повече въздух и после ги боли коремчето. По този начин не може да разбере нищо от хапването, да му се наслади така да се каже  Simple Smile. Дори сега, когато е много гладен се дави от този биберон. Да кажа, че аз го позиционирам винаги на една капка. Иначе не е лош, обаче е подходящ за по - големички деца според мен. Сега си нацелвам момента, преценявам кога бих могла да му дам от този биберон (като е по - спокоен и не е прегладнял). Преди ползвах Авент, но този с две дупки ни стана "малък" и имах в шкафа позабравени каучукови биберони на Чико, които също не ползвах поради тази причина, но сега те са с оптималната ширина на дупчицата за нас. Не съм сигурна, но мисля че бяха от 0-3 месеца. Доволна съм (преди не бях). Peace
Виж целия пост
# 5
Опитах с такъв биберон на Авент и на Чико от физиологичната серия, обаче бебето ми се дави и след няколко опита отказа да се храни с тях. Още иска единствено биби с 1 дупка  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Аз храня малката с такива на Авент,но аз давам Фризовом и той е малко по гъст от др АМ,и не се дави.
Виж целия пост
# 7
Много благодаря на всички Ви,
Малката е на 11 месеца.
Тя не се дави, но е свикнала да се храни по бавничко и като изпие млякото за 5 минутки примерно сякаш не си е задоволила сукателния инстинкт и започва да плаче. Аз си мислех че ние нещо не сме постваили правилно бибката, но явно проблема не е в нас а просто млякото си тече барзичко.
Виж целия пост
# 8
И аз ползвам такива биберони. Доволна съм.
Иначе правилно си разбрала, тази капка, която е отгоре показва силата на изтичане.
Ние сме на 5 месеца и сме на двете капки.
Виж целия пост
# 9
Аз също взех такава биба и гледам да насочвам едната капка да е нагоре и пак тече ужасно много ooooh!
Виж целия пост
# 10
ми и аз съм доволна. Скоро взех такъв накрайник, само че на Чико (то май няма значение толкова, сигурно всички са еднакви) и бебо си се храни добре. Той кара 6 ти месец, млякото му го давам на 2ка, защото е по-мързелив и не си прави труда да суче силно, а като давам пюре с мляко обръщам бибата на 3ка.
Виж целия пост
# 11
 Ние ползваме такива шишета от 6-я месец.Не се е давил,прие ги добре.Може би трябва да се върнеш към по-малките биберони и след месец пак да опиташ с тези.
Виж целия пост
# 12
И ние сме на такива биберони от 6 месец на Чико и дори имаше моменти, когато на 3 капки не успяваше да си изпие млякото, сякаш не течеше, но почнаха да "работят" и съм доволна. Моята щерка пък пие по 210 мл и когато стигне малко след половината от шишето почва да си играе с него, сякаш й е писнало вече да пие дори и на 3-те капки.
Виж целия пост
# 13
и ние сме така, само че  сме на 150мл., и на 100ния започва играта Laughing
Виж целия пост
# 14
и аз ползвам тези на авент,обаче като го храня в тъмното не мога да видя на коя цифра сме и не ми харесва така ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия