Нуждая се спешно от съвет-болно бебе

  • 6 534
  • 21
Здравейте мили мами!Тази сутрин моята бебка се събуди болна-хрема и кашлица.Не съм мерила температурата,но мисля,че няма.В къщи всички сме го лепнали този вирус-първо нашият татко се разболя/от една седмица е с болно гърло,хрема и загуба на гласа/ а от вчера аз и баткото сме също с болки в гърлото.Затова не се учудвам,че и малката я хвана вируса...Само малко се упреквам,че не слагахме маски и не я опазихме,но така или иначе тя спи при нас в стаята и мисля,че дори и да бяхме слагали маски,това нямаше да помогне.Накратко-кашля леко и нослето и тече.Сутринта сука добре,макар че беше малко неспокойна и после заспа.По обяд ще я водя на лекар,затова искам да ви попитам как да процедирам до тогава?И какво да правя,ако и изпишат някое силно лекарство-недай боже антибиотик?Има ли изобщо нещо хем добро, хем безвредно за такова малко бебе?Много станаха въпросите,но съм доста притеснена.Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай - на толкова мъничко бебче няма да изпишат АБ след като нямате Т. Вие се кърмите и аз смятам, че ще ви се размине Laughing Единственото, което се препоръчва в такива случаи е вит С и осцилококцинум, но вие сте толкова мънички.

Направи леко чайче на бебка и почиствай нослето с физ.разтвор.

Спокойно и дано да ви се размине  Laughing
Виж целия пост
# 2
Най добре според мен е витамин С една ампула на ден и Калции 3 пъти по 1/3 ампула. Изчакай педиатъра.
Виж целия пост
# 3
Изчакай спокойно и дотогава само отпушвай нослето.
Самуил също мина през подобен вирус и няколко дни пи вит.С и сироп за кашлица.
Щом няма температура, едва ли ще ви изпишат силни лекарства.
Бързо оздравяване  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Да правилно са ти казали по-горе. Пръскай Стеримар ( или друг физиологичен разтвор). няма страшно.
Най-вероятно ще ти изпишат капки ( синекод) за кашлицата.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай до 15 часа няма да се развие нещо кой знай какво... щом нямате температура (но все пак я примери) не се шашкай, единствено ако имаш физ.разтвор почиствай за да диша спокойно, за да може да суче добре.
В момента и ние сме същите... хремави.
Така е от 4-5 дни но вече намалява секрета от носа, температура слава богу  Praynig не вдигнахме, и слагаме само : физиологичен разтвор във всяка ноздра по едно впръскване, след 5 минути капки Виброцил, и един път на ден 2.5 мл. сироп Проспан. Днес сме на контролен преглед следообяд, и да видим... все още си подкашля де... но тя кашлицата последна отшумява.
Виж целия пост
# 6
Дай вит. С и нашата педиатърка ни е инструктирала при хрема на всеки час да се капва физиологичен разтвор или Стеримар /на мен лично ми е по-лесно със Стеримар/.

Поздрави и скорошно оздравяване!!!!!

А за ваксината - по-добре не слагайте докато не се оправите - няма нищо страшно и да закъснеете/ние вече 6 месеца не можем да сложим ваксината за хепатит Б/, но ако сложиш ваксина при болно дете много по-тежко ще изкара болестта и тогава може и наистина да стигнете до антибиотик.
Виж целия пост
# 7
не се притеснявай за ваксината, изкачакайте спокойно...
С каката ги бяхме отложили за 4 месеца почти имаши грипове, тя беше болна... А колкото до живи и мъртви не съм просветена, ние слагаме от тази които JP-то слага,  в смисъл не купувам други. И да чукам на дърво  smile3538 досега не съм имала притеснения  и  проблеми.
Виж целия пост
# 8
Вземи ампули вит.С от 2 куб. и давай по 1 на ден, за предпочитане сутрин / иначе може да не спи спокойно през нощта/. Преди да дадеш витамина можеш да капнеш по 1 капка в носа - срещу хремата. Това може да продължи до 10 дни, не повече.
Иначе вече са ти писали - промивай смело нослето със Стеримар на всеки час. После, ако можеш, изтегляй секретите с помпичката, а ако не можеш - просто дръж бебчето по корем, докато изтекат.
Като ви прегледат - пиши как сте и какво са ви изписали!
Виж целия пост
# 9
Да ви кажа какво ни изписа педиатърката:капки ксилофарм за бебе.витамин С и сироп Стодал за кашлицата.Сложих капките и бебка заспа,защото започна да диша по-спокойно.Иначе не е плакала много ,но цял ден не можа да спи от тая хрема и се измъчи жестоко.Да се надяваме,че всичко ще започне да отшумява постепенно и че няма да вдигаме температура.Благодаря на всички за отговорите,бяха ми полезни,някои съвети изпълних веднага,защото с педито така или иначе се видяхме чак 20.00 часа.Този път дойде у нас да ни прегледа.
Виж целия пост
# 10
Emia, искам само да те посъветвам за полиото - купи си инактивирана ваксина (мъртва). Не само за този случай, а изобщо и за останалите два или три пъти, не помня колко бяха общо.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ти Деметра!Точно така ще направя с ваксината макар че първият път както писах сложихме жива ваксина.Педито каза че може сега инактивирана за по-сигурно.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Demetra
Emia, искам само да те посъветвам за полиото - купи си инактивирана ваксина (мъртва). Не само за този случай, а изобщо и за останалите два или три пъти, не помня колко бяха общо.

По 20 лв са. Или едната беше 25 . И аз такива слагах и ни нямаше нищо:) Те са по-добри и без това. Здравната каза все пак предоставя минимума, а който иска по-така си купува Имовакс ( умъртвената).
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Mamica
Цитат на: Demetra
Emia, искам само да те посъветвам за полиото - купи си инактивирана ваксина (мъртва). Не само за този случай, а изобщо и за останалите два или три пъти, не помня колко бяха общо.

По 20 лв са. Или едната беше 25 . И аз такива слагах и ни нямаше нищо:) Те са по-добри и без това. Здравната каза все пак предоставя минимума, а който иска по-така си купува Имовакс ( умъртвената).

Моля някой, ако има желание да ми обясни за двата вида ваксини,че хич не съм в час по този въпрос.
Виж целия пост
# 14
Соня писах ти на лични!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия