Спят ли спокойно децата ви?

  • 2 401
  • 59
Моят син е на 1год. и 5месеца и от няколко седмици насам много се буди през ноща.Не иска да спи в леглото си и го взимам при нас докато заспи после пак го слагам в леглото му а той спи 1час и се буди става и иска да го гуша постоянно иска да съм до него.Мисля че не е от зъбките това будене, защото не го болят засега.Дали не сънува нещо лошо и затова не спи? Случвало ли ви се е на вас и как се справяте?
Виж целия пост
# 1
Много рядко спи непробудно цялата нощ. От малка е така.
Сега сънят й е още по-накъсан, защото е с увеличена трета сливица и диша трудно, хърка, кашля  Rolling Eyes
Как се справям - ставам, изпишквам я, давам й водичка и ако не се успокои и не иска да заспи я взимам при нас.
Виж целия пост
# 2
Малката откакто се е родила спи страшно неспокойно. По 20 пъти на нощ се буди, реве, мята се. Аз съм откачила направо. Почти всяка нощ и правя мляко, тя сега се усети и започна да ме манипулира - събуджда се и "меме меме", като не че и се пие, ама да ме разиграва. Много е лошо това. Незнам на какво се дължи, какво ли не съм пробвала. Верно че и зъбите я мъчат, но не е само това. Докторката каза - просто темперамент. Само се моля дано след 3-тата година се оправи, както повечето такива деца.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми не плаче нощем, но от време на време се буди, взима си завивките и иска да се качи при нас (леглото ни е по-високо от нейното. Понякога обаче като поспи на голямото легло и омръзва и иска да си се върне обратно. Хубавото е, че не става много често.
Виж целия пост
# 4
Нашите близнаци спят-единия като заек, другия като мечка. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
да, но чак към третата годинка започна да спи спокойно и непробудно
Виж целия пост
# 6


 Откакто стана на 5 месеца и минаха коликите спи много спокойно.Около 1г.3м. имаше 2-3 нощи в които се будеше от зъби.
Виж целия пост
# 7
До 3 годишна възраст Марти се будеше по няколко пъти в нощта да пие вода обикновенно.А сега понякога , когато емоционално е била натоварена през деня спи по неспокойно. И като  се раболява задължително е неспокойна, буди се, бълнува.
Виж целия пост
# 8
Много рядко вече се случва Дияна да се събуди посреднощите и да каже, че е сънувала лош сън. Събужда се, обаче не става, а крещи от стаята. Давам вода и заспива отново. Като по малка понякога е идвала при нас.
Виж целия пост
# 9
И малката не спи спокойно откак се е родила, а вече е почти на 2г. и 8м.
На пръсти се броят нощите през които не се е събудила нито веднъж. Даже ако се е събудила 1-2 пъти през нощта, смятам че е спала спокойно.
Много се надявам този нощен кошмар за мен да е към края си вече.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми спи добре, много рядко се буди, но синчето..... ooooh! По няколко пъти на нощ се буди, отделно се върти постоянно, мрънка, скимти... #Crazy И пие мляко, много мляко baby_neutral Зареждам вечер 2 шишета пълни до горе (350мл) и доста често на сутринта е изцоцал всичко Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Да, от много малък спи спокойно и непробудно.
Взимайте го, ако това го успокоява и спете заедно, стига да не ви пречи. Така че спите по-спокойно всички. Ако не искате заедно, тогава не го взимай изобщо, ставай, говори му, но не го взимай.
Виж целия пост
# 12
Каката спеше много спокойно до скоро , но сега си е втълпила , че я е страх от тъмното ( до сега искаше да изгасяме всички лампи дори и в коридора да не и светят).Снощи пак беше ужасна нощ.Това дете не е приспивано никога , не е искала никога да спи при нас.Дори ако е била болна и аз искам да е до мен , тя категорично отказва.А сега не знам кой и насади този страх , но вярвайте ми явно е неистов , защото снощи за 2 часа тя стана поне 12 пъти да ака.И ака 9 пъти в останалото време само се напъва.Не знам какво да правя #Crazy.
Виж целия пост
# 13
да,и 2та от бебета; за целта си лягат рано и по едно и също време всеки ден без значение дали е празник или уикенд,вечерят поне час преди лягане,не гледат тв и не правят нищо супер емоционално след 7пм, спят си само по леглата без компромис,почиват следобед без да се иска да спят,но регрупират и пр. Хигиената на съня се възпитава,определено има хора с по-неспокоен сън,но според мен може да се научи саморегулация и ред по темата..
Виж целия пост
# 14
От 1 г и 2 месеца сме така.Чакам да отмине. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия