Моля за една рецепта

  • 980
  • 5
МОмичета, моля ви да помогнете за една рецепта.Става дума за вчерашната рецепта от предаването Бон апети за руло с мак.Нямам код за достъп в регистрацията  си  на сайта им, и не мога да видя рецептата.вярвам че ще ми помогнете Praynig
Виж целия пост
# 1
Заповядай!

Маково руло
Гост: Емилия Гергинова
2/2/2008

за тестото:
500 г брашно
250 мл прясно мляко
1 яйце
1 белтък
1/2 кубче мая
3 с. л. захар
2 с. л. краве масло
1 ч. л. сол

за плънката:
150 г маково семе
100 г захар
10-12 маслени бисквити
2 яйца
1 жълтък
1/2 ч. ч. мед

1.   Маята се разтваря в млякото. Добавят се 1 с. л. захар и 2 с. л. брашно. Сместа се разбъркава, покрива се с кърпа и се оставя да шупне.
2.   Брашното се сипва в дълбока купа и в средата се оформя кладенче, в което се излива маята. Добавят се 2 с. л. захар, солта, яйцето и белтъкът и се замесва тесто. Тестото се разделя на три топки и се оставя да втасва.
3.   Макът се смила в блендер, след което се попарва с гореща вода, оставя се да престои половин час и се отцежда.
4.   Жълтъците се отделят от белтъците. Белтъците се разбиват на сняг със захарта.
5.   Медът и жълтъците се смесват с мака.
6.   Добавят се разбитите белтъци със захар.
7.   Сипват се смлените в блендер бисквити.
8.   Една топка от готовото тесто се разточва на издължена кора, в средата на която се изсипва сместа. Навива се на руло откъм дългата страна и се поставя в намазнена тава.
9.   Рулото се намазва със смесения с малко вода жъктък, поръсва се с маково семе и се оставя да втасва няколко минути. Пече се около 30 минути в предварително загратя на 180 градуса фурна.

Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ако ми разрешите да се възползвам от вече пуснатата тема за рецепта от същото предаване-трябва ми рецептата само за тестото за беляши.Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Ако ми разрешите да се възползвам от вече пуснатата тема за рецепта от същото предаване-трябва ми рецептата само за тестото за беляши.Благодаря предварително.  bouquet
Трите неща - беляши, ватрушки и рулото, госта Емилия ги прави по една и съща рецепта за тестото, която е написана в темата. Wink
Виж целия пост
# 5
Pepika,благодаря ти  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия