Какви са отрицателните реакции от глутена?

  • 2 276
  • 11
Захраних бебечето ми,което е на осем месеца с глутен.Тъй като при захранването не съм срещала досега проблеми,детето добре реагира на храните,честно казано не си си спомням откога точно дадох една две трохички хляб. От седмица насам бебето ми започна да "пръцка" доста звучно и начесто.Всяка нощ започна да се буди към три часа и да плаче като пръцка,има газове това е ясно,но дали са провокирани от глутена или от почти показало се зъбче. Другото е,че почти две седмици беше болна и от АБ получи разстройство,тогава и дадох АЛ110,но ми остана почти пълна кутия и аз продължих да си слагам по 1-2 лъжички от млякото,за да свърши.Мисля си дали от него нещо не и стана,защото млякото е за диария,пък тя нямашае разстройство.Иначе ака добре(малко запечено),няма обриви,през деня не плаче само през нощта за по половин час. Глутен давам само следобяд с кашата.Дано не е реакция от глутен,защото доста страховити неща чета,все си мисля,че на 8 месеца трябва да е " узряла "храносмилателната система.Какво мислите вие по въпроса?Знаете ли какви са реакциите от глутена?
Виж целия пост
# 1
Не е от глутена. При глутена се появява реакция веднага. Най-често зачервяване около устата и задъхване.
АМ в мляко не се слага, само във вода. Ако слагаш АМ към друго мляко, махай от другото мляко същия брой мерителни лъжици. От повече сухо вещество от дозата се получава запек.
Виж целия пост
# 2
От глутена реакцията е точно обратната - разстройство и малабсорбция.
Виж целия пост
# 3
Блонди,балгодаря ти,че отговори веднага!!! Hug  bouquet
 Явно не съм се изразила ясно. Ал110 слагах само в пюренца и безмлечни каши,иначе пие НАН2. Дано наистина няма проблеми!!!
Виж целия пост
# 4
За реакциите към глутена може да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18312

Виж и линка в края на статията.
Виж целия пост
# 5
Аз по погрешка дадох каша на Хип с глутен и какво стана за няколко часа ака 3 пъти а иначе сме с запек  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Аз по погрешка дадох каша на Хип с глутен и какво стана за няколко часа ака 3 пъти а иначе сме с запек  Rolling Eyes

Най-накрая намери решение на Вашия проблем  Grinning Май си първата дето го решава с глутен  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Е.... ще изчакам обаче преди да го въведа за постоянно поне още 2 месеца Peace
Виж целия пост
# 8
Много малко са хората, които имат генетична непоносимост към глутен. Разбира се, има вероятност да се развие алергия към глутен, ако е даден много рано, но обикновено след 6-8 месец рискът да се придобие такава алергия без генетична предиспозиция е минимален. Важно е да се захранва, когато детето е напълно здраво, това допълнително снижава риска. Иначе някои глутен-съдържащи храни имат и повече фибри и наистина действат разхлабващо - например овес.
Виж целия пост
# 9
Много малко са хората, които имат генетична непоносимост към глутен. Разбира се има вероятност да се развие алергия към глутен, ако е даден много рано, но обикновенно след 6-8 месец рискът да се придобие такава алергия без генетична предиспозиция е минимален. Важно е да се захранва когато детето е напълно здраво, това допълнително снижава риска. Иначе някои глутенсъдържащи храни имат и повече фибри и наистина действат разхлабващо - например овес.
Абсолютно съм съгласна  Peace
Виж целия пост
# 10
Темата още веднъж показва, че понякога е добре да не знаем много неща.
Виж целия пост
# 11
Темата още веднъж показва, че понякога е добре да не знаем много неща.
да права си Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия