Тридневна треска, розеола?

  • 5 122
  • 4
Синът ми беше с лека хрема, водихме го на лекар и казаха, че е вирусно, има зачервено гърло с налепи. Аз реших, че е грип, защото по същото време аз бях болна. Следващият ден вдигна Т и я поддържаше 3 дни. Беше около 38-38,5 градуса, най-висока сутрин и вечер. Днес забелязах, че има пъпки по коремчето и гръбчето. Заведохме го пак на лекар и докторката каза, че това е тридневна треска, така протичала, има и разхлабване (няма силно разстройство).
Чела съм във форума за розеола и си мисля, че при него е точно това.
Ако има майки, чийто дечица са изкарали розеола, моля споделете как протича.
Виж целия пост
# 1
Ето при нас как беше:
3 дни имаше само Т, какти ти описваш, не много висока. Беше отпусната, сънлива (може да е било и от панадола и нурофена), без апетит. Т не се повлияваше трайно от температуропонижаващи лекарства. На 4я ден внезапно Т нямаше, всичката отпадналост изчезна и си стана предишният терминатор.... ОБАЧЕЕЕЕ обрив имаше по цялото тяло. Следваше тичане до спешното,че беше почивен ден. Там установиха, че е розеола, т.е. нямаше подути лимфни възли, което е характерно при руБеолата. И на следващия ден обривът започна да избледнява, на 3я ден почти го нямаше, и на следващия - нито помен от обрив.
Да уточня, обривът не сърби; за розеолата било характерно, че със спадането на Т избива обрива, а при рубеолата Т продължава и след избиването му. Друго не се сещам.
Ако е розеола при вас, няма страшно Wink
Виж целия пост
# 2
3 дни беше с висока Т = 39-40, после изведнъж падна и избиха такива пъпки. Мънички, червени, с неправилна форма, без сърбеж, на пипане стоеше като грапаво. След 2-3 дни изчезнаха. Сополи и др. симптоми не е имала.
Виж целия пост
# 3
И при нас както при Никол - 3 дни много висока Т, която не падаше от Панадол и Нурофен, само зачервено гърло. Изведнъж изчезна температурата и се появиха пъпки по телцето. За 1-2 дни изчезнаха напълно.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви!
Стигам до извода, че е било розеола. Днес пъпките почти изчезнаха. Акото обаче е зелено. Надявам се скоро да ми е напълно здравичък.
Пожелавам на всички дечица само да са здрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия