Аборт и кръвна група

  • 4 340
  • 10
Момичета незнам дали някой може да ми отговори на този въпрос но аз все пак ще попитам и ако някой е запознат ще съм му благодарна за отговора. Направих missed abort преди няколко дни. Изведнъж се замислих обаче за кръвната ми група 0-нулева отрицателна. Сега това което съм чела и чувала че жена с такава кръвна кръвна група ако роди едно дете до 48 час след раждането й слагат мисля че беше гамаглобулин, за да няма проблем при второто раждане. Нещо такова мисля беше. Как мислите за мен след аборт дали важи това за гамаглобулина. Знам, че това не е раждане но все пак първа бременност носена до третия месец. Забравих да кажа че забременяването е чрез ин витро процедура.Благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Важи, да, до 72 часа, задължително, побързай, съжалявам. Cry
Виж целия пост
# 2
Вече е късно а сега?
Виж целия пост
# 3
Скъпа дейли, преди известно време преживях същото. Аз съм В (-) и към момента на кюретажа ме информираха за належащата инжекция, която се прави до 72 ч след манипулацията. Тя се прави профилактично, за да няма проблеми при следваща бременност. Важно е да знаеш какъв е резус фактора на партньора ти. Ако и той е (-) съм почти сигурна /питай доктор за по-сигурно/, че няма да има проблем. Проблема се проявява когато партньора е с (+) резус фактор. Ако е така, предполагам, че има и други моменти, в които се поставя Д Глобулината. Тя е с цел да не образуваш антитела при плод с Rh (+) и да се предизвика спонтанен аборт. Не съм сигурна дали е напълно точно това, което ти обясних, но ти препоръчвам веднага да се консултираш с доктора ти. Успех
Виж целия пост
# 4
съпругът ми е плюс и има проблем ама сега е късно какво да направя
Виж целия пост
# 5
Задължително се консултирай с гинеколога ти, той трябва да ти обясни как да постъпиш. Все пак е специалист. Желая ти успех
Виж целия пост
# 6
По прочетено тук и там zнам, че ако бебето е било съЩо отр. фактор проблем няма да имаШ. При теб zа съжаление не се zнае. Затова при следваЩа бременност трябва да те следят по често zа антителата. Знам, че Ще е рискова бременност, но zнам, че Шансовете не са лоШи. Най добре попитай гинеколога си. Не се отчайвай.
  П.П. Съжалявам zа zагубата.  Hug
Виж целия пост
# 7
Дейли, съжалявам за преживяното от теб!  Hug
И аз минах през това миналия април. Също съм с отрицателен резус на нулева кръвна група. Съпругът ми е положителен. Миседа ми беше в 6г.с. Не са ми слагали инжекция по съвет на Док. Каза, че е доста ранен етапа. Сегашната ми бременност два пъти съм изследвала антитела и резултата е добър, т.е. отрицателен  Peace Не се притеснявай! Просто ще направиш някой кръвен тест в повече, когато живот и здраве ,чакаш следващото си бебче! Късмет!  Hug
Виж целия пост
# 8
не се притеснявай, просто при следваща бременност ще ти следят антителата
инжекцията се "казва анти Д имуноглобулин", гамаглобулин е друго нещо
аз също имам един аборт, който беше първа бремнност без въпроснат инжекция, после още един с профилактика, а след това и 2 деца които са RH (+) и след раждането е правена профилактика, не съм имала проблеми с антителата, 0 (-), а съпругът ми е (+),
при първа бременност не е фатално, но при следваща е задължително
Виж целия пост
# 9
не се притеснявай, просто при следваща бременност ще ти следят антителата
инжекцията се "казва анти Д имуноглобулин", гамаглобулин е друго нещо
аз също имам един аборт, който беше първа бремнност без въпроснат инжекция, после още един с профилактика, а след това и 2 деца които са RH (+) и след раждането е правена профилактика, не съм имала проблеми с антителата, 0 (-), а съпругът ми е (+),
при първа бременност не е фатално, но при следваща е задължително


Аз съм чела че именно първата бременност е най -важна. Аз също имам един аборт , без да ми е правена такава инжекция, но гинеколожката ми смята че това няма да е проблем за забременяването.Просто ще се следи  за антитела след това
Виж целия пост
# 10
Няма да е проблем за забременяването, проблем ще е за износването на плода. Имай го предвид и изисквай редовни изследвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия