Eвтаназия.

  • 3 984
  • 101
Къде свършва болката и започва моралът? Всъщност, имат ли точка на пресичане?
Винаги съм се вълнувала от тази тема. И интерес за мен представляват мненията ви.
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Додо, не ми става ясна идеята. Т.е. питаш дали подкрепяме евтаназията ли?
Виж целия пост
# 2
Да, подкрепяте ли я или не.
С мотиви, съответно.
Виж целия пост
# 3
Филмът по БиТиви ли гледа?
Виж целия пост
# 4
Подкрепям. Нямам сила да го направя обаче.
Виж целия пост
# 5
Да.
И отново се замислих за болката и бремето.
Виж целия пост
# 6
Болката на този, който я изпитва е голяма, предполагам.
Болката на тези, които гледат страдащия е наистина голяма.
Безсилието, че не можеш да спреш по никакъв начин болката, е голямо.
Но няма да имам сили да дам "хапчето", за да свърша нечий живот.

Цитат
Евтаназията е умишлено прекъсване на живота на някого или прекратяване на
животоспасяващи грижи
за зависим от това човек.

Не съм в състояние нито умишлено да прекъсна живот, нито да прекратя животоспасяващи грижи. Cry
Виж целия пост
# 7
Няма общовалидно правило дали болката и моралът се пресичат и кое е морал, и кое - не.
Не знам дали я подкрепям, не знам какво бих направила в такава ситуация. Обаче не искам и да се замислям преди да ми се е наложило наистина. А иначе подкрепям идеята всеки да решава за себе си къде е границата между болка и морал.
Виж целия пост
# 8
Не знам. Надявам се никога да не се изправям пред такава дилема. Напомня ми "Изборът на Софи", ако сте я чели. Tired
Виж целия пост
# 9
Подкрепям. Нямам сила да го направя обаче.

А би ли имала сили да го пожелаеш?
Виж целия пост
# 10
Филмът по БиТиви ли гледа?
И аз това се сетих...
Да,определено подкрепям,когато нещата са вече повече от ясни,когато е въпрос на много малко оставащо време,когато болката е толкова силна и постоянна и преодоляването и понасянето и се превръщат в основното ти занимание..
За мен е много по-морално,силно и любящо да вземеш такова решение,отколкото да гледаш как твой близък човек се гърчи и обезличава пред очите ти.
Виж целия пост
# 11
Пред болката няма морал.
Евтаназията не ми се струва неморална. Но и аз не мисля, че бих могла да го направя за някой.
Ако самият болен го желае, не би трябвало да му се забранява със закон, струва ми се.
Гледайте и "Морето в мен", но голям рев пада там.
Виж целия пост
# 12
За мен лично, ако се наложи, бих пожелала. Не понасям болка. Но аз да помогна на някой друг да умре....... Коя съм аз, че да решавам колко да живее?
Виж целия пост
# 13
Айде, пак ще броим ССФ - жена с висок морал и ясна, обективна преценка.

Но да отговоря: ако ми се наложи - ще решавам "в крачка". Факторите, които биха повлияли, са много и не ми се иска да си ги представям за мен или близките ми. А вие - когато отговаряте - мислете, че убийството и самоубийството носят кармично родово проклятие. Лек и приятен разговор - аз се изнасям!
Виж целия пост
# 14
Аз мисля, че човек има право да избира кога да умре ... жалко , че църквата не мисли така и заклеймява самоубийците .... когато си безсилен, болен , страдащ и се молиш за смъртта си , а ти я отказват ...това е унизително ... вярвам в любовта и убийството, когато е желано от потърпевшата страна,  и е от любов , аз лично не смятам за грях ...

Кой е филмът по БТВ ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия