Проблем с костната обмяна

  • 586
  • 3
Кърмя дъщеричкатах си вече 7 месеца,но май ще трябва да приключвам,защото при профилактични изследвания лекарите откриха,че един от ензимте(наречен алфа амилаза)свързан с костната обмяна е в много високи стойности.Изследваха ми калцият,но се оказа,че той е в норма и понеже не можаха да намерят основателна причина за високите стойности на ензима,решиха,че е от кърменето и трябва да спра.
Въпроса ми е:Нормално ли е по време на кърмене този ензим да се повиши?Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Много се извинявам,объркала съм името на ензима. Embarassed
Казва се алкална фосфатаза.
Виж целия пост
# 1
Виж дали това няма да ти даде някои идеи:
http://www.ivu.org/congress/wvc96/texts/russia3.html
Доколкото разбирам, нивото на този ензим зависи от диетата...а не от кърменето.
Търсих по alfa amilase, ако искаш и сама да поровиш повечко.
Виж целия пост
# 2
Boo,много ти благодаря Simple Smile !Прочетох статията,но не мога да си обясня при мен от какво е като се вземе впредвид,че не съм вегетарианка и няма храна от която да се лишавам(изключваме,че не се храня много здравословно покрай грижите около малката).При изследванията всичко друго беше повече от перфектно,хемоглобин 148,калция в горната граница.....то и за това докторите не могат да си го обяснят и го отдават на кърменето.Единстветното което ме притеснява е това ,да не се отрази по някакъв начин върху кърмата и съответно върху малката.
Много се извинявам обаче съм объркала името на ензима Embarassed Алкална фосфатаза(много ги бъркам медицинските термини)
Виж целия пост
# 3
Да ти кажа честно, това, което лекарите са ти казали направо ме изумява. Щото алфа амилазата е ензим, който преработва скорбялата в проста захар. И от тук вместо да си измият ръцете с кърменето (с което определено няма връзка) по-добре би било да ти направят изследвания и на липазата и да се запитат дали няма някакъв проблем с панкреаса или слюнчестите жлези. При панкреатит стойностите са завишени до 3 пъти заедно с тези на липазата(ензима за преработка на мазнините). Също може да е свързано с някакви проблеми с бъбреците, жлъчката и др. Така че те съветвам да се консултираш с друг специалист.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия