Омазняване кожата на бебето

  • 1 917
  • 9
Моята питанка е свързана с това, до кога продължихте до омазнявате кожата на бебето си? Всяка вечер къпя бебе Гого, после омазнавам тялото с олио, областта около дупето - с крем против подсичане. Допадна му серия Бюбхен. Не мога да разбера дали все още има нужда от това!? Споделете мнение.
Виж целия пост
# 1
Аз все още я мажа с тоалетно мляко но само след къпане ,а аколо дупето задължително с крем/използвам Мустела с витамин/,защото много и е чувствителна кожата.
И нещо друго любопитно да споделя,до 4-ти месец я поливах с буркан кърма, че нямаше какво да я правя и за съжаление в Шумен няма банка за кърма Sad
 Peace
Виж целия пост
# 2
Тази тема май е за друг подфорум.
Иначе по въпроса - много рано престанах да го мажа с каквото и да било. Всъщност само 2-3 пъти съм го омазнявала изцяло. Първия месец по съвет на педиатърката мажех областта на памперса, мишничките и гушката с преварен зехтин, после постепенно престанах. А крем срещу подсичане ползвам само ако забележа някакво зачервяване (1-2 пъти месечно).
Причината да не прекалявам с омазняването - казаха ми, че така кожата свиквала ставала "ленива". Също така ми препоръчаха да не го къпя всеки ден със сапун - за да не се изсушава пък кожата.
Виж целия пост
# 3
Кожата на децата е подложена на интензивен растеж и третирането по този начин е полезно дори и след годината. Една от целите на мазането  е хидратиране на кожата, което от своя страна я прави по еластична. Също така третирането с пенители (колкото и меки да са те), също я изсушава. Аз препоръчвам олиото пред лосионите, защото в тях има  вкарани доста ненужни компоненти (консерванти, емулгатори и т.н.)
Виж целия пост
# 4
Чудех се къде да публикувам въпроса си и в крайна сметка реших да е тук...
Но ето, че чета противоречиви мнения, дано се включат повече мами, за което ще им бъда благодарна...
Виж целия пост
# 5
Мисля да омазнавам постоянно- самата аз се омазнявам всеки ден. Ако видя, че не му понася ще спра.
Виж целия пост
# 6
Здравей, аз мисля да омазнявам кожата на моето бебче поне до 1 година , защото тя също расте . В момента ние сме с много суха кожа и я омазнявам даже 2 пъти на ден с Bubchen , защото се изринахме от Джонсън. Дупето мажа при всяка смяна на пелените с крем против подсичане така до 1 година, а после сигурно по рядко.
Виж целия пост
# 7
Все още омазнявам, но само когато я къпя. Смятам да го правя докато ми позволява.
Виж целия пост
# 8
аз мисля да я мажа до навършване на годинка поне,пъкпосле ще видим.Сега се омазняваме с олио ,а лятото мисля да продължа с мляко
Виж целия пост
# 9
Омазнявам след всяко  къпане/мисля да го правя поне до 1.5 год./
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия