Спешно се нуждая от съвет за болно бебче?

  • 849
  • 5
Здравейте, имам бебе на девет месеца, като от неделя сме на АБ, тъй-като кшля, има Т и сополи от около една седмица.Преди това се лекувахме със хомеопатия, но нещата се задълбочиха и в неделя минахме на АБ.Тъй-като това му е АБ за пръв път искам да знам трябва ли да се правят специални изследвания за поносимост към АБ и дали е необходимо да се изследва секрет или кр.Картина за по-добра диагностика и , ако не , то тогава при какви обстоятелства се правят подобни изследвания?
Благодаря предварително за отговора!
Виж целия пост
# 1
Вие вече го пиете 2 дни.Ако има алергия,тя щеше да се прояви.Преди даването АБ е хубаво да се направи изследване на носен секрет,гърлен секрет и кръвна картина.Нищо не пречи обаче /дори е препоръчително/да ги направите и сега,та ако има нещо и се направи антибиограма да се види дали се лекувате правилно или да сменяте АБ с подходящ.
Виж целия пост
# 2
Нищо не пречи да вземете секрет, но наистина за поносимост е късно да се говори. Явно го приело добре. В интерес на истината лекарите рядко се задълбочават толкова...
Виж целия пост
# 3
Вече е ясно, че бебчо няма алергия към антибиотика, тя наистина се е появява веднага.  Изследвания винаги може да се наравят, но мисля, че е важно да дадеш пробиотици с АБ, т.е. мляко или каша с пробиотици или счукана таблетка Ентеросан основен за деца.
Виж целия пост
# 4
Вече е ясно, че бебчо няма алергия към антибиотика, тя наистина се е появява веднага.  Изследвания винаги може да се наравят, но мисля, че е важно да дадеш пробиотици с АБ, т.е. мляко или каша с пробиотици или счукана таблетка Ентеросан основен за деца.
Обясни защо и от къде да взема тези таблетки?
Виж целия пост
# 5
Пробиотици се дават по време на антибиотичния курс и след това, защото АБ убива и полезната чревна флора и тя просто трябва да се възстанови.
Таблетките ги има в аптеката.
Ако хапвате кашички или АМ има много варианти - АМ - Лактана Био, Хипп - розова серия, НАН2, Нестле джуниър; каши - Нестле Wellbeing  безмлечни каши- "Силно стомахче", "Нежни фибри", "Сладки сънища", 8 зърнени култури, Хипп - млечни пробиотични каши
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия