Проходилка

  • 3 086
  • 104
Синът ми е на 8м. и всеки различно ми казва кога да го сложа в проходилка.
Ще се радвам да чуя и вашето мнение Hug
Виж целия пост
# 1


 Против проходилките съм ни никога не съм си слагала детето в такова нешо.
Виж целия пост
# 2


 Против проходилките съм ни никога не съм си слагала детето в такова нешо.

Това е и моето мнение. Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Голямо удобство - и за детето, и за майката. Човечето вече не се чувства зависимо и може да си кръжи из къщата, а майката успява да свърши нещо, или дори да си почине, докато мъникът изучава околността. Моите деца дори ги извеждах на разходка в градинката с проходилка. Аз лично благославям този, който я е изобретил. Тя е съобразена с правилната стойка на краката, предлага възможност детето да си почине седнало, ако се умори или заиграе. На 8 мес. е нормално да го сложиш в проходилка, ако изобщо искаш, разбира се.
Виж целия пост
# 4
Преди малко четох за проходилките и в статията пишеше, че не се препоръчват от ортопедите, защото цитирам: " проходилката укрепва само мускулите на прасците и не позволява на тези на бедрата и ханша да се развиват. В допълнение тези у - ва са твърде лесни за преобръщане и изискват повишено внимание. Проходилките без колелца са по - малък риск и позволяват почивка за родителите, но все пак не спомагат за прохождането. Забавни са и помагат на детето да е седнало, но ефекта им се изчерпва с това."

Виж целия пост
# 5
Слагала съм дъщеря ми в проходилка,когато седеше сама стабилно т.е. към 7-8 месец Peace
Хайде да не обръщаме темата ЗА и ПРОТИВ
Виж целия пост
# 6
Здравей,
аз пък съм за проходилките, при нас беше голямо удобство за мен и страшно забавление за детето.Сложих го още на 6 месеца,по съвет на педито.Проходи на 10 месеца.И междудругото най-спокойните ми дни бяха с проходилката.
Тук ще чуеш много мнения и сама ще си извадиш изводи и най-вероятно пак ще се започне вечният спор "за и против".......................... ooooh!

Червеният цвят е да покажа,че проходилката не забавя прохождането!
Виж целия пост
# 7
Почнах да я слагам след като пропълзя...и то докато изчистя или имам някаква работа и не е нужно тя да е в краката ми....Не мисля, че детето трябва по цял ден да е в проходилка, защото трябва да лази и да се научи да се изправя и придвижва по мебелите...В крайна с/ка аз съм за едно умерено ползване/максимум 1 2 часа на ден/...Бебка проходи на 11 месеца...
Виж целия пост
# 8
Аз все още се колебая. Определено ще му хареса да си обикаля с нея, но досега прочетох толкова противоречиви мнения  ooooh!. И аз и брат ми сме слагани в проходилка и според думите на майка ми сме нямали никакви проблеми с прохождането. Ще следя темата с интерес  Peace
Виж целия пост
# 9
Използвах проходилката, когато дъщеря ми беше на 8-9 месеца. И за двете ни беше удобно. Проходи към годинката.
Виж целия пост
# 10
За сега използвам само бънджи, но проходилка все още се чудя и за това питам и вас
Виж целия пост
# 11
Сложих го на 8 месеца. След това казах на педиатърката му. Тя е против проходилките, може да му се изкривят крачетата, не укрепвали мускулите.....И аз естествено я махнах.
Подариха му по същото време и уокър, и си джиткаше с него.

Всеки си решава сам за своето дете. Има много мнения за и против.
Виж целия пост
# 12
Слагам малкия в проходилка от 8-мия месец.Харесва му много да обикаля самостоятелно из апартамента.Мисля ,че като не се злоупотребява с използването и няма проблем  Peace.Аз го оставям за не повече от час-два.
Виж целия пост
# 13
Ползвахме проходилката от края на 9я месец.
Виж целия пост
# 14
Голямо удобство е само, когато имаш огромна стая, без нищо за дърпане, без столове и кротко бебе. Синът ми ме докара на няколко пъти до прединфаркти състояния с проходилката, за секунди се вмъкна под масата и си удари главата, дърпа непрекъснато щорите, тежките дървени столове така ги издърпва, че ще му се стоварят на главата, ако не го гледам. Влачи стола за хранене, където види нещо да виси, го дърпа. Така и не разбрах какво е удобството на проходилката. За мен най-доброто е детето да пълзи, едно одеало на пода и много играчки, пак трябва да си до него, но поне не е такъв екшън. Освен това според мен така бебетата преминават самостоятелно по пътя към прохождането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия