Световъртеж,някой имал ли е?

  • 54 173
  • 62
Когато детето ми стана на 5 месеца,ми се появи свтовъртеж,много е упорит,лекувам се уж,но вече месец само леко понамаля.Когато се появи, кърмата ми стана и по-малко.Някой имал ли е подобен проблем?И ако може да споделите вашия опит,че вече се отчаях Thinking
Виж целия пост
# 1
Направи си пълна кръвна картина. При мен беше анемия.
Виж целия пост
# 2
нека те види и лекар, но ако е от преумора или анемия, вероятно не се храниш и добре, за да си набавяш достатъ4но желязо и калций,магнезий! по4ивай непременно достатъ4но и свързано, ако можеш, тоест някой да ти отмени поне няколко 4аса! виж дали има ефект! ако не покаже друго визитата при докито,разбира се!
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че е от преумора и силно изтощение на организма. Отиди на лекар. Направи си ПКК+желязо. Да ти измерят и кръвното. Силна храна. Дано това да ти помогне и да не е нещо по-сериозно. Но моя съвет е да отидеш възможно най-бързо на лекар, за да можеш да се гришиж пълноценно за детенцето си.
Виж целия пост
# 4
И аз след раждането бях с жестоко виене на свят.Кръвната картина беше о.к.Проблема се оказа хормонален.Сега вече съм добре.Виж си също и хормоните.
Виж целия пост
# 5
И НА МЕН МИ СЕ Е случвало но може и да е от магнитни бури или изригвания и те имат значение.
Виж целия пост
# 6
зависи какъв е световъртежа, ако го имаш в легнало положение като си завъртиш главата от една на друга страна, то може да е Мениерен синдром и се налага неврологично лечение. Въпреки, че аз преди съм получавала такава криза и независимо, че пих много дълго много силни и скупи лекарства, нямаше особен ефект. Наскоро от преумора пак получих такава, но по-лека криза и се оправих с повече почивка и едни хомеопатични таблетки за смучене.
Виж целия пост
# 7
С този проблем още не съм се справила от 2 години:( какви ли лекари не посетих, казват че е на психическа основа, миниеров синдром, нервно вегетативна дистония, повишена тревожност и какво ли не. Една бременност провокира такива неща за съжаление.......
Виж целия пост
# 8
С този проблем още не съм се справила от 2 години:( какви ли лекари не посетих, казват че е на психическа основа, миниеров синдром, нервно вегетативна дистония, повишена тревожност и какво ли не. Една бременност провокира такива неща за съжаление.......
Точно този път ще извърви всеки и накрая няма да се оправи благодарение на лекари. Може да съм крайна, но и аз и много други мой познати точно това преживяхме.
Виж целия пост
# 9
А според теб как ще се оправи?
Виж целия пост
# 10
може ли да ми кажете от какво може да е
аз бях активен спортист преди да се повят тези проблеми
 
когато дори малко се раздвижа и главата все едно ми остава без кръв почва да ми се вие свят и е много неприятно
правил съм си ПКК но не знам кое да погледна да разбера дали имам анемия-кажете моля

едно време когатобягах цялата ми глава плсираше от кръвта сега не е така и даже ме боли винаги на точно определено място
преди на това място най много ми пулсираше главата след бягане си спомням
моля кажете
Виж целия пост
# 11
А според теб как ще се оправи?

Ами няма да се оправи. Ще се появява периодично, цял живот.
Виж целия пост
# 12
...
когато дори малко се раздвижа и главата все едно ми остава без кръв почва да ми се вие свят и е много неприятно
правил съм си ПКК но не знам кое да погледна да разбера дали имам анемия-кажете моля...


гледат се еритроцитите и хематокрита дали са в норма.
п.с. присъединявам се към групата на световъртежа. при мен се появи това лято и 2-3 седмици щях да откача. после си отшумя и сега пак се появява отвреме на време, но слабо. и лекарите казват че всичко си ми е наред....  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
много песимистично звучи всичко,при мен е вече цял месец.ходих на невролог и т.н.пия лекарсрва,но най-вероятно ще се окаже хормонално.кофти Cryдано да мине все пак Praynig
Виж целия пост
# 14
ох, моят проблем! Ужасно е
писала съм тук има и други мнения
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212403.0;topicseen
успех!  Peace
Виж целия пост
# 15
Световъртеж и прималяване се появява и при хипогликемия-спадане на нивото на кръвната захар.На мен ми се случи около Коледните празници и замалко да припадна.Получава се при нередовно или недостатъчно хранене,което не може да зареди организма с нужната му енергия.При всички положения ПКК,там най-вероятно ще си покаже... Peace
Виж целия пост
# 16
Някой пробвал ли е с хомеопатично лечение?
Виж целия пост
# 17
аз все още не съм пробвал с хомеопатично лечение
но другата седмица ще ходя при г-жа Михайлова която се занимава с хомеопатия и ще видим дали може да помогне
Simple Smile
Виж целия пост
# 18
Да, аз прабвах с хомеопатия. Бях при как се казвашее...... д-р Сашка Николова на ирисова диагностика. Супер ми позна всички проблеми. При мен се оказа, че е наченка на страхова невроза, (много ме очуди, като ме попита дали ме е страх!  и от какво, най-вече от много хора, а на мен ми се завива свят освен от самосебе си, също и когато имам непознати хора близо до мен) Свърза го и с апатия, страхова невроза, предизвикващи съдови спазми. Изписа ми Ignatia amara. Започнах ди ги пия, но забременях и ги спрях. От тогава не съм имала проблем. При мен се поява, когато съм отегчена, не съм завладяна от нещо или след някакъв стрес... От както съм с беба, нямам такива моменти  Laughing . Склонна съм да й вярвам, защото в книгите по ирисова, точно това пише за различните големини на зениците ( при мен е така). А офтамолозите казват, че не е патология, а зависи от настроението и псих. състояние.
Както съм писала в другата тема, при мен това беше истински кошмар. Правих всевъзможни изследвания и чух много страшни диагнози. Истината е, че ако не е нещо страшно, няма как да се докаже и да се лекува. И по-добре, че не е !!!
Виж целия пост
# 19
Аз получих този проблем след като забременях, явно не ми се отрази добре. Освен да повторя пък може да се оправи:). Ще продължа с хомеопатия, преди това изпих куп лекарства без резултат....
Виж целия пост
# 20
аз все още не съм имала възможност да посетя класически хомеопат, но мисля другия месец да го направя. Въпреки всичко много ми помогнаха хомеопатичните таблетки Vertigoheel. Но тъй като не са индивидуални, а смесен препарат може да не подействат при всички. Все пак обаче аз с тях се оправих, защото кърмя и не бих се лекувала с класическите лекарства.
Виж целия пост
# 21
Ами на мен класическите просто ми докараха адско главоболие, тъй като понижават кръвното! Единствено Арлеверт мога да кажа, че ми помагаше, освен че ме болеше глава от него!
Виж целия пост
# 22
ами аз тогава взимах Бетасерк и другото не се сещам в момента и така ми падаше кръвното, че не можех да ходя по улицата и бях още по-зле. И въпреки, че си взимах все пак лекарствата няколко месеца, всеки път като ходех на контролен преглед ми казваха, че нямам подобрение и че лъжа и не си пия лекарствата. Laughing И аз верно ги спрях, починах си хубаво в къщи  се оправих. А сега ми трябваше месец и половина, докато спре окончателно да ми се вие свят и изгълтах 4 опаковки Vertigoheel.
Виж целия пост
# 23
И при мен се появи световъртеж (първо, когато детето беше на ок. 9 месеца, и няколко години по-късно). Аз мислех, че е от преумора, но по-късно разбрах, че тя не е основната причина. Оказа се, че по време на бременността съм смъкнала доста диоптрите и когато ги коригираха всичко се оправи.
При всички случаи е добре да се прегледаш. Причините могат да бъдат най-различни.
Виж целия пост
# 24
Аз също имах такъв проблем след раждане , и преди това особено   зле се чувствах в превозно средство , преди това никога не ми е ставало лошо при пътуване.Консултирах се с невролог , който ми обясни , че при жените след 30г.възраст се появява подобен проблем , който ке дължи на проблеми със средното ухо. Лекувах се с арлеверт в момента съм добре.
Виж целия пост
# 25
Аз съм със световъртеж вече година и половина. В момента съм със страшна криза от 4 дни и няма изгледи за минаване.Като чета в доста от мненията публикувани тук май не съм само аз. Но тази последната криза ме довърши.Никога не е траела толкова дълго и толкова интензивно. Моля ви пишете и споделяйте опити....
Виж целия пост
# 26
Аз съм със световъртеж вече година и половина. В момента съм със страшна криза от 4 дни и няма изгледи за минаване.Като чета в доста от мненията публикувани тук май не съм само аз. Но тази последната криза ме довърши.Никога не е траела толкова дълго и толкова интензивно. Моля ви пишете и споделяйте опити....

Точно тези 4-5 дни последните страшно много хора около мен и аз самата се оплакваме от световъртеж, силна отпадналост. Може да е нещо от времето, колкото и бабешки да звучи.
Виж целия пост
# 27
Трябва да си изследваш желязото и хемоглобина в кръвта, както и да си мериш кръвното в продължение на 7 дни сутрин, обед и вечер. Може да е ниско кръвно или анемия. Това са най/честите причини за световъртеж! Peace
Виж целия пост
# 28
Да някой лекари казват че може да е при климатични промени, май и в комбинация с ниското кръвно световъртежа съвсем се задълбочава. А иначе нямам анемия. Май съм доста преуморена и ще ми трябва една хубава почивка.
Виж целия пост
# 29
Някой пробвал ли е масажи на врата лечебни?
Виж целия пост
# 30
Някой пробвал ли е масажи на врата лечебни?
newsm78 ми не! Къде го има това?
Виж целия пост
# 31
В кабинетите за физиотерапя. Това е в случай на лошо оросяване на мозъка..., което е много често причина за светъвъртеж. При мен е на нервна почва и ми поставиха диагноза нервно вегетативна дистония с Оберон. Вие получавате ли сърцебиене, изпотяване на стъпалата и дланите?
Виж целия пост
# 32
При мен е на нервна почва и ми поставиха диагноза нервно вегетативна дистония с Оберон. Вие получавате ли сърцебиене, изпотяване на стъпалата и дланите?
Радвай се, че имаш диагноза поне!!! Аз нямам такава и имам много разрични мнения от лекарите .... вегетативна дистония, колебание на нивата на хормоните, променливо кръвно, изгладена лордоза, страхова невроза, възпаление на вестибулара   bowuu
При мен няма сърцебиене и потене на дланите, моето е едно постоянно замайване, след като имах тридневна криза.
Но когато имам време и физиечска възможност, бих пробвала с физиотерапия!!! Много мерси! Ще трябва да проуча въпроса...
Виж целия пост
# 33
И аз две години ходих по доктори, първо отоневролог - проблем с вестибуларния апарат ходих една година и пих какви ли не лекарства, след това невролог- тревожно разстройство - даде ми антидепресанти слаби- бях като парцал и най-накарая на хомеопат с оберон нервно вегетативна дистония. И сега ще видим дали хомеопатичните ще помогнат...
Виж целия пост
# 34
какви сат ти хомеопатичните? Аз пиех Ignatia amara.
Виж целия пост
# 35
Sepia i Silicea
Виж целия пост
# 36
Аз получих световъртеж две седмици след раждането. Той беше придружен с ужасно главоболие и повръщане. Не искам да се сещам за този период. Сложиха ме на системи за да спра повръщането, защото не можех да задържам дори водата. Бетасерк и още нещо ми изписаха тогава. Но окончателно се оправих с хомеопатичното Вертигохил. Наистина бях много зле-изобщо не можех да ходя без придружител.
Оттогава ми се е случвало веднъж и в дествителност беше свързано с времето...
Виж целия пост
# 37
Тия дни как сте? Аз изкарах грипа два пъти и след антибиотика пак съм замаяна...
Виж целия пост
# 38
и аз нещо от миналата седмица пак съм със световъртежи, ама доста по-слаби и като взимах Вертигохил 2 дни се пооправих и сега гледам да не се преуморявам.
Виж целия пост
# 39
здравейте
Аз съм със световъртеж от 4 години може би. Лекарите казват, че не е нищо притеснително и куп други глупости. Понякога ме е страх да изляза сама, повечето пъти де. Съседката ми също е така. Прегледали са я на Доплер и са и казали, че мозъка и не се оросява. Сега е на някакви хапчета за 1 месец.
А тези Вертигохил - хомеопатичните, могат ли да се вземат без рецепта. Дали могат да навредят?
Виж целия пост
# 40
Хомеопатичните са най-добри. Аз пих какви ли не химии.. Но трябва да посетиш хомеопат.
Виж целия пост
# 41
По време на бременностите ми и след раждането и при мен се появи този ужасен световъртеж, дори и когато съм легнала и не мърдам изобщо.Имах чувството, че главата ми ще гръмне!Появяваше се по едно и също време - през пролетта.Моята лична е хомеопат и веднага изписа Vertigo Heel, но не помогна.След това ми изписаха Medrine, от които спях денонощно, но поне ми мина.
На следващата пролет и Medrine не ми помогна.Така 3 години - за по 1 седмица адско главоболие.

Накрая ми направиха доплер на артериите на главата и се оказа, че съм ги задръстила и от това се получава лошото кръвооросяване.Реших преди да се тъпча с хапчета, да опитам с едно пречистващо гладуване - на плодове, чай и мед 20 дена и после -захранване 10 дена.И вече повече от 2 години след това аз забравих за този проблем!!!!!
Препоръчвам ви и на вас този метод,ако имате воля!
Виж целия пост
# 42
 Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 43
imam diskova herniq no sportuvam trqbvali da spra da treniram?Az s1m na 17 godini
Виж целия пост
# 44
Потърси консултация с невролог или отоневролог например в ИСУЛ,4-ти км или Окръжна боница. Peace
Виж целия пост
# 45
Здравейте. преди седмица и аз изживях този ужас. Сутринта рано при опит да стана от леглото стаята се обърна наопаки и потънах някъде. За първи път ми се случваше и близо три часа лежах в леглото и се надявах да ми мине, но напразно. Беше неделя, обадих се на личния лекар и ме посъветва да се обърна към невролог. Веднага разговарях с такъв, обясних му какво ми е и ми препоръча преди да ме прегледа да изпия една ампула Деган. След час ме прегледа и постави диагноза Световъртеж от периферен произход./Вестибуларния апарат проблемен./ Направи ми и процедури, главата ми да виси назад първо в дясно на 90 градуса и после в ляво на 45 градуса и повдигайки ме напред. Изпитвах същия ужас. Изписа ми Арлеверт. Каза че причините са комплексни, но най-вече от възрастта, аз съм на 52 години. Каза, че точно това заболяване не е било в резултат на депресия или нерви. Но аз го отдавам преди всичко на това, изключително се натоварвам и съм решила вече да променя начина си на живот.
Някои от вас вече имат опита, вземали са Арлеверт и може ли да споделят колко време са го приемали. Аз все още се чувствам изтощена, и замаяна. Кръвното ми беше 100/55, сега вече почти е нормализирано. Не смея сама да излизам, как ли ще е? Господ да ни е на помощ.
Благодаря Ви и пишете.
Виж целия пост
# 46
зависи какъв е световъртежа, ако го имаш в легнало положение като си завъртиш главата от една на друга страна, то може да е Мениерен синдром и се налага неврологично лечение. Въпреки, че аз преди съм получавала такава криза и независимо, че пих много дълго много силни и скупи лекарства, нямаше особен ефект. Наскоро от преумора пак получих такава, но по-лека криза и се оправих с повече почивка и едни хомеопатични таблетки за смучене.

Аз май имам подобен проблем, защото ми се получава, когато рязко извърна глава или я вдигна нагоре. Случвало се е да залитам.
Виж целия пост
# 47
Здравейте!
Аз имам подобен проблем,от 3години появи се изведнъж и от тогава живея в ужас.
Направих всички необходими изследвания,лежах в болница Исул но не ми помогнаха особенно.
Направих консултация с доктор хомеопат,той много ми помогна и сега се чувствам по добре.
Виж целия пост
# 48
Ако скоро е прекаран грип или вирусна инфекция може да се получи световъртеж от ушите.Недоизлекуваната хрема,синузитът,увреждат средното и вътрешното ухо,а както знаем центърът на равновесие е именно там.
Виж целия пост
# 49
Здравей те!Преди няколко години  започна от време навреме да ми се вие свят  и много се притесних.Ходих на лекар и се установи че имам шипове в шиен дял и това е причината.Лечебния масаж се оказа спасяващо средство да се чувствам добре.Препоръчвам ви да пробвате,но много трябва да се внимава масажиста да разбира и да е специалист за да не ви навреди.
Виж целия пост
# 50
Гледам че отдавна никой не е писал, надявам се че това е защто нямате проблеми  Grinning
Аз да се оплача- от вчера при мен пак се появи световъртеж (по-скоро замайване) и се чудя дали да ходя на лекар. В събота бях на много силно слънце цял ден, та се надявам да е от това и да мине скоро  Praynig  Вие как сте в тия жеги?
Виж целия пост
# 51
Вече две седмици страдам от световъртеж по всяко време и положение, трудно пазя равновесие. Родих преди три месеца. Правих си ПКК - всичко е наред. Купих си една книга Семеен наръчник по хомеопатия и търся какво да си взема за пиене. От Бургас съм ако някой може да ми препоръча доблър хомеопат. Друга алтернатива е да ида на отоневролог.
Виж целия пост
# 52
и аз към вас
при мен е главно като съм наведена и се изправя или си завъртя главата от една на друга страна
..... на 24години съм не ми ли е рано за подобно нещо  Tired
Виж целия пост
# 53
Преди 3 седмици в най-голямата жега ми се наложи да работя и неделята, цял ден вадих едни справки на компютър. Сутринта в понеделник се събудих и ставайки от леглото, установих, че съм с много силен световъртеж. Буквално не можех да ходя. Намерихме апарат за кръвно, бях събрала границите - 100 на 117. Имах чувството, че карам най-тежкия махмурлук възможен - и не можех да пазя равновесие. На всичко отгоре отидох на работа, като си мислех, че там ще се стегна, но там направо се сринах. Полежах 2 часа вкъщи и вместо да се подобря се влоших. Отидохме в поликлиниката, кръвното ми се беше стабилизирално, но аз бях като пияно мушкато. Сложиха ме на система с някакъв препарат с М, не му запомних името. Изкарах в леглото до другия ден, в който бях още по-зле, но пак с целия си акъл се насилих да ида до работата, защото имаше нещо, което само аз мога да свърша, а е спешно. Там започна и повръщането. Не помня някога да съм била толкова зле. Накрая паднах на пода и нямаше сила, която да ме вдигне, вече мислех, че по-зле няма накъде, но имаше. Съвсем отпаднах след повръщането и пак система. На третия ден - никакво подобрение. Пак система и ме пратиха на невролог. Лекарката ме прегледа, разпита ме и за др. симптоми и реши, че съм за ядрено - магнитен резонанс (не се плашете, световъртежа сам по себе си не е опасен, но аз имах и др. съмнителни според нея симптоми). Вчера ми излязоха резултатите от ЯМР - всичко е чисто, нямам по-сериозната болест, за която се съмняваха, Слава Богу, но аз за себе си съм решила следното:

1. Повече никога никакви цигари (пуша само в компания, сравнително рядко, та не ми е никак трудно да ги спра)
2. Всяка сутрин гимнастика мин. 10 минути, много е полезно за вестибуларния апарат.
3. Здравословно хранене си спазвам и без това, но сега още по-стриктно плюс много вода и течности
4. Най-важното - ще си пазя нервите и няма да се ядосвам за гпупости

Дано всички се погрижим повече за себе си и да сме здрави оттук нататък  Peace
Виж целия пост
# 54
Maнитол ли ти сложиха
ох сега съм на работа и като си вдигна тиквата от компа ми става зле и о4илата като сваля пак и ми се повръща ама това май е от стомаха и главата ме боли,а съм до 23 4аса и утре първа  Tired
Виж целия пост
# 55
Мария, точно Манитол беше, а и още едни ампулки с някакви препарати, единия с Л, ама какво са били - не знам. Едното беше Ноотропил или нещо с подобно звучене. Няма ли вариант да си тръгнеш, как се търпи такова нещо??
Виж целия пост
# 56
принципно Манитола се слага при всякакви травми или проблеми с мозъка,слагат по половин банка в пове4ето слу4аи ина4е трябва да си с жесток оток или инсулт за да пуснат цяла банка.

ох не мога да си тръгна,направо  Sick
Виж целия пост
# 57
Бе аз че бях супер зле, така си беше, ама оцелях дето се вика  Grinning Обаче и трите дни ми слагаха по цяла банка със сигурност.

Нямаш ли възможност поне да звъннеш на някого да ти донесе нещо за облекчаване на симптомите? Нелепо е така да се мъчиш? Стискам палци да ти поолекне
Виж целия пост
# 58
От наръчника по хомеопатия решх какво да си взема и снощи след като ес разплаках от да ми е лошо си взех препарата - мисля, че има полза, но е твърде рано да ес каже. При все че две седмици съм с постоянен световъртеж, сега е по-добре.
Виж целия пост
# 59
При мен кошмара свърши след като забременях... понякога се страхувам много да не ми се отключи световъртежа. Не се установи причината, всички ходеници по лекари приключих след ЯМР, който показа, че всичко ми е ок и ирисова диагностика.
Нещата, които ми помагаха:
- чай от коприва с много мед сутрин (ей това най-много сили ми даваше)
- солидно хапване (аз съм 41 кг  Tired )
- без цигари (правят спазми на кръвоносните съдове)
- без преумора вечер
- разходки с кола
- Вертигохиил
- Игнатиа амара
- много течности и плодове (ама много)
- без нерви
При мен най-добър резултат даде Деанксит  Embarassed
Виж целия пост
# 60
Имам световъртежи придружени с повръщане от 10 години, миналата година получих най-ужасната криза ( продължи 10 дена, не искам да си спомням как ги преживях). Направиха ми снимка на шийните прешлени и доплер и вече имам диагноза Мениеров синдром. Където и да ходя винаги нося Бетасерк с мен, засега добре ми се отразяват.
Виж целия пост
# 61
Аз съм със замайване,но моето е от стрес. Чак развих страхова невроза. Някой пил ли е Вертигихил заедно с антидепресанти? Мисля да си взема на капки.
Виж целия пост
# 62
Аз имам световъртеж от години, поставяли са ми различни диагнози променливо кръвно, възпаление на вестибулара, дископатия, анемия. Пила съм бетасерк, медрин, вестибо, желязо и др.Най-добре ми се отразяват флунаризин таблети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия