споделете за алба на чиполино

  • 801
  • 4
колебая се коя лятна колика да купя.моля тези които имат впечатления или са ползвали да споделят.колебая  се между алба и каролина на чиполино но като че ли албата по ми допада.бебчето е на  почти 8 месеца и не обича да стои легнало  в количка.дайте съвет.
Виж целия пост
# 1
Каролината. По-лека е, а за лятна количка това е много важно. Като сложиш и бебето, което за нула време ще стане 15-тина килограма тогава 6,9 отнесени към 9,3 кг си е голяма разлика. И още нещо ми харесва повече в Каролина-та - тази табличка, която е отпред може да се маха. Тогава на бебето му е по-широко и комфортно. Като порасне още малко няма сила, която да го държи на едно място. Ако го пъхнеш в ограждението на Алба-та няма да му е добре. Аз имам Спортива, която е със същата табла. Много бързо престанахме да я слагаме, но е вършила и много работа като масичка за хранене при разни екскурзии. А задната табличка (на дръжката) е една малка мечта. Аз страшно много се радвах на поставката за чаша на дръжката (през лятото изпивам по 2 литра вода и е много удобно да ти е точно до ръката). Също така за мен цяла дръжка е по-удобна, отколкото две.
Като дизайн иначе Алба-та е по-хубава.
Виж целия пост
# 2
Албата изглежда действително добре,особено с тези нови цветове,които са пуснали.Но наистина си е тежичка за лятна.Имам позната с Каролина и ми прави впечатление,че е доооста тесничка.Плюс това подложката за крачетата май не се вдигаше,защото като заспи малкия и му висят краката надолу и тя даже е измислила да му подлага табличката под краката,за да му е по-конфортно спането.Така че ако бебо спи в количката,помисли за някоя с регулируема подложка на краката.Ако количката се ползва само за разкодка,можеш да избираш и м-у други модели летни на Чиполино,които са по-леки.Екзотик напр. е като Алба като дизайн,а е по-лека.Вега и Ерика са по 6.5 кг.,Виолата също е 6.
Виж целия пост
# 3
Лично моето мнение да не си купуваш Алба-та по отвратителна лятна количка не съм виждала,а пък за дизайна думи да не говоря ooooh!като прибавим и това,че се бута отвратително трудно,борда се огъва на втората седмица,лентата за краката доста бързо се къса,детето като е седнало му се влачат краката-ей това са ми впечатленията от този модел Peace
Другите модели не ги знам как изглеждат newsm78
Виж целия пост
# 4
Имам такава от както синът ми навърши около 8 месеца и сме я ползвали докъм година и половина, не е много, като време, но пък много интензивно и на всякакъв терен.,

Купих я защото много ми хареса модела, нещо по различно, да не кажа модерно , но пък на достъпна цена, може би след първия месец почнаха и проблемите, отпред борда, който уж е твърд се понагъна и си стоеше естествено вдлъбнат навътре, по някое време направо се откачи, че го лепихме и занитвахме.

Колелата се разчекнаха и почнаха да се вадят от металните рамки,е за тази неизправност вече я пратихме на ремонт в гаранционния им сервиз.

Хареса ми, че е видимо по-широка от другите колички и по-дълбока някак си, имаше си предимство, че когато дребния заспеше отпред за краката тази джаджа се вдига и не му висят краката във въздуха.

А даааа и е доста тежка е,  зимната ми беше на Мак Ингланд(или както там се пише) разлика в килограмите не усетих, а трябваше и всеки ден да я вдигам барабар с хлапето до 3 етаж и хиляда пъти си проклех избора.

А да не говорим за плитката кошница за багаж отдолу, която се протри на 2 месец, защото като се понапълни с багаж се опира в земята и си бях реално без нея и всякакви чанти и торбички на дръжките само съм носила.
С две думи не си взимай такава, освен ако нямаш възможнсот през два-три месеца да си сменяш количките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия