GSM от get.bg или -spam283-? Мнения?

  • 5 260
  • 10
Здравейте!

Пускам темата и тук......

Синковецът ми потоши тотално телефона и трябва да купувам нов  . Спряла съм се на ето този : http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=19072.
Какво ви е мението за апарата?
И другият ми въпрос: видях, че в  2 BE е 240 лв, а в тези въпросните сайтове е доста по-евтин . Досега не съм пазарувала он-лайн и съм малко скептично настроена.... Има ли някоя от вас, която да си е купувала така тел. чрез тези сайтове? Коректни ли са? Прочетох,ч е доставяли тези артикули отворени, заради гаранцията - малко странно ми се струва това   
Мога ли да им се доверя?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз лично не бих си купила телефон по интернет. Друго - да, но телефон - не. Скоро една мама беше пуснала тема точно за гет.бг, как си е купила от тях телефон и какви проблеми и главоболия си е имала после. Отиди в някой голям магазин, избери си го на място, изпробвай го дали работи. Е, ще дадеш малко повече пари, но поне ще си сигурна в това, какво купуваш.
Успех в избора!
Виж целия пост
# 2
Напоследък тук имаше 2 теми за некоректността на get.bg. Аз не бих купила от тях.
Тази тема ми направи впечатление.

Успех в избора и дано "уцелите" добър апарат!


P.S. И от Germanos много се оплакваха (сервиза и гаранцонните условия). Бяха се включили и техни служители, които пишеха с потресаващ стил и отношение, така че и тях бих пропуснала.
Виж целия пост
# 3
имам го,хубав е............. Peace
Виж целия пост
# 4
Преди 2 месеца поръчвах тел за баща ми от Гет.бг.
Доволна съм - на единия ден го поръчах и на другия ми го донесоха в работата.
Всичко е наред, тел. е о.к.
Виж целия пост
# 5
В интерес на истината аз си взех от мит и съм много доволна, доставиха ми го бързо и нямах никакви проблеми.
И от обикновен магазин съм си вземала, но ми го пробутаха с фабричен дефект и имах страхотни главоболия! #Crazy
А с този сега ми е песен, нямам проблеми а вече го имам от около 2 месеца.
Виж целия пост
# 6
Пазарувала съм и пазарувам по Интернет, но чак пък телефон не бих си купила по този начин! Crossing Arms
Все ще намеря да отделя половин час, за да вляза в някой специализиран магазин, където да получа професионална помощ и съвет Naughty
Виж целия пост
# 7
Защо не, телефонът, за който споменха о- горе е с 2 години гаранция, но досега няма проблем с него и беше по- евтин отколкото в нормалните магазини. Аз нямам много възможност да обикалям и се принудих да си го закупя така, но неочаквано за мен останах доволна. Peace
Виж целия пост
# 8
Приятелят ми е поръчвал много телефони от гет.бг и не е имал особени проблеми с тях...по-скоро с доставчиците, но нищо сериозно не е било.
Виж целия пост
# 9
аз от гет не съм поръчвала, но не чувам добри отзиви за тях, аз съм с неутрално мнение, не ми се е случвало, но един приятел от 2 седмици чака да му се обадят от гет, че си е поръчал батерия от там! аз като си направих поръчката в мит.бг, беше някъде по обяд, почти веднага ми се обади едно много любезно момиче, потвърдих си поръчката и след 2 дена си го получих, сложих си картата и си върви телефончето без проблем. newsm44 newsm44
Виж целия пост
# 10
Работил съм в два от така наречените големи и специализирани магазини. Това, че цените са 50-300лв. по-високи от тези на е-шоповете не ви гарантира нито качество, нито произход. Доставната цена на телефоните е смешна, а надценките умопомрачителни. И всичко това по простата причина, че се внася от места, където държат телефоните в кашони като на женския пазар.

Освен това факта, че телефона ви е добре опакован и запечатен е абсолютна заблуда на противника - лепенки мога да ви намеря на която марка поискате и колкото поискате (и не само - кутии, упътвания...). Няма невъзможни неща - нулира се време на разговори, променят се IMEI и т.н. А декларация за съответствие може да ви направи и 10 годишно хлапе въоръжено със скенер и принтер.

Най-новите модели с гарантирано качество винаги пристигат първо в най-големите вериги - интересно как щом официалния вносител за България дори още не чувал за някои от тях или поне не знае кога ще има внос.

Притеснявате се за гаранцията - спокойно има само 2 варианта. Първи, връщат ви телефона след около месец, но той е толкова издран, че не можете да си го познаете. Но когато го приемат за сервиз никой не може да опише точно външното му състояние, обикновено полето остава празно и в последствие нищо не може да се докаже.  Втори вариант, взимате си телефона, повредата е отстранена, но след известно време се появяват съвсем други проблеми. Обяснението е просто - това просто не е вашия телефон или поне вътрешната му част. Случвало се е дори в бързината хората от сервиза да приложат тази "операция" на телефоните на шефовете си. В по-тежкте случай до 2-3 дни дори може да ви се обадят от близкото РПУ и да ви кажат, че телефона по който говорите в момента е откраднат (това е от личен опит, не от професионален - случи се на един приятел в сервиза на Alpha Copy официален дистрибутор на Nokia за България). В крайна сметка въпреки че телефона ви е в гаранция вие пак ще си платите ремонта, защото телефона ви и е изпускан или мокрен.

А относно професионалния съвет, който може да получите - е, в повечето случай може и да не го получите. Повечето хора във веригите идват и си отиват за няколко месеца и разбират колкото вас, но могат да "разтягат локуми" - това е единственото на, което ги учат на така наречените обучения. По-добре потърсете информация из нета, има много кадърни хора, а ако знаете английски още по- добре - в чуждите форуми са доста по-активни.

Дано не съм пропуснал нещо Simple Smile

И все пак, въпреки че е имало дни, в които съм приемал повече рекламации от колкото съм правил продажби - около 80% от телефоните се оказват учудващо устойчиви, не дават дефекти и проблеми и хората остават доволни. Шанса да попаднете на такъв е доста голям, но не по-голям от колкото в някой е-шоп. Възползвайте се от възможността да си вземете телефон на цената, на която шефовете във веригите си купуват техните. Защото те разбира се не си плащат надценката (от единия джоб излиза, в другия влиза). На тях тази цена не би им се сторила ниска и подозрителна, а безсмислено висока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия