Имате ли балерини?

  • 1 016
  • 7
Мами, моля ви за информация. Дъщеря ми е на 4 годинки и много иска да ходи на балет - къде да намеря информация за детските школи. Намерих само в Лиляна Димитрова, но ми е далеч - имам бебе на 10 месеца и не мога да я водя до там - живеем в Хиподрума. Ако някой знае някъде в района Красно село, моля ви помогнете ми.
Виж целия пост
# 1
Вчера и аз търсих инфо за балет, моята е на 5, но намерих доста оскъдна информация и школи в Стрелбище, Лозенец, разни неудобни и на мен места.
Ще използвам темата ти да помоля и мен някой да ме насочи, търся школа в центъра - около НДК, Петте кьошета, ама и други предложения приемам.
Успех на твоята принцеса,  D.Spiridonova , дано намерите скоро !
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми навремето посещаваше балетно студио Ева. Не е точно в кварталите, които ви интересуват, но все пак е в по-близката ви част на града. Тогава тренировки се провеждаха в читалище "Аура" и в читалище "Раковски".
Виж целия пост
# 3
Провери в най-близките читалища около вас. Със сигурност има и балетна школа.
Виж целия пост
# 4
"Красна поляна" далече ли ти е? В читалището има балетна школа. Има едно момиченце, водят го от "Белите брези".
Виж целия пост
# 5
Вчера и аз търсих инфо за балет, моята е на 5, но намерих доста оскъдна информация и школи в Стрелбище, Лозенец, разни неудобни и на мен места.
Ще използвам темата ти да помоля и мен някой да ме насочи, търся школа в центъра - около НДК, Петте кьошета, ама и други предложения приемам.
Успех на твоята принцеса,  D.Spiridonova , дано намерите скоро !

в читалището на "Цар Асен "/ "Бузлуджа" май има школа по балет, провери там за всеки случай.
Виж целия пост
# 6
D.Spiridonova  мисля ,че най-близо до теб е школата на Колдамова в читалище "Петър Берон" в Ив.Вазов , продължението на булевард Витоша , до Южния Парк.Внимавай само с тези школи! Аз като една заблудена блондинка , се освестих на трета ни година ходене на балет.Всъщност е важно какво искаш записвайки принцесата на балет.Ако целта ти е да убиете времето с нещо що годе полезно , всяка една школа става.Казвам това със спокоен ВЕЧЕ тон , защото скоро слязох от метлата.Школите по балет са само за да вземат парите на майките / не че 50-60 лв са много / , да объркат понятието "изкуството балет " за децата ни и да ни съсипят от пътуване да различни места из София във възможно най-натоварения часови пояс ,  без да има никаква полза ... ок , поправям се , Почти никаква полза за децата ни. Повечето от прочутите ни балерини са създали школите си за да печелят.Не че има лошо , напротив ... но те дори и не могат да изкарат парите си с достойнство и отговорност !Типичния синдром - Печалбарство! Пак казвам - не съм против.Мисля си само , че когато изкарваш пари от деца , трябва да имаш някакво самосъзнание... Отплеснах се , извинявай! Успех в търсенето! Само послушай една изпатила си майка ...ако не видиш на третия месец резултат от труда на детето си - смени школата!Не чакай и не се връзвай на " Малки са , трудно се фокусират , ще ги видите на концерта!" Гледай с очите си , а не със сърцето си / ако можеш де! Simple Smile ...аз не успях в началото/.
Виж целия пост
# 7
И аз мога да се включа тук с личен опит.Помисли първо дали да изпратиш детето на класически балет или на някакви други танци,които определено ще бъдат по- интересни за детето.Ние започнахме да танцуваме от септември миналата година когато дъщеря ми беше на 3 години и 10 месеца. Започнахме в  една школа за класически балет,където преподаваше една възрастна балерина./Незнаех че ще бъде такава учителката защото контактувах със собственичката на школата/По-принцип няма лошо че жената е на възраст,но тя се караше на децата,наказваше ги на стенката да не танцуват,щипише ги по дупетата.Непрекъснато мрънкяше че тя винаги се е занимавала с професионални балерини а пък те били бебета,коита са дошли на занималня.Само да кажа че групата беше от 4 дечица ,като най- голямото беше на 5 години.Дъщеря ми започна да ходи с такъв ентусиазъм,впоследствие усетих че детето го е страх и казваше че госпожата е винаги намусена и сърдита.Отказахме се още в края на октомври въпреки че бях платила за 3 месеца.Все пак е по- важно детето да се чувства добре.От началото на ноември посещаваме една школа ,където са доста повече деца около 15-20,занимават ги повече със гимнастика и разни детски танци,но ги учат две усмихнати какички,детето говори със светнали очички за тях, вече 4 месец ходиме и не сме пропуснали нито веднъж.Надявам се да съм била полезна.Но ако нямаш амбиции детето да става балерина по-добре предпочети нещо,което ще бъде по-забавно за детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия