След първото секцио - нормално или пак секцио?

  • 2 699
  • 73
От доста време разсъждавам над тоя въпрос и ще се радвам да прочета мненията ви!
Първия път по медицински причини в процеса на раждане се наложи спешно секцио.
Сега съм бременна втори път и знам, че различните лекари ще ме посъветват различно и ще бъда в адска дилема на кого да се доверя! Rolling Eyes Знам, че има лекари, които задължително при първо секцио препоръчват и второто раждане да е оперативно. Други точно обратното - независимо че първия път е било секцио, втория път, ако нещата се развиват нормално израждат по нормален път!Вие какво поведение бихте предприели в такава ситуация?
Притесненията ми са свързани главно с това, че когато бях бременна първия път гинеколога ме викаше в болницата точно на термина и искаше да ми включва система и да раждам. Аз се направих на две и половина и не отидох, а реших да си чакам контракциите, които започнаха на термина и продължиха 5 дни, но не направиха ефективно разкритие. Накрая от преносването живота на сина ми беше застрашен..... и все си мисля дали вината не беше моя, че не послушах лекаря и не отидох на термина?! Sad
Благодаря предварително на всички, които ще се включат!

~ ~
Виж целия пост
# 1
И моето се наложи в процеса на раждане. За второ бих избрала секцио, защото:
- сравнявайки контракциите преди това и болките след секциото, второто ми се видя прекалено лесно, а аз предпочитам по-лесния път  Embarassed
- страх ме е, че нещата пак ще се объркат, от опит видях, че при нормалното всичко може да стане, не че при секциото не може, но там с едно бръкване вадят и спасяват бебето
- страх ме е от смъкване на органите, в нашия род след нормално раждане май е традиция вече  Tired
Виж целия пост
# 2
Аз съм с 2 секцио и когато бях бременна 2-я път никой лекар а и самата аз не отвори и дума за нормално раждане.А и доколкото съм чувала много лекари не се наемат да израждат нормално след едно секцио.
Виж целия пост
# 3
Когато, дай Боже, дойде ред да имам още деца, ако зависи от мен (все пак, човек предполага...), ще ги родя по същия начин, като първия път - със секцио. Изобщо нямам намерение дали мога да открия по-неприятен метод за "изваждане" на деца на бял свят, щом съм намерила един подходящ.
Виж целия пост
# 4
Секцио
Виж целия пост
# 5
знам че след едно секцио би могло да се роди и по нормален начин ,в зависимост от това колко време е минало от първата операция и от ред други неща....но може.Аз обаче родих първото нормално ,второто секцио ........и ако имам трето дете пок бих предпочела секцио/защото правя разлика между двете преживявания и за мен по удачно и за бебето и за мен е секцио-лично мое мнение/
Виж целия пост
# 6
За раждането психически се бях настроила за нормално и изобщо не ми е минавало през ум за секцио. В последствие обаче се наложи секцио. Изобщо не съжалявам! Така мога да родя още 10 пъти. По принцип аз също съм чувала, че при първо секцио в 99%от случаите лекарите препоръчват и следващото раждане да е секцио, и пак бих родила така. Не се чувствам по-малко майка, затова че ще избера "по-лесния начин".
Виж целия пост
# 7
Толкова много теми има по въпроса, ето една от тях:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224340.0

Зависи от много неща - причини за предишното секцио, колко време е минало от тогава, лично усещане и нагласа... 
Предишно секцио, не винаги е предпоставка за следващо.
Виж целия пост
# 8
 Ето една много хубава тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.0
 И аз се чудя и се мая още какъв да бъде изборът ми и имам ли избор...
 Много е важно да откриеш добър специалист, който да прецени нещата конкретно при теб.
  GrinningЛека бременност!
Виж целия пост
# 9
Можеш да родиш нормално след секцио. Но зависи  първо от това поади какви причини се е наложило първото секцио, колко време е минало от предишната бременност. И да намериш лекар който ще се навие да води такова раждане.
Виж целия пост
# 10
1. Бих послушала лекар, на когото имам доверие.
2. Ако имам възмовност да избирам, бих избрала секцио (раждала съм и по 2-та начина и правя съпоставка, която определено е в полза на секциото).
 Peace
Виж целия пост
# 11
Аз съм с 2 секцио и когато бях бременна 2-я път никой лекар а и самата аз не отвори и дума за нормално раждане.А и доколкото съм чувала много лекари не се наемат да израждат нормално след едно секцио.
  Да.И при мен беше така.А не се наемат да израждат нормално след второ секцио,защото има опасност от разкъсвне на матката при напъните.
Виж целия пост
# 12
секцио
Виж целия пост
# 13
Секцио е по-добре. Ако имаш съмнения питай лекар, на когото вярваш.
При мен първото секцио беше по медицински показания, които не се променят, така, че пак ще раждам със секцио, но честно казано не съм се и замисляла за нормално.
Виж целия пост
# 14
определено секцио  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия