Какво да правя и къде да отида?

  • 3 810
  • 37
Здравейте всички вие в този прекрасен форум.Моля ви за съвет или помощ,в пълна безизходица съм.От много време имам проблеми с мъжа ми,все си казвах че трябва да му прощавам всичко защото го обичам,но то вече и обич не ми остана,със вечните ни скандали и обиди сам уби всичко.Имаме детенце на година и половина,което вече разбира и започна да се плаши много.По цял ден си стоя вкъщи и съм сивата му мишка,която се грижи за всичко.Когато е хубаво времето излизаме с малкото ,обаче сигурно плаша хората,все съм бледа,замислена.Детето ми е целият ми свят.И мъжа ми вече ме заплаши че ще направи всичко възможно да ми го отнеме.Каза че щял да ме изкара луда и да ми го вземе,ако го напусна.По добре да умра.А аз и нямам къде да отида,съвсем самичка съм с детенце на ръце.Все таях накаква надежда ,че нещо може да се оправи,но уви,нещата стават от зле по зле.Не мога да издържам вече този психически тормоз,срам не срам ще си кажа,че и до бой се е стигало.Мога цял роман да напиша,но по добре да спра.Сигурно има още някой като мен или може би просто бихте могли да ми дадете съвет.Най ми тежи това,че няма къде да отида ,а и доходи никакви нямам.Страх ме е да не изперкам тотално,на моменти даже викам на детето си,за което просто се намразвам.Незнам какво да правя,просто незнам.
Виж целия пост
# 1
Имаше един телефон за пострадали от домашно насилие.....Ще потърся и ще ти пратя...Не може да търпиш такова отношение и живот.Добре си решила да си тръгнеш.Няма да ти вземе детето не се бой.Трябва да получиш квалифицирана помощ и съвет от тези професионалисти,които отговарят на тези телефони.....
Виж целия пост
# 2
Наистина е безумие да живееш този живот,но за момента не виждам какво можеш да направиш. Потърпи още малко, после започни работа и когато имаш собствен доход, дай детето на градина и си намери квартира. А как ще те изкара луда?Въоръжи се с търпение,но недей да храниш надежди,че нещата ще се оправят, по добре мисли за бъдещето си и за това на детето. Успех!
Виж целия пост
# 3
Не можеш ли да отидеш у родителите си, братя, сестри, ако имаш  newsm78
Един съвет - взимай детенцето, докато е време и се махай!
Виж целия пост
# 4
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=3998
http://www.animusassociation.org/bg/consult.html
Виж целия пост
# 5
Някакво образование и професионални умения и опит имаш ли?
Ако имаш - лесна работа - потърсваш първо детска градина, после работа, после квартира...А и се обръщаш към полицията - наглецът си мисли, че си прекалено слаба и никога няма да го направиш.
Ако нямаш образование, трудов стаж, не си работила....алтернативите ти не са много, въпреки, че сега ще започнат да те убеждават в противното.
Аз също в момента съм в семейна безизходица от друго естество (нямам дете) и най-вероятно ще ми се наложи да напусна страната, за да не загубя разсъдъка си. Но аз говоря 4 езика, и имам около 10 години трудов опит, а съм само на 27. Ако "не можех да се подпиша" - щях сигурно да съм загубила надежда да живея като нормален човек.
Прецени си възможностите и дано с помощта на съдбата нещата се развият по благоприятен за теб начин. Искрено ти стискам палци.
Виж целия пост
# 6
 Има такива организации, които помагат на жени в подобно положение. Сещам се за "Анимус", но не мога да ти помогна с координати за съжаление. Преди години бяхме съседи, тогава настаняваха в апартамента жени с деца като им осигуряваха закрила и помощ, предполагам временно, докато намерят решение, но все е нещо. И не се предавай - детето ти има и тепърва ще има нужда от теб, бори се и се пази.
Виж целия пост
# 7
Звено "Майка и бебе" могат да ти помогнат. Потърси в Гугъл дали във вашия град има и се свържи с тях.
Виж целия пост
# 8
muneca de porcelana, по-обезверяващо нещо не бях чела. Не е тук мястото да изтъкваш колко си грамотна и колко много знаеш.

Марта, момичетата са ти дали добри съвети. ИЗход винаги има. Ако нямаш трудов стаж, намери детска градина, после тръгни на някакви курсове, но дори и без трудов стаж ще можеш да си намериш работа. Нямаш ли роднини, които могат да ти помогнат? В кой град живееш?
Виж целия пост
# 9
Щом наистина си самичка се обърни към някоя от споменатите организации. Можеш и сега да дадеш детето на ясла и да си потърсиш работа. Вярвай, че ще се справиш. Това с което те заплашва не може да стане. Трябва да се отървеш от тоя мухльо, заради себе си и заради детето.  
Виж целия пост
# 10
Ето телефона:
http://www.animusassociation.org/bg/helpline.html
Виж целия пост
# 11
muneca de porcelana, по-обезверяващо нещо не бях чела. Не е тук мястото да изтъкваш колко си грамотна и колко много знаеш.


Да бе, сега я прочетох тази смешка.  Разбира се, че винаги може да си намери работа момичето, има толкова много възможности и за хора само с български език.  ooooh!  Най-важното е да се успокои и да вярва, че ще успее.  Докато търпи мухльото обаче  не съм сигурна дали ще стане.
Виж целия пост
# 12
Уж съм много силна,а не мога да спра да плача.Много сте мили,благодаря ви.Колко сте единни и веднага ми помогнахте.Стана ми по леко,вече не съм съвсем сама.Обстоялелствта са такива,че при никой от близките ми не мога да отида макар и за малко.Много пъти съм мислила-намирам си работа,детска ясла,квартира и изчезвам.Но не става,той ще ни открие и пак тормоз.Варианта за чужбина също ,даже по ми харесва,защото аз също съм много добре образована и знам и чужди езици.Обаче ми казаха че без неговото съгласие не мога да изведа детето извън страната.И пак си е безизходица.Обаче ще се възползвам от тези организаций за които ми говорите.Благодаря ви милички. Hugbouquet
Виж целия пост
# 13
Ако си от София, намирането на детска градина определено не е толкова лесно. Квартирите са скъпи, единствено работа има много (всякаква, и за квалифицирани, и за неквалифициран труд), но със сигурност НЯМА ДА ТИ Е ЛЕСНО в началото. Ще имаш нужда от подкрепа, затова както вече са те посъветвали, първо потърси професионална помощ, а после и близък човек, който да те подкрепи в трудната ситуация. Вярвай в себе си и ще се справиш, най-важното е ти самата да си взела твърдото решение да промениш начина си на живот. Да няма раздели-прошки, иди ми - дойди ми... Обърни се към когото трябва и направи каквото е нужно.

И само да уточня, без да искам да засягам никого, че познавам хора, които с висше образование и 2 езика са безработни, а друга позната със средно образование (шивашки техникум) започна работа в пекарна за хляб и закуски срещу 800 лв нетен месечен доход. В София работа има МНОГО и за ВСИЧКИ, на които - естествено - им се работи.
Успех, момиче!
Виж целия пост
# 14
Наистина е безумие да живееш този живот,но за момента не виждам какво можеш да направиш. Потърпи още малко, после започни работа и когато имаш собствен доход, дай детето на градина и си намери квартира. А как ще те изкара луда?Въоръжи се с търпение,но недей да храниш надежди,че нещата ще се оправят, по добре мисли за бъдещето си и за това на детето. Успех!
newsm10 И аз мисля така!Потърпи още малко и действай,вземисе в ръце така лесно не се полудява,всичко ще се оправи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия