Някой да е учил испански сам?

  • 1 483
  • 15
Здравейте,

Искам да си купя самоучител по испански език (от рода на книга с диск).  Не искам просто разговорник в които се заучават стандартни изрази, а да е с правила, грамтика и т.н Simple Smile
Ако някой скоро си е купувал нещо такова и е доволен моля да ми препоръча Simple Smile

Мерси и поздрави Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз също съм на път да уча испански.Належащо ми е.Дори мислех да пускам темичка,но са ме изпреварили.Някой учил ли е по този  начин.Аз мисля да  изкарам и един курс.Какви са цените за испанския?
От София ли си?
Виж целия пост
# 2
Какво съвпадние! И аз го исках, и все още го искам същото, но все отлагам...Ще следя темата ти.
Виж целия пост
# 3
Аз търсих и онлайн ресурси, но засега намерих само този сайт (на английски). Има доста обяснения и но все пак ми се искаше нещо по пълно и систематично.
http://www.studyspanish.com/freesite.htm

Виж целия пост
# 4
Изкарах едно ниво на курс, но вече втора година не ми остава време да запиша поне още едно ниво и започнах да търся варианти, да си опреснявам сама знанията.
Купих си това:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-813/id-4379/ispanski-za-nachina … uskoren-kurs.html

Горе-долу е добре, тъй като има и приложение с граматика. Сайтът, който си дала също го ползвам и ми е доста полезен, но трябва да знаеш английски.
Виж целия пост
# 5
Аз учих сама испански(само с разговорници и самоучители от книжарницата),но когато дойдох тук в испания от телевизора и разговорите с испанци го научих-иначе бях изписала 2 големи тетрадки с думи и граматика,но неуспях така.Не съм ходила на платени курсове,но благодарение на това,че съм тук вече го научих.Дано да успеете с някои учител.
Виж целия пост
# 6
И аз съм учила мааалко испански в университета и доста повече вкъщи, не, че съм особено задобряла, но това е от липса на време.
Първо си бях купила самоучител, но нещо не ми се понрави особено. После си накупих учебници, граматики, едни книжки с граматични упражнения и си намерих испаноговорящ приятел в MSN. За съжаление не ми работи микрофонът добре, малко ме е срам още да му говоря, че ще падне от смях, но се надявам тази година да ми дойде на гости за малко. Laughing Най-много неща май съм научила от него, като се използват думите в разговор, а не се учат така самостоятелно висящи във въздуха, някак по-лесно се запомнят и се схваща цялата логика на езика.
Виж целия пост
# 7
В  момента ме  уговарят за курс,от вкъщи(става  въпрос),около  сто  часа  за   90  лева.Колебя  се.А ми  е  спешно.
Виж целия пост
# 8
Самоу4ителите могат да свършат работа за ориентация.
Граматиката е доста сложна и е редно да се у4и с у4ител.
Въпреки,4е и с у4ител не е гаранция,4е ще можете да проведете разговор с испанец.С няколко души,които ми дойдоха на гости,баха завършили курсове в Бг се слу4и това.
Най_добре е,както е направила Хуана_намерила е с кой да си говори.Така се напредва най_добре.
Виж целия пост
# 9
много зависи какъв друг език знаеш
на мен основният ми е английски и да ти кажа без курс малко трудно ще  научиш испански сама
освен ако езиците не са ти в кръвта и каквото чуеш запомняш
ако знаеш френски или подобен, тогава е ок, езиците си приличат

зависи и за какво го учиш - защото ти е необходим, защото ти харесва или защото ще ходиш на екскурзия в испаноговоряща страна
ако е необходимо по-сериозно запознаване с езика препоръчвам курс, например в Сервантес
още не съм се възползвала от него
изкарах три нива в ИЧС, преди това съм учила в училище като втори език
не препоръчвам ИЧС, заради системата по която се учи - VEN, не е добра според мен
в Сервантес е съвсем различна и съвременна
Виж целия пост
# 10
Моят стар самоучител е на Релакса със шест касети. Харесва ми, само музика за фон е много приспивателна  Mr. Green. Обаче задължително стигаш до момент, в който без учител не може. Изкарах първо ниво на един курс, беше с мнооого мъчен учебник дори за преподавателка.
Виж целия пост
# 11
Преди да дойда в Испания,учих езика сама.За един месец научих доста полезни неща.Дори можех да завържа прост диалог.Използвах "Самоучител в диалози"на издателство ГРАММА.Много полезно книжле.
Виж целия пост
# 12
В  момента ме  уговарят за курс,от вкъщи(става  въпрос),около  сто  часа  за   90  лева.Колебя  се.А ми  е  спешно.

Дай малко подробности за този курс моля те? Ако е от вкъщи ме устройва идеално.
Виж целия пост
# 13
Според мен сам е трудно да стане,може би ако имаш някаква основа е възможно,но да започваш от нулата  newsm78  Аз опитах и се оказа,че съм запомнила малко неща и то грешно,сега си ходя на курс и съм изключително доволна от преподавателката си,трябва си учител и то качествен   bouquet
Виж целия пост
# 14
Аз съм си взела  курс по испански от  www.kabinata.com -доволна съм,напредвам Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия