Chipolino или Cangaroo-каква количка ще ми препоръчате?

  • 62 152
  • 362
Предстои ми да купувам количка за нашето бебче и съм се спряла на тези две марки,но не зная кои техни модели са най-сполучливи.Ако имате лични наблюдения,моля да споделите! preggo 1stroller
Виж целия пост
# 1
Аз само мога да ти кажа, че според това, което другите майки са писали тук, като че ли Cangaroo е по-добрия избор (и според мен е така, но го казва, само от гледна точка на външния вид), Успех Peace
Виж целия пост
# 2
Аз купих на сина ми Чиполино Лола и съм страшно доволна от избора си. Количката не е скъпа - 240 лева с дъждобран. Широка е с големи гуми и се оказа много здрава.
Виж целия пост
# 3
Много съм доволна от Кенгуру Виктория, стабилна количка, проходима при трудни условия, удобна за мен и за бебето.
Виж целия пост
# 4
Ох,нито една от двете марки,ама  Tired Ако можех сега да избирам щях да мисля повече.

Ние имаме Чиполино Пуки и какво да ти кажа...Беше почти пред разпад към 6-тия месец вече.
Може пък и ние да не сме имали късмет,знам ли  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
И аз се загледах в тези колички,устройват ме като цена,в момента за съжаление не можем да отделим повече за количка.Оставам с впечатлението,че от Чиполино има повече недоволни мами - дали защото повечето използват такава марка,затова и отзивите са повече?В един магазин ми препоръчват Чиполино (те ми и харесват повече като разцветки),в друг Кенгуру newsm78 Май някой беше писал,че Кенгуру са малко по-широки отвътре,така ли е?
Виж целия пост
# 6
 Имала съм Чиполино и Кенгуру.Според мен Кенгуру е по-добрия избор.Моята е такава -модел Даяна и съм страшно доволна.,може да се ползва от новородено.Дъщеря ми израстна доста на височина и Чиполиното й окъся.Краченцата започнаха да й стърчат на вънка,а Даяната е доста дълга и все още се събира цялата,без да стърчи.Тя е едно към едно с количката на Чиполино-Пуки.
 Алуминиева конструкция.Има 4-степени на облегалката,като едно от тях е напълно легнало положение(при Чиполиното ни нямаше такова),голям сенник (лятото не ти трябва чадър),бебчо като малък може да се вози  с лице към теб.Можеш да я ползваш както като лятна ,така и като зимна количка,Има и покривало.Сгъва се много лесно,тип чадър.Не е тежка,което за мен е най-важното.Двете предни гуми са въртящи,а може и да си ги застопоряваш.С пет-точково закопчаване.Дръжките се регулират на височина.
 Това се сещам за сега,ако има още нещо ще допълвам. Peace

ето така изглежда, нашата е същата като розовата:


Ето тук още инфо:
http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?products_id=1793&a … 5e4f7ff075dc4beb8

Виж целия пост
# 7
Нито една от двете в Продавалника можеш да си купиш за тези пари супер количка от добра марка Peace
Виж целия пост
# 8
Нито една от двете в Продавалника можеш да си купиш за тези пари супер количка от добра марка Peace

Какви са недостатъците на Кангару Виктория или Даяна? Аз в момента се двоумя между тях двете.
Виж целия пост
# 9
Нито една от двете в Продавалника можеш да си купиш за тези пари супер количка от добра марка Peace

Какви са недостатъците на Кангару Виктория или Даяна? Аз в момента се двоумя между тях двете.
недостатъкът май е,защото е Кенгуру-неизвестна марка Mr. Green И копират количките на по-известните марки като Peg Perego-мисля че и те имаха такава количка (такъв модел като Даяната,но с друго наименование), а разликата в цената са едни пусти 300,400 лв.,ако не и повече.К,во толкова?
А това,че в продавалника ще си намериш супер количка за същите пари...Кажи къде по-точно,че нещо съм пропуснала Rolling Eyes Ако количката е в състояние много добро-бутана 6-7 месеца,с изтекла гаранция,за тези пари-Не благодаря! Peace

ето и на коя количка ми прилича Даяна,само че нали тази е Peg Perego и е само с 300лв. отгоре.


http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /1019/language/bg
Виж целия пост
# 10
И какво като копират модели на други марки? Коя съм аз да им се меся в търговските взаимоотношения - да се съдят помежду си, ако има нещо нередно.
Гледала съм и колички от по 1000лв и нагоре, ами все нещо им липсва - я коша не може да се обръща или е много тесен и детето седи като прищипано, я гърба не се сваля и няма пълно легнало положение, я коша за багаж малък, я колелата малки, я нещо друго. Единственото предимство е, че май са с около 2-3 кг по-леки, но пък на мен не ми се налага да я нося на ръце.
Не страдам от скрупули, че бутайки количка Кенгуру или Чиполино, се излагам пред другите майки. По-важното е да ми е удобна.
Затова и питах какви други недостатъци, освен че са китайски и на неизвестна марка, има Викторията?
Виж целия пост
# 11
И аз към Кангару Виктория съм се ориентирала. Те май Дайаната и Викторията са почти еднакви - само дето Викторията е с цяла дръжка. Незнам дали има някакви дръги разлики?!?
Виж целия пост
# 12
И аз към Кангару Виктория съм се ориентирала. Те май Дайаната и Викторията са почти еднакви - само дето Викторията е с цяла дръжка. Незнам дали има някакви дръги разлики?!?


Правилно си забелязала, разликата е в дръжките. Предимството на Викторията за мен лино е в едната дръжка, аз държа да имам една дръжка, защото трудно се управлява с една ръка количка с две дръжки. Викторията е по-обемна в гумите, в сравнение с Даяната. По-трудно влиза в кола, но ние нямахме проблем, сваляхме задните колела и готово. Предимството на Даяната е, че по-лесно влиза в кола.
Въпрос на избор е, аз ако избирам количка, пак бих си избрала Викторията, стабилна количка, проходима, маневрена. Сега лятната ми е Чиполино Каролина, пак я взех с една дръжка, защото това е водещото за мен.
Виж целия пост
# 13
И какво като копират модели на други марки? Коя съм аз да им се меся в търговските взаимоотношения - да се съдят помежду си, ако има нещо нередно.
Гледала съм и колички от по 1000лв и нагоре, ами все нещо им липсва - я коша не може да се обръща или е много тесен и детето седи като прищипано, я гърба не се сваля и няма пълно легнало положение, я коша за багаж малък, я колелата малки, я нещо друго. Единственото предимство е, че май са с около 2-3 кг по-леки, но пък на мен не ми се налага да я нося на ръце.
Не страдам от скрупули, че бутайки количка Кенгуру или Чиполино, се излагам пред другите майки. По-важното е да ми е удобна.
Затова и питах какви други недостатъци, освен че са китайски и на неизвестна марка, има Викторията?
Абсолютно Peace И аз огледах почти всички марки и модели- ами само Кенгуру и Чиполино имат всички екстри,които търся.Само дето са малко по-тежки,но това не ме притеснява. Иначе от скъпите модели трябва да се вземе цял комплект от 2-3 части,за да има всичко.
И като чета из форумите,от Кенгуру почти няма оплаквания-само за теглото. А иначе на въпроса-май Викторията е по-добър вариант.По-широка е и ако детето върви едро,няма да му умалее рано,цялата дръжка май е за предпочитане, ако ти се наложи да буташ с една ръка.
Виж целия пост
# 14
Страшно съм доволна от моята Cangaroo Cruiser. От раждането на дъщеря ми е в активна експлоатация и не е мръднала. Плюсове:
- триколка (завива още като си помислиш)
- много стабилна,
- огромни колелета (газят дупки, тротоарни плочки, преспи и т.н. без пролем),
- кошът се обръща,
- голям стабилен кош за играчки и покупки
- три положения, вкл. напълно легнало
- една дръжка, може да се пречупва и така се скъсява количката (в асансьор например)
- чувалче за краката
- цена - 270 лв

Минус - тежка. НО - никога не съм я вдигала, големите колелета позволяват да се приплъзва от стъпало на стъпало - всеки ден така си я качвам/смъквам до втория етаж.

Извинете за разпростирането Embarassed просто това е един от изборите, за които ежедневно се поздравявам... та да споделя...
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия