КАКВО МИ СЕ СЛУЧИ ДНЕС...И КАКВО ДА НАПРАВЯ

  • 1 297
  • 4
Здравейте,мами !!! Не бях влизала скоро тук поради ред лични причини . И такаааа...какъв е повода да пиша . Учителка съм в голямо училище в нашия град . Днес случайно разбрах,че предучилищната група при нас посещават 3 дечица от дом в града . Естествено веднага отидох да се запознаем . Едното хлапенце е мило 5 годишно момиченце (ние си имаме момче на 12 год. ).Взех го за малко" на гости " при по-големите каки и батковци . Също днес следобяд бях в един от домовете в града . Занесох дрешки и лакомства . Помолих директорката да попита за момиченцето . Тя се обади на своята колежка . И така : майката е ромка . Детето има още 3 братя и 2 сестри-също в домове . Баща - неизвестен (май ). Не е дадено за осиновяване,защото няма отказ от майката. Но пък и не е потърсено от нея до сега . Попитах защо след като не е търсено от майката , няма разрешение за осиновяване . Отговориха ми, че било трудно ( ?????? ) . Мога ли тогава да стана приемен родител,но да откажа срещи с майката след като тя не се е интересувала от детето до сега . Още повече,че на мен ми е удобно да се грижа за детето , защото учи в училището , в което аз работя ?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че приемните родители нямат право да откажат среща с родителите на детето. Единственото, което могат да откажат е да се състои в дома им. До колкото знам, ако някой има повече информация...
Виж целия пост
# 2
 Simple SmileМерси, Estell . Ще се радвам да прочета и други мнения >
Виж целия пост
# 3
Шефката на дома може и да има информация за статута на детето, но принципно работата й е да ръководи дома и да се грижи за децата вътре ... а не да търси варианти за извеждането им в семейна среда. Моята идея е да се видиш със социалните по район, които отговарят за децата от този дом. За всяко дете би трябвало да има план за действие някакъв (не знам точно името на документа, ама трябва да има нещо такова), който периодично се разглежда и актуализира. Странно е детето толкова дълго да стои в дом без да се предприемат някакви мерки. Та социалните знаят точния статут на детето, мерките, които са предприемани (примерно настаняването в дома, в който е сега - става с тяхна заповед) или са подходящи да се предприемат спрямо това дете - настаняване в приемно семейство, включване в регистъра за осиновяване ... Разбира се, те нямат право просто ей така да дават информация за детето, така че май ключов момент е подходът ти към тях и мотивите, които ще им изложиш за интереса си. Те са и тези, които ще обяснят ти как да станеш евентуално приемен родител или осиновител и въобще възможно ли е за това дете конкретно.
Успех!
Виж целия пост
# 4
MIMKA_03 ,прочети темата "Въпроси за приемното семейство"  -  мисля , че ще намериш отговорите. Ако не ти се чете толкова много ще ти дам инфо. на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия