Движенията на плода в края на бременността?

  • 727
  • 13
Чувала съм, че към края на бременността движенията на бебето се усещали по-слабо, тъй като вътре му утеснява. Вярно ли е това и откога горе-долу започва това "кротване"?
Виж целия пост
# 1
Така пише по книгите, но лично мен си ме шутираше здраво до последно- девет дни преди термина. Предполагам, че с всяко бебе е различно и зависи от размера му и пространството, което има. Във всеки случай не е ненормално ако престанеш да усещаш движенията му така ясно, както преди:)
Виж целия пост
# 2
Има такова нещо.След средата на 8-ия месец,много пъти си мислех да отидя по спешност на лекар,защото дълго време не усещах никакви движения.Но като ми затанцуваше корема на всички посоки се успокоявах.Нормално е да спреш да усещаш движенията към 8-ия месец,когато плода нарастне и няма достатъчно място за движение.Аз родих все пак малко бебе 2.900,но както казах чувствително спрях да усещам движенията.
Виж целия пост
# 3
Ние бяхме от изключенията  Laughing  Laughing . Гоги най-много риташе 8- 9 месец. Дори се обърна едва 10 дни преди термина, но така и не пожела да слезе в малкия таз. #Puppy dog
Виж целия пост
# 4
Не съм много съгласна с това - такива шутове отнасях, че още ме боли, като се сетя. #Crazy
Виж целия пост
# 5
Моят син беше много кротък през цялата бременност. Даже се тревожех, че не го усещам много-много. Последния месец даже се страхувах, че нещо не е наред, тъй като много слабо го усещах. Оказа се, че бебчо не само е голям на килограми /4кг/, ами е и много дълъг - цели 56см.
Виж целия пост
# 6
pri nas be6e obratnoto, rita6e kato pobesnial, dage poniakoga me bole6e( no beb4o se rodi mnogo maluk ima6e dosta miasto)
Виж целия пост
# 7
Май зависи от размерите. Моят хищник ме шутираше и боксираше до последно. Чак последният ден се кротна подозрително
Виж целия пост
# 8
При мен е точно обратното - откакто съм в осмия, ме рита непрекъснато. Преди го усещах най-вече вечер и през нощта, а сега - абсолютно по всяко време, без прекъсване Simple Smile Освен това ритниците са много по-осезаеми и дори болезнени в сравнение с тези от предишните месеци Simple Smile
Виж целия пост
# 9
При нас не беше така. До последно гледах как корема ми става на вълни по цял ден и по цяла нощ.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Melpomena
Чувала съм, че към края на бременността движенията на бебето се усещали по-слабо, тъй като вътре му утеснява. Вярно ли е това и откога горе-долу започва това "кротване"?


Мойте и двете ритаха яко до последно. Изобщо не са се кротвали, а и на мен ми казваха, че уж после им ставало тясно и спирали да шават. Ама тясното не им попречи да мърдат, просто ми разпъваха така корема, че имах чувството че ще го разцепят Simple Smile И се въртяха непрекъснато. Ту нагоре с главата, ту надолу. За второто чак се притесних, че ще остане седалищно, ама пак се врътна накрая.
Виж целия пост
# 11
Наистина навсякъде пишат че през последния месец все по малко се движат бебоците поради липса на пространство. Но нашият бебко също не престана да рита до последно, въпреки че се роди голям 3,650 кг.
Виж целия пост
# 12
Трябва да ти кажа,че мен специално все още ме подлудява
Понякога има временно затишие,но като цяло-вършее ли вършее
По принцип казват,че е голям беб,а на мен корема ми е малък Blush ,та общо взето и на мен не ми е ясно как го постига #Milti  #Milti  #Milti
Виж целия пост
# 13
И при мен рита все още, най-вече с краката в ребрата ooooh!
Не знам дали има връзка, но на сестра ми бебето риташе до самото раждане, роди се 2800 кг. - може би по-малките бебенца ритат повече и до по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия