Бере му пръстчето и нищо не помага

  • 34 827
  • 37
Моля, помогнете, чудя се вече какво да правя. Средното пръстче на сина ми бере от 3-4 дни и вече наистина се притеснявам. Майка ми и мъжа ми настояват утре да го водя на хирург да го цепнел...  ooooh! Ако мога да му спестя това по някакъв начин, ще съм по-спокойна. Пръстчето бере отстрани на нокътя, както и малко под самия нокът. Не изглежда толкова зле, но все пак виждам, че се зачервява и подува самия пръст все повече и явно не се справяме. До сега му слагах компреси от Топоцин, напоен с риванол, след това само ихтиол. Ефект няма никакъв.
Виж целия пост
# 1
Моя племенник преди време имаше такъв проблем, единият хирург искал да го цепне, а другия препоръчал компреси с йода септ и се оправи само с тях. Все пак виж какво ще каже дактора. Бурзо оправяне  Peace
Виж целия пост
# 2
Прочети за Цитросепт лекува доста неща.Моя приятелка в момента си лекува с това лекарство гъбички под ноктите.Успех
Виж целия пост
# 3
Йодасепт! Ще му мине бързо.
Виж целия пост
# 4
Зная,че смрадликата издърпва гной.На мен ми се е случвало да ми забере нокът на крака.Нищо ни правих,оставих го да израсте и проблема изчезна.Предполагам,че зависи от това какво е състоянието на пръстчето.Дано не се налага да ходите на хирург.Успех с алтернативните методи. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз знам един начин от народната медицина - сдъвква се хляб със захар и се налага на болното място. Чувала съм, че е ефикасно, защото сладкото изтегля гнойта. Щом лекарствата не помагат пробвай! Иначе за гнойни рани знам, за ихтиол, но трябва да стои постоянно с превръзка по- дълго време, както и това, което писах по-горе. Успех! Дано не стигнете до хирург.
Виж целия пост
# 6
Сега видях темата.
Пробвай с лапичка от пчелен мед, другото което зная е - живовляк. Расте навсякъде в междублоковите пространства. Има широк и тесен. Разпознава се по жилкестите листа. Разтриваш листата и налагаш там, където е нужно.Дано съм била полезна, успех  Peace
Виж целия пост
# 7
На сина ми на 1 месец му махаха нокътчето на крачето,защото беше забрало.На такава фаза беше,че медикаменти нямаше да му помогнат.Доктора като го видя каза,че при малките деца по-бързо се развиват симптомите ,отколкото при възрастните.Върви на лекар да го погледне. Hug
Виж целия пост
# 8
Върви на лекар, той ще ти каже какво да направиш. Но по добре не си прави експерименти... ( Само не го води директно на хирург, че нали zнаеш, кой zа каквото учил, веднага ще го сцепи)
Виж целия пост
# 9
Преди 2седм.бяхме със същия проблем.При нас подейства компрес с Йодасепт -предиобед и следобед по 2ч. и после цяла нощ,но не се оправи за 1ден,а бяха необходими 3-4дена.
Виж целия пост
# 10
Лук. Отделяш едно кожухче от лука-може от по-вътрешните. Начупваш го на парченца с големина колкото да покрият болното място. Включваш котлона, не много силно и нареждаш парченцата. Трябва да се поизпече-дъното става кафяво и се събира течност. Не трябва да загаря и да става черно. Всъщност на теб ти трябва само едно парченце, но предполагам, че не всички ще станат както трябва. Слагаш на пръстчето и прикрепяш с марличка или лепенка. След 12 часа сменяш лука. Дърпа безотказно. Преди години така си оправих забрало около нокътя. Беше тръгнало да става лилаво.
Виж целия пост
# 11
Опитай с ехтиол така се казваше преди,сега се казва ихтимол.Много помага,често ми се случва,като си откъсна кожичка отстрани на нокътя.Слагала съм какви ли не мазила от народната медицина и нищо.Намазваш го по малко няколко пъти и ще видиш.Естестено ако  видиш че не помага до следващия ден се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви момичета! Ще го заведа днес при личната да го погледне и да каже. И тази нощ беше с ихтиол, но нещата определено се влошават. Дано все пак не стигнем до хирург.

Иначе си записах всички рецепти, за да знам за следващ път да изпробвам. Учудих се, че доста от тях съм чувала, обаче в момента изобщо за нищо не се сетих  ooooh!
Виж целия пост
# 13
От опит знам,кипваш ракия на котлона в някакъв съд и му топиш пръсчето.Звучи зловещо но не пари и помага,като дете ми се е случвало много пъти и така ми минаваше.
Виж целия пост
# 14
На мъжа ми така беше набрал пръста и докато 3 дни го мазахме с ихтиол,слагахме домати,локуми и не знам си още какви щуротии,абцеса беше стигнал почти до костта и без малко да му отрежат пръста.
Та в този ред на мисли - води го на хирург и то бързо,ще му сложат упойка и няма да боли.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия