За последователността на видовете месо?

  • 580
  • 14
Четох, че месата се въвеждат в следната последователност:
заек, пуйка, пиле, телешко, агнешко. Риба и свинско след годинката.
До сега съм въвела само заек, пуйка и пиле, като пилето най-много харесва на беба. С какво месо да продължа и кога?
Вие как захранвате?

Предварително ви благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Засега сме само до заешкото.До годинка ще въведа и пиле и пуйка.Другото - после Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 2
Можеш и агнешко да дадеш. Ева категорично го отказа, даже не поиска да го вкуси, направо го изплю. Та така карахме до скоро, като преди месец и предложих телешко, а онзи ден за пръв път хапна и рибка.
Иначе и аз започнах със заешко, после пуешко и накрая пилешко, като общо взето това е яла до годинката.
Свинско незнам кога ще предложа Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Цитат на: belinda
Засега сме само до заешкото.До годинка ще въведа и пиле и пуйка.Другото - после Stuck Out Tongue

И при нас е така. Grinning
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Shali
Иначе и аз започнах със заешко, после пуешко и накрая пилешко, като общо взето това е яла до годинката.
Свинско незнам кога ще предложа Rolling Eyes


 Я да питам аз-тези меса в домашни или купени пюрета? Има ли пюрета със заешко?
 Ние скоро трябва да почваме с месни пюрета ама нещо се оглеждам още:) Не сам забелязала пюрета от заешко и пуешко (е не съм и гледала много подробно Embarassed  ). Освен това още се чудя да ги правя в къщи (имам домашни меса ) или да купувам newsm78
 Уж исках възможно повече домашно правена храна да и давам - ама педито нещо вика че по-добре купени месни пюрета поне в началото smile3506
Виж целия пост
# 5
Аз давам и купени, и домашни. На ХИПП имат с пуешко, аз от него давам
Виж целия пост
# 6
Аз лично предпочитам, а и давам основно домашно приготвена храна. Месото също - от домашни животни. Единствено съм давала от време на време пуешко на Хип, когато не съм имала домашно такова месо. Но моята дъщеря яде готовите пюрета с 300 уговорки и кандърми, предпочита моите произведения  Grinning , така че готови пюрета давам само в много краен случай, когато поради някакво причина не съм успяла да и сготвя.
Ти - както си решиш.За Хип съм сигурна, че имат пуешко - (на етикета пише от 4 месец, ама аз не вярвам на етикетите Wink ) Заешко имат чак за годинка. Иначе за вашата възраст предлагат също така пилешко и телешко. За другите марки пюрета незнам какво предлагат, защото едни ги няма изобщо като асортимент във Видин, а Ганчев аз не купувам!
Щом като имаш домашни меса, според мен това е по-добрият избор. Но все пак решението си взимаш ти Grinning .
Виж целия пост
# 7
Аз сега се засилвам да дам месо. Взела съм зеленчуково пюре със заешко месо на Gerber (месото е 8% в малко бурканче - 130гр.) Моята Алекс яде същото, но без месо повече от месец и много го харесва, та сега новото ще е само месото.
Виж целия пост
# 8
Извинявам се на Евпраксия, че се намесвам в темата и, но да ви попитам кога въведохте месото? Алекс е на 6 месеца, но още не съм му давала месо. Мисля другият месец да въведа месно бульонче,а  после и месо. Късно ли е?
Виж целия пост
# 9
Цитат на: nimfetka
Извинявам се на Евпраксия, че се намесвам в темата и, но да ви попитам кога въведохте месото? Алекс е на 6 месеца, но още не съм му давала месо. Мисля другият месец да въведа месно бульонче,а  после и месо. Късно ли е?

Аз го въведох когато беба стана на 9 месеца, така че в сравнение с нас, не е късно.
Последователност: пилешко, заешко, пуешко, телешко; агнешко; говеждо на кайма... всичко яде с голяма охота. Май до годинката няма да въвеждаме нови неща Wink
На мен рибата ми е "дерт"...Понеже давам домашни манджи заради алергията към картофи, се чудя каква риба и как да я приготвям Embarassed
Виж целия пост
# 10
Цитат на: nimfetka
Извинявам се на Евпраксия, че се намесвам в темата и, но да ви попитам кога въведохте месото? Алекс е на 6 месеца, но още не съм му давала месо. Мисля другият месец да въведа месно бульонче,а  после и месо. Късно ли е?

Защо да е  късно  Thinking  аз въведох месото на 7-8 месеца... първо с бульонче, а после и със съществената част....
Виж целия пост
# 11
Ние сме засега само на заешко,мисля скоро да вкарам и пилешко,след това и другите.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: nimfetka
Извинявам се на Евпраксия, че се намесвам в темата и, но да ви попитам кога въведохте месото? Алекс е на 6 месеца, но още не съм му давала месо. Мисля другият месец да въведа месно бульонче,а  после и месо. Късно ли е?


Не е късно. Моята схема бе да въведа месото към 8ми месец, но Мариела се оказа с по-нисък хемоглобин, и след 2-дневно проучване реших да въведа месото по-рано - на 6,5 месеца. Домашно заешко. Засега караме само на него, че по селата нямало пуйки за продан, пазят си ги за Коледа.  Wink
Виж целия пост
# 13
Цитат на: nimfetka
Извинявам се на Евпраксия, че се намесвам в темата и, но да ви попитам кога въведохте месото? Алекс е на 6 месеца, но още не съм му давала месо. Мисля другият месец да въведа месно бульонче,а  после и месо. Късно ли е?

Ами не е късно. Аз дадох бульон заешки на навършени 8 месеца, а месцето днес за пръв път ще хапне.
Виж целия пост
# 14
Благодаря за отговорите, момичета! Значи мога да не бързам... С хемоглобина сме добре- 126 е, яде каша от елда и жълтък от време на време, следователно ще оставя месцето за по-нататък.. Поздрави и лек ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия