забременяване след изследване със скенер???

  • 5 063
  • 20
момичета,

пускам този въпрос от името на моята кума.  Дано има някой, който може да отговори.

Колко време след облъчване със скенер е безопасно да се забременее? Скенера е на главата, но въпреки това са й казали, че трябва да изчака 1 година, за да забременее. Но на нея й се иска още едно бебче Stuck Out Tongue Така че кажете, какво са ви казвали като сте правили снимки със скенер или лечение. Благодаря предварително! Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 1
На мен са ми правили скенер и ядреномагнитен резонанс!И на двете места пишеше,че са забранени за бременни до 3-ия месец.Мен ме побъркаха от какви ли не такива снимки и забременях след по-малко от 7 месеца.Но никога не съм се замисляла,че трябва да изчакам.
Виж целия пост
# 2
и кумата ми е с 4 скенера и 1 резонанс и й предстои още един резонанс. от последния скенер са минали 7 месеца и са й казали да чака 1 година след последния резонанс.

Биляна, а твоят скенер на главата ли беше?
Виж целия пост
# 3
И двете бяха от главата до таза.
Не знам,нека се допита до някой специалист кумата ти,най-добре ще е !
Виж целия пост
# 4
много ти благодаря за отговорите, имаме само още 1 въпрос Stuck Out Tongue  вливали ли са ти контраст?
Виж целия пост
# 5
На мен  ми правиха резонанс в 20 седмица от бременността, именно за да разберат дали плода е здрав,безвредно е.Виж скенера е друго, но 4ак 1 година да 4ака Thinking Чувала съм за жени с направен скенер в съвсем на4ална бременност, не са знаели още и бебето се ражда живо здраво.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Teya
Виж скенера е друго

 Доколкото зная,резонанса е много по-облъчваш от скенера.
ray за контарста ...как да ми го вливат?Къде,във главата ли #Crazy  #Crazy До колкото знам се прави на снимката,не на човека #Crazy Слага се за да има по-ясна картина !!!
Надявам се да не бъркам, но не бих дала да ми вливат нищо,а и снимката ми се води,че е с контраст !
Виж целия пост
# 7
Цитат на: biliana333

ray за контарста ...как да ми го вливат?Къде,във главата ли #Crazy  #Crazy До колкото знам се прави на снимката,не на човека #Crazy Слага се за да има по-ясна картина !!!
Надявам се да не бъркам, но не бих дала да ми вливат нищо,а и снимката ми се води,че е с контраст !


вливало се венозно...
Виж целия пост
# 8
А сега де!Значи трябва да ти оцветят вътрешностите Shocked  Sign Exclamation  Confused: Съмнява ме!!!!!!Нека каже и някой друг от форума.Все пак знам,че резонанса ми е с контраст!
Виж целия пост
# 9
Направиха ми скенер на главата точно 2 дена преди зачеването на второто ми дете. Сега е на година и 4 месеца и всичко е наред.
Виж целия пост
# 10
Една приятелка са снимали на скенер бременна в 3 мес. заради тежка катастрофа. Казали  й да абортира, но тя си роди здраво бебе, вече е на 1 годинка.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: biliana333
ray за контраста ...как да ми го вливат?Къде,във главата ли #Crazy  #Crazy До колкото знам се прави на снимката,не на човека #Crazy Слага се за да има по-ясна картина !!!
Надявам се да не бъркам, но не бих дала да ми вливат нищо,а и снимката ми се води,че е с контраст !

Бъркаш,контраста не се прави на снимката,а се приема от пациента венозно или орално,в зависимост от изследването.Контраста не оцветява вътрешностите Shocked ,а прави определени органи рентгено-контрастни-ефекта се вижда на снимката,самият контраст е безцветен и се влива венозно,като по този път достига различни органи,включително и мозъка.Има и друг вид контраст,който се пие,но той се използва при графия на стомашно-чревния тракт.Преди приемане на контраста се прави проба за чувствителност и самото му приемане не е страшно,нито е свързано с болка или неприятно усещане,вече се работи с нови и модерни контрастни материи.Рентгенографията,която е направена с помощта на контраст се нарича контрастна,а тази без-нативна/суха/.Същото важи и за Скенера и Ядрено-магнитния резонанс.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Lady Marmalade
........
Не споря, за това казах,че е добре някой да поясни.Сега се замислям как ли тогава в болницата ми гледаха така съсредоточено контраста,след като нито съм пила, нито са ми вливали нещо Thinking  Thinking  Thinking
Виж целия пост
# 13
Цитат на: ray
момичета,

пускам този въпрос от името на моята кума.  Дано има някой, който може да отговори.

Колко време след облъчване със скенер е безопасно да се забременее? Скенера е на главата, но въпреки това са й казали, че трябва да изчака 1 година, за да забременее. Но на нея й се иска още едно бебче Stuck Out Tongue Така че кажете, какво са ви казвали като сте правили снимки със скенер или лечение. Благодаря предварително! Stuck Out Tongue


Как една година бе.... Shocked
Че колко жени забременяват след цветна снимка на тръбите, която се прави с рентген....
Виж целия пост
# 14
Цитат на: biliana333
А сега де!Значи трябва да ти оцветят вътрешностите Shocked  Sign Exclamation  Confused: Съмнява ме!!!!!!Нека каже и някой друг от форума.Все пак знам,че резонанса ми е с контраст!


Контрастното вещество се влива венозно или се поглъща.. зависи какво ще се гледа, защото не всички тъкани се виждат без него!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия