Свекървата,която се оправдава с критическата

  • 2 500
  • 25
Не знам от къде да започна,но отново ще развия темата за свекървата.Аз съм бременна в шестият месец и чакам третото ни детенце.Съпруга ми замина за чужбина и се наложи да ни премести при свекървата за да ми помагала.Да,той докато си беше в България,всичко беше идеално със свекито.Замина мъжът ми и започна ада с майка му.В началото се оправдаваше ,че кара критическа от 9 години.Започваше да се заяжда за най-дребното и да ме обижда.Найстина ,по-вулгарна жена не бях чувала,до този момент.Оказа се,че свекито,не ме е харесвала за снахичка.Тя искала нейният син да се ожени за едно негово бившо гадже с дете от друг брак. Това момиче и допадало на нея.Както и да е,явно Господ е решил да сме заедно с моят съпруг,въпреки всички проблеми създадени от роднините.Какво ми направи моята свекърва:Първо-взе ми колата и не ми я дяваше две седмици,под предлог,че аз трябва да карам лека бременност.Естествено,жената толкова си може и е карала само на първа скорост с пуснат климатик и парно,точно в най -големият студ.Взех си колото,защото моята работа е свързана с много пътуване.И започнаха скандалите.Каза ми ,че аз съм убила майка ми,при положение,че жената почина от рак и се мъчи цяла година на легло.Знае,че ми е много тежко,че не успях да отида на погребението на собствената ми майка и затова ме наранява така.Постоянно ми изваждаше снимки на бивши гаджета на моят съпруг,ей така да ми е още по-гадно и тежко.Крещеше ми пред децата.Когато реша да излезна на вън ,на разходка,тя излизаше в двора ,да я слушат хората-"Внимавай да не убиеш децата!".Нищо положитерно никой не каза за нея-нито съседи,колеги,познати.Помолих е да не си слага бельото в пералнята,защото децата се подсичат от известно време.Тя си переше  дори дамските превръзки.Спираше ми топлата вода,криеше хляба.Така изкарахме 20 дни.Обадих се на съпругът ми и му казах,че има проблем с майка му.Тя му каза да се прибира,иначе семейството му до 3 дни ще е на улицата.И децата отново ставаха свидетели на всичко това.От притеснение,получих контракци,леко кървене и силни болки от лявата страна и схващане на левият крак.Гинеколога като ме видя,ми каза,че трябва да ме хоспитализират и малко системи да ми включат.Отказах,защото нямаше кой да гледа децата.От София се преместихме в провинцията при свекито и все още никой не позновом.Свекито успя да наговори нейните две сестри срещо мен.Трите сипеха обидни думи срещу мен ,а децата плачеха от крещенето на тези жени.Питах ги,защо е целият този цирк,има ли смисъл от тези скандали?Аз сестрите и не ги познавам добре,защото сме се виждали 2-3 пъти.Пристигна съпругат ми след 2 дни пътуване и свекито се опита да го наговори срещу мен ,но безуспешно.Той ме познава много добре какво представлявам.Нахвърли се срещу сина си,сипеше отново просташкият си речник.Предупредих е ,че ако продължава така,ще подам жалба срещу нея,защото ми налага психически тормоз,както на мен така и на моите деца.Последните и думи бяхя-че ме мрази,глупава съм,нищожество,боклук,да ми пикае на парите(това ме обиди много),убиец,маниполатор,раждм за да задържа сина и,понеже той е бил нещастен с мен.Завеждащият доктор на тукашната поликлиника,каза,че имат съмнение за склероза,но свекърва ми не желаела да си обърне внимание.Беше ми омрънало да се оправдава с критическата.Свекърва ми постоянно ми повтаряше,когато имахме някакви взаймоотношения,че трябва да сме близки и да и споделям моя интимен живот.Ха,казах си тази женица,много е куко,не се чува какво говори.Вече сме на квартира,децата са по-спокойни,аз също.Разбрах едно-с омраза,лицемерие,простащина -нищо не може да се постигне.И ако е късмета с нас,ще заминем скоро при съпругът ми.
Виж целия пост
# 1
Не се мъчи повече. Гледам, има хепи енд-изнесли сте се и ще заминавате. Това е най-важното. Раздвай си, че си разбрала що за съкровище имаш и няма да ти се налага да я търпиш.
Виж целия пост
# 2
Оооо боже, такова не го изтрайвам и секунда  #2gunfire И ти ще я търпиш 20 дни, направо си прекалила Grinning Хич да не ти пука, трябва да си спокойна за да е добре бебчо, аман от такива кукута, че не ми се падна и на мен една такава да я сложа на мястото и. Гледай си децата и мъжо, щом те подкрепя няма за какво да се тормозиш, само стой далече от това бабе, пращай и картички за празниците и снимки на внуците, напълно достатъчно и е Wink
Виж целия пост
# 3
Въобще не я допускай до себе си и децата. Що за критическа, бе?!?! Тя явно жената си е такава, ама досега не си е показвала рогата. Не вярвам една критическа да може да доведе до такива сериозни отклонения, те вероятно са си съществували и досега.  Най-хубавото в случая е, че мъжът ти, доколкото разбирам, е на твоя страна. Лека бременност и здраво бебче ти желая   bouquet!
Виж целия пост
# 4
Аз имам свкърва, която кара критическа-повярвай, няма нищо общо с твоята, просто е като лошо дете. А твоята си е зла жена. Освободи се от нея възможно най-бързо!
Виж целия пост
# 5
 newsm78 newsm78 newsm78
Минах я тая критическа, ама такова чудо ? Не съм чувала и за други познати.
Не я мисли вече, нали си решила проблема. Гледай си дечицата и съпруга, но не забравяй и себе си.

Виж целия пост
# 6
Е, то и аз съм в критическата,ама само от време на време да ми е ревливо, но тогава се скатавам в някоя стая и си поревавам.А когато съм с внука, нямам време да се сещам за критическата.
Виж целия пост
# 7
Моята си позволяваше да говори пред сина ми против мен, а пред мен мълчеше и отричаше- детето лъжело.Вече живеем на километри една от друга и възвърнах душевния си мир.Това е спасението.Зълва ми също оправдаваше майка си с критическата, ама като я питах, защо не се държи към нея и нейното дете така само вдигна рамене.Колкото по-далече, толкоз по-мили.
Виж целия пост
# 8
Някои извадки и коментари:

- "Тя искала нейният син да се ожени за едно негово бившо гадже с дете от друг брак." Какво ненормално има в това, че момичето е имало дете от друг брак? Да не би да е втора категория човек?
- обяснения за наговаряне и опити за наговаряне
- събиране на информация от близки, съседи, роднини, колеги и т.н. ("Нищо положитерно никой не каза за нея-нито съседи,колеги,познати.")
- изнасяне на прекалено лични подробности за трети лица (в случая свекървата) във форуми
- децата са свидетели на всички семейни скандали
...

Всичко това ме навежда на мисълта, че и двете сте на един акъл и със сходен манталитет, щом съжителството ви се свежда до описаното в първия постинг. Няма значение дали заради критическата, дали заради бременността, дали заради нещо друго.

Хубаво е, че сте се изнесли. Поне няма да сте си трън в очите една на друга.

Между другото, моята свекърва също кара тежка критическа. Но до такива изпълнения не сме стигали и съм сигурна, че доколкото зависи от мен няма и да стигнем. Т.е. няма да напиша на 100 000 регистрирани и сигурно още толкова нерегистрирани кой какво прави с дамските си превръзки, нито ще си позволя да коментирам бившите гаджета на съпруга си (от уважение към него и неговия избор, най-малкото).
Виж целия пост
# 9
Не е до критическата,а си е до характерчето...
Виж целия пост
# 10
Аман от свекърви и техните критически
Виж целия пост
# 11
Аз се съмнявам леко в истинноста на написаното.Ако бъркам ,моля да бъда извинена  Peace

Крити4еска -превръзки?  Crazy
Нали сте живели с мъжа си отделно ,преди да замине?Защо сте се изнесли на квартира?  newsm78
Виж целия пост
# 12

Крити4еска -превръзки?  Crazy

Кое те учудва?
Виж целия пост
# 13
У4удва ме ,защото майка ми като влезе и съответно и излезе от крити4еската ве4е няма6е М.....свекърва ми и тя. а тази жена е в 4рити4еска ве4е 9г............ #Crazy
Абе няма зн  ooooh!
Виж целия пост
# 14
У4удва ме ,защото майка ми като влезе и съответно и излезе от крити4еската ве4е няма6е М.....свекърва ми и тя. а тази жена е в 4рити4еска ве4е 9г............ #Crazy
Абе няма зн  ooooh!
По време на критическа може да има цикъл.При някои редовен,при други нередовен,много рядко спира изведнъж Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия